0
0

ارز دیجیتال فیس بوک چند ماه دیگر عرضه می‌شود

۱۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳کد خبر: 176397
بعد از انتشار شایعاتی در مورد ابداع ارز دیجیتال اختصاصی توسط فیس بوک، به نظر می رسد این شبکه اجتماعی تنها چند ماه با عرضه رقیب بیت کوین فاصله دارد.

عصر بانک؛به نقل از ایندیپندنت، یک گروه مخفی 50 نفره از کارکنان فیس بوک در تلاش برای تکمیل این ارز دیجیتال و رونمایی از آن هستند.

 

اولین بار روزنامه نیویورک تایمز با استناد به اطلاعاتی که از طریق 5 منبع ناشناس جمع آوری کرده،این خبر را منتشر کرد. البته به نظر می رسد فیس بوک تنها شبکه اجتماعی نیست که به دنبال عرضه ارز دیجیتال خاص خود است.

 

با توجه به آنکه واتس‌آپ و اینستاگرام نیز در مالکیت فیس بوک هستند، ممکن است ارز دیجیتال فیس بوک موجب تحولاتی در ساختار آنها نیز شده و برای خرید و فروش آنلاین در این شبکه های اجتماعی نیز به کار رود. برنامه فیس بوک برای ادغام بخش هایی از این سه شبکه اجتماعی استفاده آسان از ارز دیجیتال در تمامی پلاتفورم های مذکور را تسهیل می کند.

 

گفته می شود مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک خود شخصا در مورد چالش های حقوقی و قانونی استفاده از ارزهای دیجیتال در اینترنت گفتگوهایی با برخی اساتید دانشگاه نیز به عمل آورده است. هنوز مشخص نیست ارز دیجیتال فیس بوک مانند بیت کوین ماهیتی مرکز گریز دارد یا قرار است ارزی اختصاصی باشد که تعامل با آن تنها تحت سلطه و کنترل فیس بوک ممکن است.

 

/فارس

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری