0
0

احتمال تغییر نرخ اتومبیل‌های کرایه‌ای

۱۷:۵۰ - ۱۳۹۴/۹/۲۰کد خبر: 75629
رییس اتحادیه موسسات توریستی و اتومبیل کرایه از پیشنهاد این اتحادیه مبنی بر افزایش ۱۵ درصدی نرخ کرایه اتومبیل‌ها به هیأت عالی نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران خبر داد و گفت: به احتمال زیاد از اوایل سال آینده نرخ اتومبیل‌های کرایه افزایش می‌یابد.

عصر بانک؛سیدحسن هاشمی تیرآبادی با بیان اینکه هیأت عالی نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت بعد از انجام بررسی‌های لازم نتیجه را به ما اعلام می‌کند، اظهار کرد: آخرین بار نرخ‌ها در سال 1392 افزایش یافت و از آن زمان تاکنون تغییر نرخ نداشتیم و در سال گذشته نیز به دلیل تک نرخی شدن بنزین سعی کردیم با دولت تعامل داشته باشیم و از اعضا خواستیم که افزایش قیمت نداشته باشند و آن‌ها نیز تغییری در قیمت اعمال نکردند.

 

وی گفت: با توجه به تورم و افزایش هزینه‌ها، بعد از انجام بررسی‌های لازم پیشنهاد افزایش 15 درصدی را ارائه کردیم و به احتمال زیاد از اوایل سال آینده نرخ اتومبیل‌های کرایه افزایش می‌یابد ولی میزان آن مشخص نیست و باید هیأت عالی نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در این زمینه تصمیم‌گیری کند.

 

هاشمی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 1700 عضو داریم، گفت: تقریبا 60 هزار نفر راننده زیرمجموعه ما فعالیت می کنند که این آمار فقط برای شهر تهران است و شمیرانات و شهر ری در آن محاسبه نشده است.

 

رییس اتحادیه موسسات توریستی و اتومبیل کرایه یکی از مهمترین مشکلات این صنف را بیمه عنوان کرد و گفت: دولت تصمیم گرفته بود همه رانندگان را بیمه کند که تا به حال فقط حدود 60 درصد رانندگان بیمه شدند و 40 درصد هنوز بیمه نشده‌اند و چند ماهی است که این موضوع متوقف شده است لذا تقاضا داریم در این زمینه همکاری شود.

 

 

/ایسنا

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری