0
0

روش‌های فعال‌سازی و دریافت رمز دوم پویا بانک رفاه

۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۹/۱۲کد خبر: 186019
مدیر امور فناوری اطلاعات بانک رفاه گفت: براساس ابلاغ بانک مرکزی، برنامه موبایلی رمزساز توسط بانک‌ها برای کاربران دارای گوشی هوشمند ارائه شده است که با استفاده از آن دارندگان کارت می‌توانند برای هر بار استفاده از کارت در انواع درگاه‌های غیرحضوری، به‌جای رمز دوم ثابت کارت که تاکنون استفاده می‌کردند، از رمز یکبار مصرف تولید شده توسط این سامانه جهت انجام تراکنش غیرحضوری کارتی خود استفاده کنند.

به گزارش عصر بانک به نقل از روابط عمومی بانک رفاه، ضیاءالدین حجاری افزود: رمز تولید شده هر بار عددی متفاوت بوده و همانگونه که از نام آن پیداست هر رمز صرفا برای انجام یک تراکنش آن هم در بازه زمانی محدود معتبر خواهد بود.

 

وی تاکید کرد: از آنجا که رمزهای دوم ثابت کلیه کارت‌ها از دی‌ماه امسال غیرفعال خواهند شد، بانک مرکزی با مشارکت بانک‌ها و سایر ارکان شبکه پرداخت کشور، برای آرامش خاطر دارندگان کارت بالاخص آن دسته از مشتریان که به هر دلیل امکان استفاده از گوشی هوشمند را ندارند، علاوه‌بر روش فوق، روش دیگری را نیز با نام سامانه هریم عرضه خواهد کرد.

 

در این سامانه، کاربران در زمان انجام تراکنش، با انتخاب یک گزینه در درگاه خرید می‌توانند رمز دوم یکبار مصرف خود را از طریق پیامکی که از طرف بانک صادرکننده کارت به ایشان ارسال می‌شود، دریافت کنند. شایان ذکر است برای حفظ امنیت، این پیامک فقط به شماره تلفن همراه مرتبط با کارت که در بانک صادرکننده کارت ثبت شده است ارسال می‌شود. علاوه‌بر اینها، هر بانک نیز می‌تواند بسته به نیاز و انتخاب مشتریانش از روش‌های ممکن دیگری همانند به‌کارگیری کدهای دستوری موبایلی یا همان USSD برای ارائه رمز یکبار مصرف پویا به مشتریان خود استفاده کند.

 

مدیر امور فناوری اطلاعات بانک رفاه گفت: برای بهره‌گیری از رمز دوم پویا به روش‌های گفته شده، انجام مرحله فعال‌سازی در بانک مربوطه الزامی است و به این منظور دارندگان کارت صرفا با مراجعه به مبادی و درگاه‌های رسمی و شناخته‌شده بانک صادرکننده کارت و به‌واسطه یکی از سه شیوه خودپرداز، اینترنت بانک یا شعبه بانک خود نسبت به فعال‌سازی این خدمت اقدام کنند. وی تاکید کرد: دارندگان کارت برای فعال‌سازی رمز دوم پویا فقط به درگاه‌های شناخته شده بانک خود مراجعه کرده و آگاه باشند به این منظور هیچ نیازی به وارد کردن اطلاعات حساس مانند CVV۲، تاریخ انقضا و رمز کارت نیست.

 

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» نظرات بینندگان
» بتول عسگري | ساعت ۲۱:۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۶
0
0
رمز دوم گرفتن پويا
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری