0
0

برنامه خرابکار اندرویدی مخفیانه خرید می‌کند

۱۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۸/۱۳کد خبر: 183672
یک برنامه خرابکار طراحی شده برای گوشی های اندرویدی که توسط بیش از ۴۰ میلیون کاربر مورد استفاده قرار گرفته، باعث تراکنش های مالی مخفیانه متعدد شده است.

عصر بانک؛به گزارش آسین ایج، این برنامه که در ظاهر برای بهبود عملکرد صفحه کلید مجازی گوشی های هوشمند طراحی شده، ai.type نام دارد و برای مدتی در فروشگاه پلی استور گوگل نیز در دسترس بوده است.

 
برنامه یادشده بدون اجازه و اطلاع کاربر گوشی برای خرید خدمات دیجیتال اقدام کرده و هزینه هایی را به افراد تحمیل می کند. برنامه مذکور تا ژوئن سال ۲۰۱۹ در پلی استور در دسترس بود تا سرانجام گوگل برای حذف آن اقدام کرد.
 
شرکت امنیتی اپ استریم سیستمز که برای اولین بار موفق به شناسایی این برنامه مخرب شد، اعلام کرده که اپلیکیشن مذکور برای انجام میلیون ها تراکنش مالی مخفیانه به کار رفته و البته برخی از این تراکنش ها توسط برنامه های امنیتی نصب شده بر روی گوشی ها شناسایی و بلوکه شده اند. تا به حال بیش از یک میلیون و صدهزار گوشی که تراکنش های مخفیانه از طریق آنها صورت گرفته، شناسایی شده اند.
 
ai.type فعالیت های مخرب خود را در ۱۳ کشور انجام داده و بررسی ها از تحمیل خسارت ۱۸میلیون دلاری توسط آن خبر می دهد. این برنامه تبلیغات آنلاینی را هم برای کاربران نمایش می داد و افراد را به کلیک بر روی آنها ترغیب می کرد.
 
/مهر
مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
پربازدیدهای عصربانک
خواندنی ترین‌ها
اطلاعات تصویری