0
0

هک شدن اطلاعات بانکی ۱۰۰ میلیون نفر

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۵/۸کد خبر: 181332
اطلاعات مالی ۱۰۰ میلیون نفر از مشتریان بانک کپیتال وان در آمریکا که ۶ میلیون از آنها کانادایی هستند توسط یک هکر که در حال حاضر تحت تعقیب است هک شد.

عصر بانک؛ به نقل از رویترز، مظنون ، تامپسون مهندس نرم افزار ۳۳ ساله اهل  سیاتل است که در روز دوشنبه گذشته به دفتر دادستانی آمریکا احضار شد.

 
طبق شکایتی که در دادگاه منطقه سیاتل ثبت شده است تامپسون اطلاعات مربوط به هک خود را منتشر کرده است و کاربری از روی این اطلاعات متوجه اشتباهی که رخ داده شده و به کپیتال وان اطلاع داده.
 
مقامات قضایی توانستند با استفاده از اطلاعاتی که خود او با نام کاربری خودش منتشر کرده بود او را پیدا کرده و دستگیر کنند و کپیتال وان در این مورد می گوید تا ۱۹ ماه جولای متوجه این موضوع نشده بوده است.
 
پیش بینی می شود که این اتفاق خسارتی ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلاری به بانک کپیتال وان زده باشد.
 
هکر نتوانست به شماره هکارت های اعتباری کاربران دسترسی پیدا کند ولی حدود ۱۴۰،۰۰۰ شماره تأمین اجتماعی و ۸۰،۰۰۰ شماره حساب بانکی مرتبط به خطر افتاد و توانست به شماره تلفن کاربران دسترسی پیدا کند و نزدیک یک میلیون حساب بیمه و رمز و حسابهای بانکی کاربران کانادایی هک شد.
 
این شرکت اعلامم کرد که ۷۰۰ میلیون دلار در جهت نقض سیستمی که باعث افشا اطلاعات نزدیک به ۱۴۷ میلیون نفر شده است پرداخت خواهد کرد به طوری که نه تنها اطلاعات ۱۰۰ میلیون نفر هک شده است بلکه اطلاعات ۴۷ میلیون کاربر مرتط=بط با آنها نیز در معرض خطر قرار گرفته است.
 
/خبرآنلاین
مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
پربازدیدهای عصربانک
خواندنی ترین‌ها
اطلاعات تصویری