0
0

رقابت شفاف در گرو رتبه بندی بانک ها

۱۱:۰ - ۱۳۹۴/۹/۱۰کد خبر: 74913
عضو کمیسیون اقتصادی بیان کرد: موضوع رتبه بندی ها می تواند منجر به رقابت صحیح و شفاف در حوزه بانکی شود که در این خصوص برای رسیدن به موفقیت های بانکی باید با احتیاط حرکت کرد.

عصر بانک؛ابراهیم نکو عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درخصوص رتبه‌بندی بانکها اظهار داشت: با توجه به مسائل جاری بانکها در خصوص جذب سپرده و میزان معوقات بانکی، این کار قدری مشکل است و باید در یک کارگروه تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد. 


وی افزود: در کشورهای مشابه با شرایط اقتصادی ما، برخی از آنها برای اینکه بتوانند در نظام بانکی خود پیشرفت هایی را حاصل کنند نظام رتبه‌بندی را اعمال کرده اند که این موضوع در نظام بانکی ما باید با یک سری اصلاحات اساسی انجام شود که در این خصوص باید شفاف‌سازی‌ شود تا رتبه بندی منطقی‌تری صورت گیرد.

 نکو در ادامه بیان کرد: این مسئله باید در کارگروه های تخصصی مورد بررسی قرار گیرد زیرا موضوع رتبه بندی ها می تواند منجر به رقابت صحیح و شفاف در حوزه بانکی شود در همین خصوص برای رسیدن به موفقیت های بانکی باید با احتیاط حرکت کرد. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص عملکرد دولت یازدهم درزمینه عملکرد بانکها تصریح کرد: دولت یازدهم نسبت به دولت قبل تمام تلاش خود را در حوزه بانکی داشته و سعی نموده تا در این مورد ساماندهی اساسی صورت گیرد اما هنوز موفقیت قابل قبولی نیست. 

 

 

/باشگاه خبرنگاران

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری