0
0

افزایش خودپردازهای بدون کارت علی‌رغم خطرهای امنیتی

۱۲:۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹کد خبر: 172516
سال گذشته، بانک‌های زیادی در دنیا دسترسی به خودپردازهای بدون کارت را برای مشتریانشان میسر ساختند در حالی که بعضی دیگر از بانکها به پیروی از آنها دسترسی به این نوع خودپرداز را فقط در پایانه‌های خاصی ممکن ساختند.

به گزارش گروه تحقیق و ترجمه عصر بانک؛علی‌رغم وجود خطرات امنیتی، خودپردازهای بدون نیاز به  کارت با این عقیده که نسبت به برداشت از خودپرداز توسط کارتهای بدهی فیزیکی امنیت بیشتری دارند در حال افزایش هستند. این خودپردازها علاوه براینکه امکان برداشت سریع پول را فراهم می‌کنند، در صورت پیوستن به کیف‌پول موبایلی، وجود پول نقد را به امری غیر ضروری تبدیل می‌کنند.

 

خودپردازهای بدون کارت خطر لو رفتن اطلاعات کارت ( که بزرگترین نوع تقلب در خودپردازهای کارتی است) را از بین می‌برند. اما طبق گزارشات، خودپردازهای بدون کارت نیز از خطر کلاهبرداری در امان نیستند. 

 

مثلاً بنا به گزارش‌ها بعد از از ارائه خودپردازهای بدون کارت توسط بانک Fifth Third  باز هم کلاهبرداران، بیش از 106،000 دلار از طریق کلاهبرداری فیشینگ از مشتریان این بانک دزدیده‌اند. بدین ترتیب که کلاهبرداران یک سری پیام‌های متنی را برای مشتریان ارسال، و آنها را به بازدید از یک وب‌سایت تقلبی که در آن اطلاعات شخصی‌شان را ارائه می‌دادند، دعوت می‌‌کردند. در واقع آنها با این کار به دزدان اجازه می‌دادند که با حسابشان تراکنش‌هایی را ازطریق خودپردازهای بدون کارت انجام دهند. 


همچنین حساب یکی از مشتریان بانک  chaseبعد از  لو رفتن رمز عبور و نام کاربری‌اش به سرقت رفت. دزدها یک شماره تلفن را به حساب او اضافه کردند و از خودپرداز بدون کارت استفاده کردند تا پولی را که از حساب پس‌اندازش به حساب جاری‌اش منتقل کرده بودند را برداشت کنند.


بنابراین طبق نظر کارشناسان، جنبه‌های امنیتی خودپردازهای بدون کارت هنوز به طور کامل مورد سنجش قرار نگرفته است.

 

منبع: atmmarketplace

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری