0
0

راه اندازی خط تولید انبوه دستگاه‌های خودپرداز

۱۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۹/۶کد خبر: 35174
خط تولید انبوه و صادرات دستگاه های خودپرداز امروز افتتاح شد و نخستین محموله دستگاه‌های خودپرداز که کاملا در داخل کشور تولید شده پیش از افتتاح رسمی به ترکمنستان صادر شده است.

عصر بانک؛ در ابتدای این مراسم که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار البرز ، سفیر کره جنوبی و مقامات کشوری برگزار شد، گزارشی از آمار و ارقام مرتبط با هزینه های ارزی واردات دستگاه های خودپرداز و زیان های ناشی از وابستتگی در تولید این دستگاه ها توسط رییس این شرکت ارائه شد.

 

ایسنا نوشت: محمد لهراسبی نژاد حرکت در جهت خودکفایی در صنایع بانکی را مربوط به 23 سال پیش خواند و گفت: کشور کره به عنوان یکی از پنج اقتصاد برتر دنیا در مسیر تولید صنایع بانکی همراه و هم قدم ما بوده است. با همکاری متخصصان کره ای توانسته ایم تکنولوژی و علم تولید را وارد کنیم و در امر تولید کاملا از توان و منابع داخلی استفاده کرده ایم.

وی ادامه داد: با توجه به آمارهای بانک مرکزی در کشور با کمبود تجهیزات بانکی به ویژه دستگاه های خودپرداز موجاجه هستیم و بر اساس تحقیقات ما منطقه خاورمیانه و افریقا می تواند بازار مناسبی برای ارسال محصولات تولیدی در حوزه بانکداری باشد.

 

لهراسبی نژاد با اعلام این خبر که نخستین محموله دستگاه های خودپرداز که کاملا در داخل کشور تولید شده است به کشور ترکمنستان ارسال شده است، افزود: محموله های بعدی ما در آینده به مقصد کشورهای آذربایجان، مصر، روسیه و دیگر کشورهای خاورمیانه و افریقا ارسال خواهد شد.

 

در ادامه این مراسم سفیر کشور کره جنوبی با تبریک به کشور ایران برای راه اندازی خط تولید دستگاه های خودپرداز، گفت: همکاری پیکو الکترونیکس از ایران و چانگهو کامنت از کره جنوبی را مدلی موفق از همکاری تجاری بین دو کشور است.

 

وی ادامه داد: امیدوارم این همکاری خوب با توجه به کیفیت محصولاتی که طرف ایرانید تولید کرده است ادامه داشته باشد. محصولاتی که در ایران تولید می شود علاوه بر تامین نیاز داخلی این کشور می تواند منطقه و کشورهای همسایه ایران را نیز تامین کند.

 

در ادامه مراسم افتتاح خط تولید انبوه و صادرات دستگاه های خودپرداز ساخت ایران، علی اصغر توفیق معاون آموزشی، پژوهشی و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم تصریح کرد: این اولین مجموعه صنعتی نیست که در راستای خودکفایی اقتصادی در ایران راه اندازی شده است و قطعا آخرین مجموعه نیز نخواهد بود.

 

توفیق ادامه داد: تولید و صادرات دستگاه های خودپرداز افتخار دیگری است که صنعت گران ایران اسلامی به دست آورده اند. نوع همکاری ایران و کره جنوبی در تاسیس برند مشترک و استفاده حداکثری ما از منابع و نیروی نسانی داخلی بسیار غرور آفرین است.

 

وی بازار منطقه برای صادرات دستگاه های خوپرداز و دیگر محصولات مرتبط با صنایع بانکداری را بسیار مناسب ارزیابی کرد و افزود: برای کسب استقلال اقتصادی حتما نیازی به وجود کارخانه های بزرگ و تکنولوژی های پیشرفته نیست. این مهم وقتی به کار می آید که عزم راسخ و اراده قوی در کار باشد که صنعتگران ما نشان داده اند این ویژگی را دارند.

 

توفیق در پایان صحبت های خود حضور در بازارهای جهانی را نیاز کشور برای رسیدن به استقلال کامل اقتصادی عنوان کرد.

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری