0
0

خبر خوش درباره قربانی اسیدپاشی اصفهان

۱۹:۳۰ - ۱۳۹۴/۶/۲۷کد خبر: 64519
ساعت ۱۲ ظهر ۲۴ شهریور سهیلا جورکش قربانی اسیدپاشی اصفهان برای دومین بار در بیمارستان باراکر اسپانیا تحت عمل جراحی قرار گرفت. او که پیش از عمل جراحی‌اش گفته بود برای رفتن به اتاق عمل آماده می‌شود و از مردم ایران التماس دعا داشت، روز چهارشنبه پیام امید را به همه ناامیدان داد.

عصر بانک؛مادر سهیلا به روزنامه «ایران» گفت: روز چهارشنبه ساعت 12 ظهر به وقت ایران سهیلا با ذکر «یا علی مدد» راهی اتاق عمل شد. عمل جراحی روی چشم چپ او انجام شد و حدود دو ساعت طول کشید. دکتر «تمپرانو» هنگام عمل، چشم راست سهیلا را دوخته و قرار است سال آینده چشم مصنوعی بگذارند.

 

او در مورد وضعیت بینایی دخترش توضیح داد: بینایی سهیلا در حدی است که فعلا اجسام را می‌بیند اما بعد از 24 ساعت بعد درصد بینایی او مشخص می‌شود.

 

مادر جورکش در ادامه از حمایت‌های همه‌جانبه و تقبل هزینه‌ها توسط رئیس‌جمهوری و برادرش حسین فریدون قدردانی کرد و گفت: علاوه بر حمایت‌های رئیس‌جمهوری و همچنین حسین فریدون، حمایت روحی دوستانی مانند دکتر ملکی، دکتر جوادی و فدایی‌فر سفیر ایران، استاد منصور همایونی‌نژاد و خانم همایونی‌نژاد به خانواده ما و سهیلا دلگرمی می‌داد و در روحیه دخترم بسیار مؤثر بود.

 

سهیلا جورکش نیز در گفت‌وگوی کوتاهی درباره وضعیت خود گفته بود: برای من همین کافی است که تا حدی بینایی‌ام را به دست بیاورم که بتوانم زیبایی دنیا را ببینم و شکر‌گزار خداوند باشم و از طرف دیگر دامنگیر خانواده‌ام نباشم.

 

او که همواره گفته «تا شقایق هست زندگی باید کرد»، بعد از عمل جراحی به مادرش گفت: توانستم اسید را شکست دهم. احساس می‌کنم تازه متولد شده‌ام.

 

سهیلا جورکشدختر ۲۷ ساله‌ای است که روز 9 مهر ماه سال 93 در خیابان بزرگمهر اصفهان توسط موتورسوار ناشناسی قربانی حادثه اسیدپاشی شد و در بیمارستان‌های فارابی و مطهری تحت درمان قرار گرفت. او تنها قربانی اسیدپاشی بود که وزیر بهداشت شبانه به ملاقاتش در بیمارستان شهید شیرودی رفت و چشمان این دختر را معاینه کرد. بعد از آن بود که سهیلا عمل پیوند قرنیه انجام داد و البته این جراحی با موفقیت انجام نشد و همچنان چشم قربانی اسیدپاشی از بینایی محروم ماند.

 

غیر از سهیلا، سه زن دیگر نیز مورد حمله موتورسوار ناشناسی قرار گرفتند که زنان و دختران اصفهانی را هدف اسیدپاشی قرار می‌داد.

 

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری