0
0

فروش ۱.۱ میلیون دلار بیت کوین‌های یک هکر برای پرداخت غرامت

۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۶/۲کد خبر: 181679
پلیس انگلیس در اقدامی جالب توجه بیت کوین های یک هکر به ارزش بیش از ۱.۱ میلیون دلار را ضبط و با هدف پرداخت غرامت به قربانیان برای فروش آنها اقدام کرد.

عصر بانک؛ به نقل از زددی نت، پلیس انگلیس در اقدامی جالب توجه بیت کوین های یک هکر به ارزش بیش از 1.1 میلیون دلار را ضبط و با هدف پرداخت غرامت به قربانیان برای فروش آنها اقدام کرد. این هکر که گرانت وست نام دارد در شهریور سال 2017 دستگیر و بعد از محاکمه در دسامبر گذشته محکوم شد.

 
در نهایت این هکر به علت فعالیت های هکری متعدد و برخی جرائم مرتبط با مواد مخدر به ده سال و هشت ماه زندان محکوم شد. وی از ابزاری موسوم به Sentry MBR برای حملات هکری به 17 شرکت مختلف استفاده کرد و توانست به حساب های کاربری کارکنان و مشتریان این شرکت ها دسترسی یابد و بیت کوین های انها را سرقت کند.
 
وی این بیت کوین ها را در بازار زیرزمینی وب به فروش رساند و مبالغ قابل توجهی را جیب زد. حالا پلیس لندن با دسترسی به فهرست قربانیان قصد دارد بیت کوین های کشف شده را بفروشد و با درآمد حاصل شده به قربانیان غرامت بدهد.
 
بررسی ها نشان می دهد فروش بیت کوین های دزدی در اینترنت توسط این هکر از ماه مارس سال 2015 آغاز شده و بیش از 47 هزار معامله توسط وی صورت گرفته است.
 
/ فارس
مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری