0
0

حسین مهری: حمایت از اجرای طرح‌های دانشگاهی در بخش صنعت و معدن وظیفه حرفه‌ای ماست

۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۲/۲۴کد خبر: 178365
مدیرعامل بانک صنعت و معدن تأکید کرد: حمایت از اجرای طرح‌های دانشگاهی در ارتباط با موضوعات صنعتی و معدنی وظیفه حرفه‌ای این بانک بوده که نتیجه آن کمک به ایجاد شرکت‌های دانش بنیان است.

عصر بانک؛به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، حسین مهری رییس هیأت مدیره و مدیرعامل به همراه تعدادی از مدیران این بانک در دیدار با سید احمد معتمدی ریاست دانشگاه امیرکبیر که صبح امروز در محل این دانشگاه برگزار شد اظهار داشت: هدف بانک صنعت و معدن از گسترش همکاری با این مرکز حمایت ازتبدیل نوآوری‌ها و دستاورد‌های علمی به فناوری‌ها و محصولات مورد نیاز کشور است.

 

وی افزود: این مرکز اقدامات اثرگذاری در بخش‌های مختلف انجام داده و ارتباط بیشتر بانک صنعت و معدن با این مرکز علاوه بر ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه می‌تواند موجب رشد و شکوفایی صنایع مختلف کشور به خصوص صنایع دانش بنیان شود.

 

مهری درادامه بیان داشت: به عنوان یک بانک تخصصی، مسؤلیت اجتماعی ما حمایت از طرح‌های صنعتی، معدنی و دانشگاهی است و بانک در این قبیل پروژه‌ها باید حضور فعال داشته باشد.

 

مدیرعامل این بانک خاطرنشان کرد: از ظرفیت‌های قانون بودجه سال جاری در جهت حمایت از فعالیت‌های دانشگاه امیرکبیر به عنوان یک دانشگاه تخصصی استفاده خواهیم کرد.

 

مهری تصریح کرد: ارتباط دادن شرکت‌های مستقر در این مرکز به واحد‌های تولیدی و ارائه مشاوره تخصصی به این صنایع از جمله اهدافی است که این بانک در سال جاری که سال رونق تولید و حمایت بیشتر از کارآفرینان است، با جدیت دنبال می‌کند.

 

رییس دانشگاه امیرکبیر نیز با تأکید بر نقش بانک صنعت و معدن در بخش تولید کشور گفت: این بانک اصلی‌ترین بانک در حوزه فعالیت‌های این دانشگاه است.

 

وی بیان داشت: مرکز فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر از مراکز کارآفرینی، رشد و هدایت شرکت‌های دانش بنیان تشکیل یافته و ضمن ترویج فرهنگ کارآفرینی در سطح دانشگاه، تلاش می‌کند تا با شناسایی نخبگان و صید ایده‌های ناب و انجام حمایت‌های مادی و معنوی، مقدمات لازم برای تبدیل آن‌ها به شرکت دانش بنیان موفق را فراهم آورد.

 

معتمدی افزود: این مرکزهمچنین با ایجاد زیرساخت لازم به همراه پشتیبانی‌های مؤثر شرکت‌های دانش بنیان، آن‌ها را در جهت تجاری سازی موفق محصولات و خدماتشان یاری می‌نماید و بدین ترتیب هم دانشگاه و هم کارآفرینان از منافع مادی و معنوی دستاورد‌های حاصل بهره مند می‌گردند.

 

وی در پایان اظهار داشت: اقدامات مؤثری را با بانک صنعت و معدن شروع کرده ایم و امیدواریم این اقدامات در جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌های تخصصی در بخش صنعت و معدن توسعه یابد.

 

در ادامه از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید بعمل آمد و مدیرعامل بانک از نزدیک در جریان آخرین تحولات شرکت‌های مستقر در این مرکز قرار گرفت و به سؤلات آنان در خصوص نحوه همکاری پاسخ داد.

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری