0
0

فعال‌سازی رمز پویا را به وقت اضافه موکول نکنید

۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۹/۹کد خبر: 185946
معاون فناوری اطلاعات بانک حکمت ایرانیان گفت: مردم فعال‌سازی رمز پویا را به روزهای پایانی موکول نکنند.

عصر بانک؛مهرداد خسروی در گفت وگو با «دنیای‌اقتصاد» با تاکید براینکه فعال‌سازی رمزپویا از دو طریق مجازی وحضوری امکان‌پذیر است، اظهار کرد: زیرساخت‌های درخواست فعال‌سازی رمز دوم پویا به‌صورت مجازی تا ۲۵ آذر ماه جاری در اختیار مشتریان بانک حکمت ایرانیان قرار می‌گیرد.


 وی تصریح کرد:در روش حضوری، مشتریان با مراجعه به یکی از شعب بانک حکمت ایرانیان، درخواست دریافت رمز پویا را به شعبه می‌دهند.  وی ادامه داد: برای مشتریانی که امکان ودسترسی به گوشی‌های تلفن‌همراه هوشمند ندارند نیز به‌زودی سرویس USSD را راه‌اندازی خواهیم کرد. 

 

خسروی با بیان اینکه بانک حکمت ایرانیان از آبان وآذر ماه سال گذشته،رمز پویا را در اختیار مشتریان خود قرار داده است،افزود: اما کمتر از یک درصد از مشتریان از این خدمت استفاده کردند. 

 

وی تصریح کرد:بانک مرکزی برای امنیت حساب‌های مردم وجلوگیری از سرقت‌ها در تراکنش‌های مجازی،حذف رمز ایستا و استفاده از رمز دوم پویا را الزامی کرد که از ابتدای دی ماه آینده در همه بانک‌ها عملیاتی خواهد شد. 

 

خسروی با تاکید براینکه رمزهای پویا،رمزهای ۶۰ ثانیه‌ای هستند که با نرم‌افزار مربوط (ارس) برای تراکنش‌هایی که بدون کارت هستند، در اختیار مشتری قرار می‌گیرند، گفت: بانک مرکزی نیز با ایجاد «هریم» (هدایت رمز یکبار مصرف)،این امکان را فراهم کرد تا مشتریان بتوانند از درگاه‌های بانکی غیر از بانک مبدا نیز رمز پویا دریافت کنند. 

 

معاون فناوری اطلاعات بانک حکمت ایرانیان اظهار کرد: در جلسه‌ای که مدیران فناوری اطلاعات بانک‌ها داشتند مقرر شد تا همه بانک‌ها حذف رمز ایستا را در ابتدای دی ماه اجرا کنند. 

 

وی افزود: از یک میلیون سپرده‌گذار بانک حکمت ایرانیان،۶۰۰ هزار مشتری باید رمز دوم پویا را دریافت کنند.

معاون فناوری اطلاعات بانک حکمت ایرانیان با تاکید بر اینکه بانک حکمت ایرانیان ۲۲ هزار دستگاه پایانه فروشگاهی،۹۰۰ دستگاه خودپرداز وسه شعبه کاملا مجازی ایرانیان‌نت در شهرک‌های فلاحی، شهیدبهشتی و میدان منیریه است تصریح کرد:هدفمان این است که سعی کنیم تا ابزارهای ارائه سرویس را در اختیار مشتریان قرار دهیم. 

 

وی کنترل مشکلات وهزینه‌های شعب را از دیگر برنامه‌های بانک حکمت ایرانیان اعلام کرد وگفت: به سمت بانکداری باز خواهیم رفت و سرویس‌های حقیقی وحقوقی را ارائه خواهیم داد.

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


برچسب‌ها:رمز پویا
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری