0
0

ونزوئلا استفاده از کارت‌های اعتباری خارجی را تعلیق می‌کند

۱۶:۰ - ۱۳۹۸/۲/۳۱کد خبر: 179440
پس از تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا این کشور در سال‌های گذشته سعی کرده است وابستگی خود را به دلار کمتر کند که ممنوعیت استفاده از کارت‌های اعتباری خارجی در این کشور نیز در این راستا بوده است.

عصر بانک؛به نقل از اسپوتنیک، بانک مرکزی ونزوئلا اعلام کرده است که تا ژانویه سال ۲۰۲۰ تمامی کارت های اعتباری، ویزا، مستر کارد و ماسترو را به تعلیق در خواهد آورد و یک سیستم مشابه را برای استفاده شهروندان ونزوئلایی به کار خواهد گرفت.

 

اوایل ماه می «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد که کشورش نسبت به ارز دلار اعلام استقلال خواهد کرد و در این راستا اقدام‌هایی را انجام خواهد داد.

 

از سال ۲۰۰۳ بود که دولت ونزوئلا در یک سری اقدام‌ها برای جراحی اقتصادی تصمیم گرفت که ارز دلار را به مرور زمان حذف کند. به موازات این کار در بازارهای سیاه نرخ‌های مختلفی شکل گرفت که به موجب آن در سری‌های مختلف ارزش پول این کشور پایین‌تر آمد. تا جاییکه در حال حاضر ارز دولتی با ارز بازار سیاه به یک نرخ فروخته می‌شود و بلکه از آن نیز پیشی گرفته است.

 

ایالات متحده آمریکا در سال‌های گذشته سعی کرده است تا ارزش ارز ونزوئلا کمتر و کمتر شود و عدم اجازه به فروش و تحریم نفت نیز در این راستا بوده است.

 

اوضاع در ونزوئلا در ماه ژانویه با اعلام  ریاست‌جمهوری خود خوانده «خوآن گایدو» پس از انتخابات جنجالی و انتخاب مجدد نیکلاس مادورو رو به وخامت گذاشت. با حمایت آمریکا از گوآیدو دو دستگی در این کشور بیش از پیش شد.

 

ایالات متحده آمریکا و ۵۴ کشور از ریاست‌جمهوری گایدو حمایت کردند در حالی که روسیه، چین، بولیوی، ترکیه، کوبا و چند کشور دیگر از انتخابات قانونی ونزوئلا و انتخاب مادورو حمایت کرده‌اند.

 

مطابق گفته «جفری ساش» اقتصاد‌دان دانشگاه  کلمبیا از تاریخ آکوست ۲۰۱۷ تحریم های آمریکا باعث مرگ بیش از ۴۰ هزار ونزوئلایی شده است.

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
آخرین اخبار
اطلاعات تصویری