0
0

اینفوگرافیک/ بازگشت مردم به تلگرام

۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۱/۱۹کد خبر: ۱۷۶۸۲۴
تلگرام همچنان محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در بین کاربران ایرانی است؛ به‌طوری که فیلترینگ هم نتوانست خدشه‌ای در این محبوبیت اجرا کند.

عصر بانک؛در اسفند سال گذشته که نزدیک به ۱۰ ماه از مسدود شدن این شبکه اجتماعی می‎گذرد، میانگین تعداد تولیدات کانال‌های تلگرامی در آخرین ماه سال ۹۷ به ۷۳/ ۱میلیارد رسید. همچنین میانگین تعداد بازدید‌ها در این ماه بالغ بر ۲۸/ ۱میلیارد بود. در حالی که بیشترین میزان تولیدات کانال‎های تلگرامی و تعداد بازدیدها در بهمن رخ داده است.

 

ظاهرا مخاطبانی که پس از فیلترینگ تلگرام به شبکه‎های اجتماعی دیگر مهاجرت کرده بودند، به تدریج به این شبکه بازگشتند. این آمار در حالی به دست آمده که مطالعه ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران وابسته به جهاد دانشگاهی درباره استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی در فروردین سال گذشته نشان می‎داد ۵/ ۵۹درصد مردم ایران از تلگرام استفاده می‌کردند و در صورتی که این شبکه فیلتر شود، تنها ۸/ ۳۷درصد کاربرانش، حاضر به جایگزینی این شبکه اجتماعی با پیام‌رسان‌های داخلی هستند. اما این بازگشت کاربران نشان می‎دهد که ظرفیت پیش آمده از فیلترینگ تلگرام هم نتوانست به پیام‎رسان‎های بومی در جذب کاربر کمکی کند.

 

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری