0
0

پرداخت‌های موبایل و خودپردازی در صدر تهدیدهای سایبری

۱۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۸کد خبر: 42083
پیش‌بینی می‌شود دستبرد هکرها به پرداخت‌های الکترونیکی به ویژه پرداخت‌های موبایلی از جمله مهم‌ترین تهدیدهای سایبری در سال ۲۰۱۵ خواهد بود.

عصر بانک؛نماینده آنتی ویروس ESET در ایران گزارشی از پیش‌بینی حملات به پرداخت های الکترونیکی در سال 2015 منتشر کرده است.

 

بنابراعلام محققان این شرکت امنیتی، در سال 2015 شاهد افزایش و پیچیدگی حملات به پرداخت های الکترونیکی خواهیم بود. در سال 2014 نیز شاهد حملات به پرداخت های الکترونیک بودیم. به‌طوری که تنها یک کلاهبردار سایبری توانست به تنهایی بیش از 600 هزار دلار را به سرقت ببرد. پابلو راموس رییس تیم تحقیقاتی ESET در این باره می‌گوید: هنگامی که کاربر پرداخت الکترونیک را برای خرید کالا و خدمات انتخاب می کند، توجه هکرهای طماع را به خود جلب می کند. ESET گزارشی را مبنی بر سرقت بیش از 56 هزار دلار از سایت داگ والت در ماه می سال گذشته منتشر کرد.

 

همچنین شاهد حمله به حساب های شخصی‌ بودیم. بدافزارها از طریق تحلیل رمز عبورهای معروف و معمول به حساب‌های افراد دسترسی پیدا می‌کردند. در این راستا تیم تحقیقی تاکید می‌کند که از رمز عبورهای پیچیده و منحصر به فرد استفاده کنیم. پیش تر چند شرکت امنیتی گزارشی را از وضعیت موجود تهدیدهای سایبری منتشر کرده بودند که افزایش حملات به خود پردازها را یکی از بیشترین انواع حملات در سال 2015 پیش بینی شده بود.

 

در تحقیقات اخیر ESET پیش بینی می‌شود با توجه به افزایش تراکنش‌های مالی الکترونیکی به ویژه پرداخت‌های موبایلی و وجود حفره‌های فراوان در بستر موبایل، تهدیدهای جدی‌تر متوجه این گونه پرداخت‌ها خواهد شد. 

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری