0
0

ATMهای مدرن، ابزار اصلی گذار از بانکداری در شعبه

۱۱:۰ - ۱۳۹۸/۱/۲۲کد خبر: 176884
توسط ATMهای نسل جدید، مشتری می‌تواند وجه نقد را از طریق اپلیکیشن‌های امن موبایلی و بدون نیاز به قرار دادن کارت دریافت کند.

به گزارش گروه تحقیق و ترجمه عصر بانک؛پول نقد به عنوان ابزار پرداخت همچنان قدرت خود را حفظ کرده است. طبق گزارش فدرال رزرو در سال 2018 در مورد روش‌های منتخب پرداخت روزانه، پول نقد پرکاربردترین روش پرداخت در میان مردم ایالات متحده و میزان آن برابر با 36درصد کل روش های پرداخت بوده است. پول نقد به راحتی قابل استفاده است، امن است، شخصی است و همه جا پذیرفته می شود. همان طور که سارا گرونا، یکی از مدیران گروه مشاوران مرکاتور گفته است، کاهش استفاده از پول نقد تدریجی است و استفاده از ATM ابزاری برای تغییر روش پرداخت با سرعت کم است.

 

سارا گرونا ادامه داده: "ATMها، ابزارهای اصلی گذر از عملیات پرترافیک بانکی به سرویس های خودکار هستند، تغییری که شامل استفاده از تکنولوژی‌های آنلاین و موبایل نیز می‌شود. استراتژی های مربوط به شبکه شعب و ATM اغلب به صورت هماهنگ مدیریت می شوند. ATMها ابزار کاهش ترافیک شعب هستند، اما آنها می توانند عاملی کلیدی در حفظ مشتری نیز باشند. برای مثال زمانی که یک بانک بخواهد یکی از شعب خود را تعطیل کند، می‌تواند آن را با ATMهای دارای سرویس های پیشرفته جایگزین کند.
 

کانال ATM شعب

بانکها در حال استفاده بیش تر از ATMها برای افزایش میزان سپرده گذاری در شعب‌شان هستند. طبق گفته برد نولان،  مدیر منابع انسانی شرکت الپوینت سلوشن، ATMها کانالی برای افزایش دسترسی بانک به مشتریان ایجاد می کند، و در عین حال بار عملیات دارای هزینه بالا را برای شعب کاهش می‌دهد.

 

آنچه بانک ها نیاز به استفاده از آن برای افزایش قدرتشان دارند همان چیزی است که نولان آن را فرهنگ استفاده از ATMها نامید و به تقاضای بالای مشتریان به پول نقد اشاره کرد. چه کسی مایل است همواره برای دریافت پول نقد به بانک مراجعه کند در صورتی که ATMها در مکان های مناسبی قرار داده شده‌اند؟بنابراین شعب خرد ممتاز بانکها می توانند فرهنگ استفاده از ATM را کنترل و از آن استفاده کنند.

 

اما کانال های دیجیتال چطور؟


در بانکهای دارای تقاضای دیجیتال، ATMهای بدون کارت، به مشتریان امکان می‌دهد وجه نقد را از طریق موبایل دریافت کنند و این توانایی را برای مشتریان از طریق اپلیکیشن امن فراهم می‌کند.همجنین یکی از ابزارهای بانکها برای افزایش پرداخت‌های موبایلی، استفاده از ATMهایی بدون نیاز به کارت است که شعب ممتاز را به شبکه داخلی بانک متصل و امکان دریافت پول توسط موبایل را فراهم می کند،

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
آخرین اخبار

خدمات مهم سیستم بانکی در کشور را فراموش نکنیم

سپرده‌های بانک‌ها از نقدینگی کشور بیشتر شد/ جدول سپرده و تسهیلات بانک‌ها در ۳۱ استان

تقدیر تاپ از پذیرندگانی که در مصرف بهینه رول کارتخوان مشارکت داشته‌اند

تسهیلات ارزان قیمت بانک اقتصادنوین برای دارندگان پایانه‌های فروش

جوایز غیرنقدی برای کاربران همراه بانک سینا

۳ روش پرداخت عوارض خروج از کشور از طریق درگاه‌های پرداخت الکترونیک سداد

شرکت های پرداخت الکترونیک می توانند نقش مهندسی تولید را ایفا بکنند

پاشایی فام درگذشت؛ سوابق مدیرعامل اسبق بانک سپه و کارآفرین

لزوم ارائه خدمات و اطلاعات بیمه در بستر الکترونیک

ایجاد تمایز در خدمات بانکی با اجرای بانکداری دیجیتال

دیجیتالی کردن فرایندها راهکاری برای استقرار اقتصاد هوشمند

«بیت‌کوین» روی میز مجلسی‌ها/ فردا مردان اقتصادی دولت به بهارستان می‌روند

پشتیبانی خودپردازهای بانک‌های سرمایه، گردشگری و سامان توسط توسن‌تکنو

منتظر انقلاب بلاکچین ها باشیم

رویکردهای جدید بانک صادرات ایران در حوزه بانکداری الکترونیک

اطلاعات تصویری