0
0

استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری‌های مالی تقویت می‌شوند

۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۷/۲۲کد خبر: 183407
با امضای یک تفاهم نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بانک رفاه کارگران، استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری‌ها و کسب و کار‌های اینترنتی حوزه مالی تقویت می‌شوند.

عصر بانک؛ در راستای تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نمایندگی حسین اسفندیاری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری و بانک رفاه کارگران به نمایندگی محمد علی سهمانی منعقد شد. این تفاهم نامه با هدف به کارگیری ظرفیت‌های طرفین برای رشد سرمایه‌گذاری و توسعه محصولات و خدمات دانش بنیان و فناورانه در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به امضا رسید.

 
در این تفاهم نامه آمده است: «همکاری برای تامین مالی و سرمایه‌گذاری طرح‌های فناورانه و دانش‌بنیان و راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و پژوهش و فناوری»، «همکاری برای استفاده از خدمات و محصولات شرکت‌های دانش بنیان و ستاد‌های توسعه فناوری در حوزه‌های کاری مرتبط با طرفین تفاهمنامه از جمله فناوری‌های مالی (فین تک)، فناوری اطلاعات، بلاکچین، فناوری‌های پیشرفته در حوزه سلامت» از جمله تعهداتی است که طرفین پس از امضای این تفاهم نامه، ملزم به اجرای آن هستند.
 
همچنین، «پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور به ویژه در بخش‌های سلامت و فناوری‌های مالی از منابع صندوق توسعه ملی، بانک یا سایر منابع بر اساس ضوابط جاری بانک» و «همکاری در راستای ایجاد مرکز شتابدهی نوآوری» از دیگر تعهدات طرفین امضای تفاهم نامه است.
 
در این تفاهم نامه آمده است که طرفین باید در زمینه همکاری برای برگزاری رویداد‌های نوآورانه مشترک (از جمله استارتاپ ویکند و...) را فراهم و از ظرفیت‌های متقابل پژوهش‌های کاربردی در زمینه ایجاد و تقویت استارتاپ‌ها با تاکید بر فناوری‌های مالی و طراحی مدل کسب و کار اینترنتی در حوزه‌های مالی و سلامت موجود در دستگاه خود استفاده کنند.
مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
پربازدیدهای عصربانک
خواندنی ترین‌ها
اطلاعات تصویری