0
0

الزامات جدید "شاپرک" در شرکت‌های پرداخت الکترونیک اجرایی شد

۲۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۱/۲۰کد خبر: 5243
به گفته وی این افزایش سرمایه در راستای اجرای الزامات شاپرک و بالا بردن اعتماد و اطمینان عمومی به شرکتهای ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی صورت گرفت.

عصر بانک؛ الزامات جدید شاپرک برای افزایش سرمایه شرکت های ارایه دهنده خدمات پرداخت الکترونیک به 50 میلیارد تومان در سال جاری اجرایی شد.


به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شرکت آسان پرداخت، در پی اعلام غیررسمی شاپرک مبنی بر قوانین جدید پیش روی شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی، این شرکت ها باید دارای حداقل سرمایه 500 میلیارد ریالی باشند تا حائز شرایط دریافت مجوز دائم شوند.

حامد منصوری مدیرعامل شرکت آسان پرداخت پرشین گفت: پس از اعلام ضرورت افزایش سرمایه شرکت های پی.اس.پی در جلسه مدیران PSP ها، از آنجا که این اقدام و اقدامات مشابهی را که به تقویت بنیان شرکت های فعال در حوزه پرداخت های الکترونیکی در دستور قرار دارد، ضروری و مفید می دانیم، سرمایه اولیه شرکت را از 185 میلیارد ریال به بالغ بر 754 میلیارد ریال افزایش دادیم.

به گفته وی این افزایش سرمایه در راستای اجرای الزامات شاپرک و بالا بردن اعتماد و اطمینان عمومی به شرکتهای ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی صورت گرفت.

منصوری افزود: همانگونه که بانک ها به تبعیت از قوانین بانک مرکزی جهت ارتباط با سرمایه های مردم باید زیرساخت مالی محکمی داشته باشند، شرکتهای PSP نیز باید با پشتوانه قوی مالی در این بازار حضور داشته باشند که احساس اعتماد عمومی مردم به این شرکتها بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه این شرکت براساس اساسنامه به طور تخصصی تنها در زمینه پرداخت الکترونیک فعالیت می کند، افزود: ما هیچ فعالیتی به جز ارائه خدمات پرداخت الکترونیک بر درگاههای POS، پرداخت اینترنت و موبایل نداریم.

به گفته مدیرعامل آسان پرداخت افزایش سرمایه این شرکت در جهت توسعه زیرساختها و تهیه به روزترین تجهیزات امنیتی و سخت افزارهای مورد نیاز جهت ارائه خدمات بهتر به مردم صورت گرفته که بتوانیم در مباحث سرعت، امنیت و کارآمدی بهترین شرایط را ایجاد کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت آسان پرداخت پرشین، مدیرعامل آسان پرداخت تصریح کرد: برنامه آتی این موسسه افزایش مجدد سرمایه تا پایان سال به بیش از 1250 میلیارد ریال خواهد بود.

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری