0
0

نمودار/ آینده‌ی پرداخت‌های موبایلی در آمریکا

۱۶:۰ - ۱۳۹۸/۳/۲۵کد خبر: 180705
آینده‌ی پرداخت‌های موبایلی هم در ایالت متحده و هم در سراسر جهان، با میزان موفقیت کیف پول‌های موبایلی تعیین می‌شود.

به گزارش گروه تحقیق و ترجمه عصر بانک؛داده‌های پژوهشی شرکت جونیپر نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۰,  ۴۵۰ میلیون کاربر کیف پول موبایلی مانند اپل پی، گوگل پی، سامسونگ پی و …در سراسر جهان وجود خواهند داشت و مطابق با آمار پرداخت موبایلی در سال ۲۰۱۹ بیش از ۳۰۰ میلیارد کاربر از آن استفاده می‌کنند.

 

در چشم‌انداز آمار دیجیتال مارکت تخمین زده شده که تا سال ۲۰۲۰ مجموع تراکنش‌های پرداخت POS موبایلی غیرتماسی به ۱ تریلیون دلار در سراسر جهان و ۱۱۵ میلیارد دلار در ایالات متحده خواهد رسید.

 

همان‌طور که کیف پول‌های موبایلی به ایجاد و توسعه قابلیت‌های پرداخت P2P (عموما اپل پی و گوگل پی ارائه دهندگان خدمات پرداخت فرد به فرد هستند) ادامه می‌دهند، فرصت‌هایی برای پذیرندگان اولیه ایجاد می‌کنند تا تکنولوژی پرداخت موبایلی را در شبکه اجتماعی‌شان منتشر کنند و به عنوان یک منبع قابل اعتماد به دوستان و خانواده خود معرفی کنند.

 

پیش‌بینی می‌شود از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲ حجم تراکنش‌های پرداخت موبایلی در ایالات متحده سالانه ۳۶.۶درصد رشد کند. اگرچه این میزان رشد قابل توجه است، اما نرخ رشد حجم پرداخت موبایلی هنوز کم است و در طول سال‌های آینده مطمئناً افزایش پیدا می‌کند.

 شکل: حجم تراکنش‌های پرداخت موبایلی (میلیون دلار)

ایالات متحده در مقایسه با جهان


برای مثال، حجم پرداخت موبایلی در ایالات متحده از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ به میزان ۵۰.۶ درصد و از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ به میزان ۴۲ درصد رشد داشته و برای ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ رشد ۳۶.۶ درصد پیش‌بینی می شود. این پیش‌بینی با الگوی جهانی نیز هماهنگ است.

 

در سال ۲۰۱۸ مشتریان ایالات متحده ۶۴میلیارد دلار توسط دستگاه‌های موبایل هزینه کردند که این میزان با رشد ۴۲ درصدی در سال ۲۰۱۷ به ۴۵میلیارد دلار رسید. و در سال ۲۰۱۹ پیش‌بینی می‌شود که مشتریان حدود ۸۸میلیارد دلار در این بخش هزینه کنند.

 

اگرچه ما هنوز در مراحل اولیه‌ی پذیرش هستیم، حجم خالص بازار ایالات متحده نشان می‌دهد که تاکنون تعداد کاربران پرداخت موبایلی قابل توجه بوده است. eMarketer گزارش می‌دهد که در سال گذشته، ۵۵ میلیون مشتری ایالات متحده از تلفن‌هایشان برای پرداخت در POSهای فیزیکی استفاده کرده‌اند.

 

پذیرش پرداخت موبایلی در ایالات متحده
کاربران (میلیون) در مقایسه با نرخ نفوذ (درصد)

 

اپلیکیشن‌های پرداخت موبایلی، حلقه‌های بسته‌ای هستند که اغلب به دلیل برنامه‌های وفاداری و سیستم پاداش‌دهی ارائه شده توسط برخی خرده فروشان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

در مقابل کیف پول‌های موبایلی حلقه‌های باز حساب می‌شوند که با استفاده از یک کارت دیجیتالی و در برخی موارد با قابلیت انتقال بانکی آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرند. به کیف پول‌های موبایلی حلقه باز گفته می‌شود چون می‌توانند فقط مانند یک کارت بانکی مورد استفاده قرار گیرند.

 

طبق گزارش شرکت تحقیقاتی Statista در سال ۲۰۱۸, ۲۶ میلیون کاربر فعال در کیف پول‌های موبایلی حلقه باز وجود داشته که نماینده‌ی حدود ۸درصد از مجموع جمعیت و ۱۱درصد از مالکان گوشی‌های هوشمند است.

 

تا سال ۲۰۲۳، تقریبا ۳۸ میلیون نفر در ایالات متحده از پرداخت‌های موبایلی استفاده خواهند کرد. تعداد کاربران پیوسته در حال افزایش است و با رشد جمعیت حفظ می‌شود. اگر پیش‌بینی‌های امروزی را در نظر بگیریم، تا سال ۲۰۲۳ یعنی کم‌تر از یک دهه پس از ورود اپل پی به بازار ایالات متحده، ۱۱درصد از جمعیت این کشور از پرداخت موبایلی استفاده خواهند کرد.

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
پربازدیدهای عصربانک
اطلاعات تصویری