0
0

آماده‌باش بانک‌های آمریکایی برای مقابله با حمله سایبری احتمالی ایران

۸:۰ - ۱۳۹۷/۸/۲۰کد خبر: 167371
بانک‌های ایالات متحده آمریکا برای حملات سایبری تلافی‌جویانه از سوی ایران آماده می‌شوند.

عصر بانک؛ به نقل از سی ان ان، در پی تصمیم ترامپ برای اعمال دور جدیدی از تحریم‌ها علیه ایران بانک‌های آمریکایی خود را برای مقابله با حملات سایبری ایران آماده می‌کنند.

 

مدیران اجرایی بانک‌ها معتقدند که هکرهای ایرانی می‌توانند در عملکرد مالی آنها اختلال ایجاد کنند همان‌طور که سال‌ها قبل یعنی در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ این اقدام را انجام دادند و با حملات خود موجب اختلال در عملکرد سیستم‌های مالی بانک‌ها شدند.

 

این هفته، دولت ترامپ مجددا تحریم‌هایی علیه ایران اعمال کرد. تحریم‌های مجددی که شامل ۵۰ موسسه مالی ایرانی، می‌شد که با این تحریم‌ها تجارت در سراسر جهان سخت‌تر شود. دولت ایران قصد خود برای مقابله با تحریم‌های آمریکا اعلام کرده است.

 

در این راستا امکاناتی برای حمایت از بانک‌های بزرگ و سایر شرکت‌ها از حملات هکرها شکل گرفته است. آنها اخیرا به مشتریان خود هشدار داده‌اند که سیستم‌های امنیتی خود را افزایش دهند.

 

«جان هالکوییست» مدیر تحقیقاتی شرکت فایر آی در این زمینه خاطرنشان کرد که شرکت‌های آمریکایی به شدت مراقب حملات سایبری و تهدید از سوی ایرانیان هستند.

 

وی ادامه داد: ما اقدامات احتمالی ایران با توجه به پیشرفت‌های موجود در حوزه سایبر را در نظر می‌گیریم. سیستم‌های امنیت بانکداری اقدامات مختلف دفاعی را در مقابل حملات سایبری ایران انجام خواهند داد.

 

«یل نلسون»، مدیر عامل اف، اس ایساک، روز چهارشنبه به CNN گفت: «شواهدی وجود ندارد که احساس کنیم که تهدید می‌شویم. ما توانستیم در سال ۲۰۱۲ به طور موثر از خود دفاع کنیم و به مشکلات پیش آمده به خوبی پاسخ دهیم. ما مطمئنا الان بهتر از آن زمان هستیم.»

 

وی ادامه داد: اگر ایران به سیستم‌های آمریکایی حمله کند ما کارشناسانی داریم که خیلی از ۲۰۱۲ ماهر‌تر شده‌اند. در حال حاضر سیاست ایالات متحده برای از بین بردن فعالیت‌های سایبری دشمن است.

 

«جیسون هلی»، یک محقق ارشد پژوهشی در دانشکده امور بین‌الملل و دانشگاه کلمبیا که در حال کار روی مقاله‌ای درباره سیاست‌های تهاجمی و پیامدهای بالقوه آن است، مدعی شد که ماهم می‌توانیم شبکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تحت تأثیر قرار دهیم.

 

هلی و دیگر کارشناسان گفتند: این سیاست تهاجمی  مربوط به جنگ افزارهای سایبری خطر تنش را افزایش می‌دهد.

 

وی اضافه کرد : فرماندهی سایبری آمریکا و هکرهای نظامی، می‌خواهند با دشمنان برای زیرساخت‌های کامپیوتری خود مبارزه کنند.

 

/ایلنا

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری