0
0

بانک صادرات آماده خیزش برای فتح جایگاه صدر رتبه بندی بانک های کشور

۱۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۵کد خبر: 82084
با تدابیر و برنامه ریزی های انجام شده بانک صادرات از ظرفیت احراز و تثبیت جایگاه نخست در رتبه بندی بانک های ایرانی برخوردار است.

عصر بانک؛در همین ارتباط و موضوع رتبه بندی بانک های کشور ،معاون اعتبارات بانک مرکزی گفت: از سوی کارشناسان ذیربط در بانک مرکزی اقدامات و بررسی های مورد نیاز برای رتبه بندی و اعتبار سنجی بانک ها در حال انجام است و از این نظر شرایط مهیا می باشد.

 

سید اصغر میر محمد صادقی در گفت و گو ی خبری افزود:در این خصوص ضرورت بهره مندی از دیدگاه های مشاورین خبره در دستور کار است و تدابیری اتخاذ خواهد شد که این روند با رعایت همه ضوابط و معیارها و در عین حال هر چه سریع تر مراحل اجرایی خود را طی کند.


این مقام مسئول با اشاره با شرایط جدید در عرصه بین المللی اظهار امیدواری کرد بانک ها با استاندارد سازی ساختار و برنامه های راهبردی و عملیاتی و استفاده از گشایش های پیش آمده ، امکان پویایی و در اختیار گرفتن سهم مطلوبی در مبادلات اقتصادی منطقه ای و جهانی بیابند.


در حالی که مقوله رتبه بندی بانک ها در سطح جهانی بر پایه شاخص هایی نظیر سودآوری، قدرت بانکی، سرمایه اولیه، سرمایه فعلی و میزان دارایی هر سال انجام می پذیرد بنابه دلایلی این روند از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تاکنون اجرایی نشده است.


بانک صادرات ایران در زمره بانک های ایرانی است که به صورت متوالی در رتبه بندی های معتبر جهانی از روند رو به رشدی برخوردار بوده است و در آخرین اعلام رتبه بندی جهانی بانک ها ضمن قرار گرفتن در صدر بانک های ایرانی نسبت به سال گذشته میلادی ۲۴ پله ارتقاء داشته است.

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری