0
0

اوراقی که در فرابورس به قیمت ۹۰ هزار و ۵۰ تومان معامله می شود چیست؟

۱۷:۲۰ - ۱۳۹۴/۷/۸کد خبر: 65468
تمام اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از بانک ها، نهادهای مالی، شرکت های سرمایه گذاری، کارگزاری، تامین سرمایه ها، صندوق های سرمایه گذاری و شهرداری ها می توانند از روز شنبه به صورت نامحدود، سفارش گیری و خرید اسناد خزانه اسلامی را انجام دهند.

عصر بانک؛به نقل از فرابورس ایران، به دنبال پذیرش اسناد خزانه اسلامی در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران و تقاضای تعدادی از دارندگان این اوراق برای حضور در فرایند عرضه اولیه، امروز هر ورقه اسناد خزانه اسلامی برای معامله در بازار ثانویه 900 هزار و 500 ریال قیمت خورد.

 

به این ترتیب، تمام اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از بانک ها، نهادهای مالی، شرکت های سرمایه گذاری، کارگزاری، تامین سرمایه ها، صندوق های سرمایه گذاری و شهرداری ها می توانند از روز شنبه به صورت نامحدود، سفارش گیری و خرید اسناد خزانه اسلامی را انجام دهند.

 

هر برگه اسناد خزانه اسلامی امروزپس از عرضه اولیه در فرابورس ایران، 900 هزار و 500 ریال کشف قیمت شد.

 

طبق این گزارش، 10 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی بر اساس قانون بودجه 93 کل کشور بابت تسویه بدهی پروژه های انجام شده دولت از طریق بانک ملی ایران به پیمانکاران واگذار شده و حداقل اوراقی که در روز جاری در فرایند عرضه اولیه عرضه شده، 400 هزار ورقه است.

 

از نکات قابل توجه در این عرضه اولیه، مشارکت همزمان معامله گران آنلاین به همراه ایستگاه های کاری کارگزاران عضو فرابورس ایران در فرآیند ورود سفارش و کشف قیمت بود.

 

آن دسته از پیمانکاران دارنده اسناد خزانه اسلامی که مایل به دریافت مبلغ بدهی خود قبل از سررسید هستند می توانند با مراجعه به کارگزاری های عضو فرابورس ایران اقدام به فروش اوراق خود با قیمتی که بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود، کنند درغیر این صورت برای دریافت مبلغ اسمی اوراق تا 23 اسفندماه منتظر بمانند.

 

همچنین، مبلغ اسمی اسناد خزانه اسلامی در سررسید نهایی توسط خزانه داری کل کشور تأمین شده و از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب آخرین دارندگان اسناد خزانه اسلامی واریز خواهد شد.

 

 

/خبرآنلاین

مشاهده مطالب مربوط به اقتصاد، بیمه و بورسصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری