0
0

بازرسی پلیس آلمان از دویچه بانک برای دومین روز به اتهام فساد و پولشویی

۲۲:۰ - ۱۳۹۷/۹/۱۰کد خبر: 167802
اتهام فساد و پولشویی و افت عملکرد دویچه بانک، پلیس آلمان را بر آن داشت که مقر اصلی این بانک را در دو روز گذشته مورد بازرسی قرار دهد.

عصر بانک؛ پلیس  آلمان امروز جمعه، برای دومین روز متوالی مقر اصلی «دویچه بانک» را در شهر فرانکفورت مورد بازرسی قرار داد.

 

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، این اقدام در راستای اتهام پولشویی در ارتباط با اوراق پاناما و کاهش ارزش سهام این بانک صورت می‌گیرد.سخنگوی دادستانی فرانکفورت گفت که بازرسی گسترده‌ای صورت گرفته است و این بررسی همچنان ادامه دارد و همچنین گفت که دفاتر اعضای هیئت مدیره در دست بازرسی قرار دارند. وی از ارائه اطلاعات بیشتر خودداری کرد.

 

حجم تجارت دویچه‌بانک2.5 درصد کاهش داشته است و در سال جاری نیمی از ارزش خود را از دست داده است و بازرسی‌های مزبور در پی سه سال خسارت و مجموعه‌ای از رسوایی‌های مالی و قانونی و تلاش دویچه‌بانک برای حل مسایل موجود صورت می‌گیرد.

 

«کریستین اسوینگ» مدیر اجرایی این بانک که در آوریل گذشته به این سمت منصوب شد تا در جهت بهبود وضعیت بانک اقدام کند، فعالیت این بانک را در آمریکا کاهش داده و هیئت مدیره را هم اصلاح کرده است.

 

  فعالیت‌های دو نفر از کارکنان دویچه‌ بانک در دست بررسی دارند که گفته می‌شود در تشکیل شرکت‌های صوری برای پولشویی کمک کرده‌اند. نام این افراد افشا نشده است. تحقیقات به دوره زمانی 2013 تا سال جاری مربوط می‌شود.

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری