0
0

دستبندی با قابلیت پرداخت پول، تماس تلفنی و بررسی سلامت

۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۴/۲۵کد خبر: 181176
یک شرکت تجاری دستبندی را تولید کرده که در ظاهر تنها برای کنترل سلامت و علائم حیاتی بدن قابل استفاده است، اما این دستبند از امکانات بسیار متنوع تری هم برخوردار است.

عصر بانک؛به نقل از نیواطلس، یک شرکت تجاری دستبندی را تولید کرده که در ظاهر تنها برای کنترل سلامت و علائم حیاتی بدن قابل استفاده است، اما این دستبند از امکانات بسیار متنوع تری هم برخوردار است، این دستبند مانند یک ساعت هوشمند امکان اتصال به گوشی های هوشمند را هم دارد و لذا برای برقراری تماس های تلفنی قابل استفاده است. البته این دستبند فاقد هرگونه دکمه و حتی نمایشگر است.

دستبند یادشده در صورت لمس گوش توسط انگشت پخش موسیقی را آغاز می کند و با فرامین صوتی و ژست ها و تغییر حالت و وضعیت چهره کنترل می شود.

 

این دستبند سیاه رنگ گت نام دارد و توسط طراحی به نام ادواردو پارینی ابداع شده است. وی اولین بار در زمان تحصیل در دانشگاه سوئیس ایده تولید دستبند یادشده را مطرح کرد و بعد از دو سال کار و تلاش آن را در ایتالیا به سرانجام رساند.

 

انتقال فرامین و اطلاعات در این دستبند از طریق ارتعاش استخوان های بدن صورت می گیرد و به عنوان مثال بعد از لمس گوش، ارتعاش ناشی از آن به دستبند منتقل می شود تا پخش موسیقی آغاز شود. این مساله به حفظ حریم شخصی افراد و جلوگیری از مشاهده داده های کاربری نیز کمک می کند.

 

از طریق همین فناوری می توان برای پرداخت های مالی، تنظیم قرار ملاقات، ارسال و دریافت پیام و غیره اقدام کرد. دستبند یادشده با بلندگوها و دستیارهای صوتی گوگل، آمازون و مایکروسافت نیز سازگاری دارد. عرضه این محصول در مارس سال 2020 و با قیمت 124 دلار آغاز می شود.

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری