0
0

حقوق کارگران ۳ تا ۵۰ ماه تأخیر افتاد

۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۵/۵کد خبر: 60246
نایب‌رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور خبر داد، حقوق کارگران در حدود ۸۰ شرکت در استان قزوین از ۳ تا ۵۰ ماه به تأخیر افتاده و بسیاری از این شرکت‌ها در مرز ورشکستگی قرار گرفتند.

عصر بانک؛ابوالفضل فتح‌اللهی درباره وضعیت تولید گفت: در وضعیت فعلی کشور مهمترین موضوع تقویت تولید است. در رهیافت اقتصاد مقاومتی مصرف کننده تا جایی که می‌تواند مصرف کالاهای داخلی را به مصرف کالاهای خارجی ترجیح می‌دهد. مقام معظم رهبری برای رفع مشکلات کلی اقتصاد کشور رویکرد اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند که در چهارچوب اقتصاد مقاومتی برای هر سه گروه یعنی تولید کنندگان، مصرف کنندگان و دولت برنامه‌ها و راهبردها و سیاست‌های مشخصی ارائه دادند اما این سیاست‌ها در عمل به‌خوبی اجرا نشده است.

 

از نگاه نایب‌رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور، کارگری که امنیت شغلی داشته باشد حس خلاقیت و ابتکار پیدا کرده و در افزایش تولید و بهره‌وری مشارکت می‌کند ولی اگر امنیت شغلی کارگر برقرار نشود شغل‌های دوم و کاذب رواج می‌یابد. دستیابی به تولید ملی مستلزم اهمیت بخشی به کار و سرمایه داخلی است بنابراین حمایت از سرمایه و متخصصان عمده‌ترین روش تحقق تولید ملی است.


فتح‌اللهی گفت: هیچ حمایتی از متخصصان تولید نمی‌شود. آمارها حاکی از این است که بیش از 80 شرکت در استان قزوین معوقات حقوق نیروی کار دارند و در مرز ورشکستگی هستند و حتی به‌راحتی می‌توانیم بگوییم با کمتر از 30درصد ظرفیت مشغول فعالیت هستند.


نایب‌رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور افزود: تعداد زیادی از کارگران در این استان معوقات حقوق از 3 ماه تا 50 ماه دارند، حتی برخی از آنها در مرز بازنشستگی هستند و از آنجایی که لیست بیمه آنها به‌درستی پرداخت نشده است با مشکلات متعدد روبه‌رو شدند.


فتح‌اللهی اظهار داشت: جامعه در حالی با مشکل بیکاری مواجه است که اغلب کارگران از دریافت دستمزد کافی محروم هستند و حتی بخشی از کارگران پوشش بیمه‌ای نیز ندارند. متأسفانه دستمزدها از حداقل مبلغ مورد نیاز برای تأمین هزینه‌های زندگی کارگری بسیار کمتر است. از طرفی اقتصاد دچار رکود و کسادی طولانی‌مدت است به‌گونه‌ای که بخش بزرگی از جمعیت به‌سختی زندگی می‌کنند.

 

 

/تسنیم

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
آخرین اخبار

اعلام شماره حساب هلال احمر در بانک ملت برای دریافت کمک به سیل زدگان

بانک صادرات ایران در فهرست ١٠ شرکت برتر ایران قرار گرفت

مدرک دیپلم از شرایط معاملات آنلاین سهام حذف شد

پزشکان ملزم به ثبت کارتخوان در سامانه سازمان امور مالیاتی تا ۳۰ بهمن شدند+سند

۸ اشتباه متداول کارآفرینان در مذاکره

آیا میزان خرید آنلاین در ایران از متوسط جهانی پایین‌تر است؟

احتمال برگزاری مجامع انحلال بانک‌های ادغامی تا پایان بهمن‌ماه

"بازار باز" لازم است اما کافی نیست

فعال کردن رمز پویا ضروری است اما نه لزوما برای شما!

مشارکت خیرخواهانه بیست میلیارد ریالی کاربران آپ به هموطنان سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان

مردم مراقب کلاهبرداری درگاه‌های نامعتبر پرداخت کمک به سیل زده‌ها باشند

دستگیری متهمی که با کارت عابر بانک امانی کلاهبرداری می‌کرد

فعال‌سازی رمز پویای پیامکی از طریق سایت بانک سامان

مقایسه نرخ تورم کشورهای اروپایی

تسهیل رابطه تجار با استفاده از سامانه ملی سککوک

اطلاعات تصویری