0
0

بیت کوین راهی برای مقابله با سلطه دلار است؟

۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۴/۱۵کد خبر: 181013
بیت کوین با توجه به عدم رد یابی آن می‌تواند راهی مطمئن برای تجارت باشد به طوری که قدرت‌ها نتوانند به پشتوانه ارزهای کاغذی و طلا اعمال قدرت کنند.

عصر بانک؛به نقل از گزارش تلویزیونی راشا تودی, ارزهای مجازی می‌توانند یکی از راه‌های مقابله با سلطه دلار به حساب آیند. با توجه به اینکه ارزهای مجازی به سختی قابل ردیابی هستند در نتیجه می‌توانند از تاثیرات تحریم ها در امان بمانند. این همان ابزاری است که ایالات متحده آمریکا را می‌تواند دچار چالش کند.

 

« استیسی هربرت» کارشناس ارز مجازی در این گزارش تلویزیونی بیان می‌دارد: «همیشه بازار طلا و ارز توسط حکومت‌ها به خصوص ابرقدرت‌ها برای استیلای قدرت خودشان دستکاری شده است و به همین منوال نزدیک به ۶۰ درصد منابع مالی جهان از جنس دلار است که خود به ایالات متحده قدرت نفوذ بیشتری داده است. طبیعی است که بخواهد در همه مسائل اظهار نظر کند.»

 

این کارشناس ارزهای مجازی معتقد است: « ارزهای دیجیتال به راحتی توسط افراد در کشورهای مختلف می‌توانند جابه جا شود و این مسئله جدا از مسائل سیاسی و اعمال قدرت بر ارزهای کاغذی است.»

 

ارزهای مجازی منابع مجازی هستند که در سال‌های اخیر توسط حکومت‌ها رفتارهای مختلفی در قبال آنها شده است. برخی کشورها هنوز قوانین خاصی برای آن در نظر نگرفته‌اند در صورتی که در سایر کشورها، بورس‌ها ارزهای مجازی همچون بیت کوین را معامله می‌کنند.

مشاهده مطالب مربوط به اقتصاد، بیمه و بورسصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری