0
0

تضمین امنیت بسته‌های پستی با صندوق پستی هوشمند

۲۱:۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸کد خبر: 172511
یک شرکت آمریکایی، نوعی صندوق پستی هوشمند ابداع کرده که به حفظ امنیت بسته‌ها کمک می‌کند.

عصر بانک؛به نقل از تک‌کرانچ، گاهی اوقات حفظ بسته‌های پستی از دزدان، کار بسیار دشواری است اما شاید فناوری جدید حاضر در "نمایشگاه بین‌المللی سی‌ای‌اس"(CES) ۲۰۱۹ بتواند راه حلی برای این مشکل ارائه دهد.

 

شرکت آمریکایی "دنبای"(Danby)، از نوعی صندوق پستی هوشمند رونمایی کرده است که می‌تواند به حفظ امنیت بسته‌های پستی کمک کند. این صندوق پستی موسوم به "پارسل گارد"(Parcel Guard)، امکان ارسال ایمن کالا را به خانه گیرنده فراهم می‌کند.

 

این صندوق، یک در کوچک برای کالاهای کوچک‌تر و یک در بزرگ‌تر برای کالاهای بزرگ‌تر دارد. کاربران می‌توانند یک اپلیکیشن مخصوص را روی تلفن همراه خود نصب کنند تا با دریافت یک هشدار از رسیدن بسته آگاه شوند.

 

ظاهر این صندوق، شبیه به یک صندوق پستی معمولی است و یک پرچم کوچک قرمز دارد که کارآیی آن دقیقا مشخص نیست. این صندوق، یک برچسب اطلاع‌رسانی دارد که کاربر آن را روی صندوق قرار می‌دهد تا راننده را آگاه کند که بسته را به جای گذاشتن کنار در، در صندوق بگذارد.

 

در ضد سرقت "پارسل گارد"، شبیه به در صندوق‌های سرویس پستی "USPS" است. هنگامی که بسته‌ها در صندوق قرار می‌گیرند، هیچ راهی برای باز کردن در و برداشتن بسته وجود ندارد. کاربران می‌توانند برای باز کردن صندوق، از اپلیکیشن تلفن همراه خود استفاده کنند.

 

پستچی می‌تواند برای شناسایی بسته‌های شکستنی، آنها را به سادگی اسکن کند تا بسته‌ها را به جای پرتاب کردن، به آرامی در صندوق قرار دهد و سالم به دست گیرنده برساند.

 

در "پارسل گارد" پس از بسته شدن، قفل می‌شود و این موضوع را به کاربر نیز اطلاع می‌دهد. این صندوق، قابلیت اتصال بی‌سیم به یک "دوربین تحت شبکه"(IP camera) را دارد؛ در نتیجه کاربر می‌تواند از رسیدن آن آگاه شود. همچنین، امکان بررسی وزن بسته نیز وجود دارد.

 

کاربران می‌توانند برای ایمنی بیشتر، این صندوق را به دیوار و یا به زمین متصل کنند. با استفاده از این صندوق، نه تنها می‌توان بسته‌ها را از دسترس دزدان دور نگه داشت، بلکه می‌توان از آنها در برابر هوای ناملایم نیز محافظت کرد.

 

پارسل گارد، از پلاستیک صنعتی ساخته شده و به باتری مجهز است. این صندوق پستی، کوچک نیست و برای استفاده کاربرانی طراحی شده که ورودی درب منزل آنها بزرگ است، نه کسانی که در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنند.

 

فروش صندوق پستی پارسل گارد با قیمت ۳۹۹ دلار، این هفته در سایت شرکت دنبای آغاز می‌شود.

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری