0
0

مشمولان دریافت کارت اعتباری خرید کالای ایرانی مشخص شدند

۱۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۸/۱۱کد خبر: 67912
مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت از اجرای طرح کارت اعتباری کالای ایرانی طی یک هفته آینده خبر داد و گفت: در مرحله اول، حقوق بگیران و بازنشستگان دولتی مشمول این طرح می‌شوند.

عصر بانک؛به نقل از شاتا، عباس هاشمی افزود: در این طرح خریداران می توانند با دریافت کارت اعتباری و مراجعه به فروشگاه‌های اعلام شده نسبت به خریداری کالاهای با کیفیت ایرانی اقدام کنند.

 

وی نرخ سود این نوع از تسهیلات را 12 درصد اعلام کرد و افزود: فاز اول این طرح که با همکاری بانک مرکزی انجام می شود، مشمول تمام حقوق بگیران و بازنشستگان دولتی خواهد بود.

 

هاشمی تصریح کرد: از آنجا که تأکید وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت بر اجرای سریع این طرح بوده است طوری عمل شد تا مراحل اعتبار سنجی متقاضیان در بانکها به حداقل برسد.

 

وی تأکید کرد: در این طرح کالاها از لحاظ کیفیت، قیمت و دوام و نیز خدمات پس از فروش گزینش شده هستند و به این ترتیب با امکان انتخاب کالا توسط مشتریان فضای رقابتی عادلانه ای برای فروش ایجاد می شود.

 

هاشمی اعتبار این کارتها را از زمان  دریافت تا آغاز فرایند خرید 2 ماه اعلام کرد و گفت: باز پرداخت اقساط کالاهای خریداری شده در این طرح طی 24 قسط تعیین شده است.

این مقام مسوول افزود: شیوه نامه، فهرست کالاها، واحدهای تولیدی و چگونگی انجام کار با بانک مرکزی هماهنگ شده است و احتمالاً طی یک هفته آینده اجرایی شود.

 

مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت با اشاره به طرح های قبلی با سقف 8 میلیون تومان تحت عنوان خرید کالای مصرفی با دوام ایرانی و وام ازدواج 3 میلیون تومانی (تسهیلات کالایی مصوب دولت برای مزدوجین) موضوع تبصره 26 قانون بودجه سال 94 گفت:‌ به دلیل برخی مشکلات و آماده نبودن زیر ساختهای لازم و عدم آمادگی واحدهای تولیدی این نوع از پرداختها با استقبال کمتری روبرو شد.

 

وی با بیان اینکه این طرح با دستور رییس جمهور و مصوبه شورای پول و اعتبار انجام می‌شود، تصریح کرد: ما به عنوان وزارت صنعت فهرست کالاهایی که مشمول این طرح می شوند را از لوازم خانگی برقی و گازسوز، فرش و موکت، مصنوعات چوبی و مبلمان و سرویس خواب و بخشی از صنایع معدنی (چینی آلات و کاشی و سرامیک) به اضافه واحدهای مشارکت کننده و واحدهایی که موجودی انبار خود را اعلام کرده بودند به بانک مرکزی ارائه کرده‌ایم و با هماهنگی لازم، طرح اجرا خواهد شد.

 

این مقام مسوول همچنین اعلام کرد: برای جلوگیری از هر گونه تخلف شناسه تولیدکننده، شناسه کالا و مرکز فروش مشخص و خرید به صورت کاملاً شفاف و به واسطه تراکنش ها قابل انجام است که پول مستقیم به حساب واحد تولیدی واریز می شود.

 

به گفته هاشمی، این طرح  به صورت کارت اعتباری و حتماً برای خرید کالای ایرانی است و بر اساس شیوه نامه طرح، هر شخص می تواند تنها یک کارت تهیه کند.

مشاهده مطالب مربوط به اقتصاد، بیمه و بورسصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری