7
0

پیش دریافت درآمد در حسابداری چیست؟ (+ ثبت روزنامه )

۸:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۲کد خبر: 45018
گاهی اتفاق میافتد که شرکت یا موسسه قبل از انجام کاری، تمام و یا قسمتی از حق الز حمه اون کار رو دریافت می کند و کار را بعداً به مرور انجام می دهد به وجهی که در این حالت دریافت می کند، پیش دریافت گفته می شود.

عصر بانک؛ در اصل می توانیم بگوییم پیش دریافت عکس پیش پرداخت است که در درس ۲۷ توضیح اون داده شد. در مثالی که در زیر خواهم زد مطلب بیشتر روشن خواهد شد.

 

مثال:

 

فرض کنید در تاریخ ۱۳۹۲/۴/۵ شرکت احمد و شرکا برای آموزش کارکنان خود با موسسه محمد و حسن قراردادی امضا نموده تا ۱۰ نفر از کارکنانش را آموزش دهد و برای این کار مبلغ ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان پیش پرداخت به حساب بانک شرکت محمد و حسن واریز می نماید.

 

مشاهده مطالب مربوط به آموزش حسابداری و حسابرسیصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» نظرات بینندگان
» معصومه عظیمی | ساعت ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۲/۲۲
5
1
با عرض سلام و خسته نباشیدتشکر می کنم بابت مطالب سودمندی که در زمینه حسابداری ارائه می دهید.لطفا در باره دارایی های ثابت مشهود که توسط شرکت به صورت اقصاد خریداری می شود توضیح دهید.با سپاس فراوان
» معصومه عظیمی | ساعت ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۵/۲/۲۲
11
4
سپرده بیمه 5% جزو سایر حساب های دریافتی می باشد یا سایر حساب های پرداختی,لطفا دلیل آن را توضیح دهید
» احمد فرید | ساعت ۱۷:۰ - ۱۳۹۶/۴/۳
5
1
شرکتی مبلغ پیش دریافتهایش بسیار زیاد است وهزینه ها هم زیاد بطوری که زیان سال جاری خیلی زیاد شده وهنوز پیش دریافتها به درآمد تبدیل نشده به دلیل اینکه قرارداد پژوهشی هست وطی 1.5تا 2سال طول می کشد چه بکنیم که زیان جاری کمتر شود مممنون
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری