0
0

چگونه جلوی سوءاستفاده پزشکان از کارت‌خوان‌ را بگیریم؟

۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳کد خبر: 186602
معاون فناوری‌های سازمان امور مالیاتی گفت: هرگونه سوءاستفاده صنوف و پزشکان از کارت‌خوان را از طریق دفتر مبارزه با پول‌شویی با حساسیت بررسی و پی‌گیری می‌کنیم.

عصر بانک؛ هادی خانی در باره مصوبه کمیسون تلفیق مجلس مبنی بر کاهش فرار مالیاتی از طریق شفافیت قرارداد میان وکلا و موکلین با ایجاد سامانه قرارداد الکترونیک توسط قوه قضائیه گفت:  به طور قطع هر چقدر فعالیت‌های اقتصادی شفاف شود و دیتای آن در اختیار سازمان مالیاتی قرار گیرد می‌تواند در تشخیص مالیات‌ها بهتر عمل شود. همچنین این سامانه منجر به کاهش فرار مالیاتی می‌شود.

 

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور مالیاتی با تاکید بر اینکه از مصوبه تلفیق مجلس در رابطه با ایجاد سامانه قرارداد الکترونیک بین وکیل و موکل استقبال می‌کنیم، گفت: اگر دیتای مورد نیاز سازمان امور مالیاتی در این بخش تامین شود مفید خواهد بود.

 

خانی در پاسخ به این سؤال که چگونه می‌توان از سوء استفاده برخی صنوف به خصوص پزشکان در رابطه با کارت خوان‌ها جلوگیری کرد مثلا کارت خوان یک کشاورز در مطب پزشک قرار دارد، بیان داشت: در صورتی که چنین مواردی به سازمان مالیاتی اعلام شود سازمان مکلف است به این موضوع ورود و آن را بررسی کند.

 

وی به شهروندان توصیه کرد: از طریق سامانه ارتباط مردمی با تلفن 1526 نسبت به این موضوع حساس باشند و موارد مشابه را اطلاع دهند. سازمان مالیاتی از طریق دفتر مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی با حساسیت موارد را بررسی و پیگیری می‌کند.

 

بسیاری از شهروندان در تماس با ما اعلام کرده‌اند برخی صنوف به خصوص مطب پزشکان از کارت‌خوان‌هایی غیرمرتبط استفاده می‌کنند و برای کارت کشیدن سلیقه‌ای رفتار می‌شود.

 

/ فارس

مشاهده مطالب مربوط به اقتصاد، بیمه و بورسصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری