0
0

Gmat چیست؟ (Graduate Management Admission Test)

۱۵:۲۲ - ۱۳۹۳/۳/۱۳کد خبر: 350
آنچه در ایران استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت خوانده می شود، در واقع خلاصه ای بومی شده از آزمون بین المللی GMAT است.

عصر بانک،GMAT مخفف عبارت Graduate Management Admission Test است و همانگونه که از نامش پیداست، آزمونی برای پذیرش دوره های تحصیلات تکمیلی مدیریت بویژه در دانشگاه های آمریکای شمالی است.

 

این آزمون در ایران با آزمون بین المللی GMAT تفاوتهای فراوانی دارد و هدف اصلی از تدوین این مجموعه فراهم ساختن مرجعی جامع و همه جانبه برای این قرائت بومی شده GMAT است.


در ایران سئوالات GMAT را می توان در آزمون ورودی کارشناسی ارشد MBA و مدیریت اجرایی دانشگاه های سراسری، آزمون رشته مدیریت اجرایی دانشگاه آزاد، آزمون پذیرش دانشجویان نوبت دوم در برخی رشته های شاخه مدیریت از جمله MBA و مدیریت IT و ... که به صورت پراکنده برگزار می شوند، همچنین بخش وسیعی از آزمونهای استخدامی سازمانها وموسسات مشاهده کرد.


آنچه در ایران استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت خوانده می شود، در واقع خلاصه ای بومی شده از آزمون بین المللی GMAT است.

 

GMAT اساسا ملغمه ای از سوالات هوش، منطق و ریاضی است و سنجش مهارتهای پایدار افراد را هدف قرار داده است.به گزارش عصر بانک دات آی آر،  این آزمون آنچنان گستره وسیعی از سوالات را شامل میشود که اگر یک نفر به تنهایی بخواهد خود را برای این آزمون آماده کند باید ده هاجلد کتاب مشتمل بر کتابهای ریاضی، منطق، فلسفه، اقتصاد و برخی کتب تخصصی مربوط به آزمونهای هوش را مطالعه نماید.

 

آزمونهای ایرانی GMAT (پس از سال 85) از پنج بخش تشکیل می شوند: کفایت داده ها،استدلال منطقی، حل مسئله، درک مطلب و تصحیح جملات. شرح و بسط سه بخش اول در جلد اولو دو بخش آخر در جلد دوم کتاب به همراه مثالها و مساله های فراوانی آورده شدهاست.

 

آزمون بین المللی GMAT شامل بخشهای زیر است:

 

1. Analytical Writing Assessment (1 essay - 30 minutes): "Analysis of an Issue" Topic
2. Analytical Writing Assessment (1 essay - 30 minutes): "Analysis of an Argument" Topic
3. Quantitative Section (37 questions - 75 minutes): "Data Sufficiency" & "Problem Solving"
4. Verbal Section (41 questions - 75 minutes): "Reading Comprehension", "Sentence Correction" & "Critical Reasoning"

 

سوالات این آزمون پنج گزینه ای هستند و نمره کل آن 800 است
 

مشاهده مطالب مربوط به آموزش مدیریت و بازاریابیصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری