در آخرین نشست کمیسیون نرم‌افزارهای فروشگاهی، اصناف و پخش صورت گرفت
0
0

بررسی مدل فنی و اجرایی لایحه پایانه‌های فروشگاهی

۱۵:۰ - ۱۳۹۸/۶/۲کد خبر: 181670
در نشست اخیر کمیسیون نرم‌افزارهای فروشگاهی، اصناف و پخش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، لایحه پایانه‌های فروشگاهی مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

عصر بانک؛ پیرو جلسه مشترک نمایندگان کمیسیون و دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات (رضا باقری اصل) در خصوص پیگیری لایحه پایانه‌های فروشگاهی، مقرر شد تا مدل فنی و اجرایی از طرف کمیسیون به نمایندگی از سازمان نظام‌صنفی رایانه‌ای ارایه شود.

 

پس از طرح موضوع، پیاده‌سازی اولیه مدل، همراه با پروتکل ارتباطی در دستور کار کمیسیون قرار گرفت و بررسی طرح اولیه در جلسه پیشین مورد بررسی قرار گرفت و پس از تایید اعضای کمیسیون، طراحی کامل آن در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.
 
یکی از موارد مهمی که اعضای این کمسیون از ابتدا بر روی آن تاکید داشته‌اند، ایجاد بستر و تهیه مدلی است که در آن همه بازیگران نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بدون هیچ‌گونه محدودیت بستر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بتوانند ایفای نقش کرده و از هر گونه رانت و انحصارگرایی جلوگیری شود.
 
لذا در مدل پیشنهادی سعی شده است چارچوب کلی ارتباطات بدون وابستگی به نرم‌افزار و سخت‌افزار خاصی صورت پذیرد.
 
در این جلسه اعضای کمیسیون به بررسی طرح تکمیلی مدل مورد نظر پرداختند و این طرح با اکثریت آرا به تصویب رسید که بر پایه مدل طراحی شده، نمونه آزمایشگاهی نیز آماده شود تا نسبت به جامع و کامل بودن و همچنین قابلیت اجرایی آن اطمینان حاصل شود. همچنین در پایان مقرر شد برای دستیابی سریعتر به نتیجه، در این خصوص جلسات فوق‌العاده برگزار شود.
 
/ ایرنا
مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری