0
0

توضیح اینستاگرامی "محسن رضایی" درباره سوئیفت

۱۸:۳۰ - ۱۳۹۵/۱/۲۹کد خبر: 86608
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بانک های بزرگ بین المللی همکاری مجدد و فراگیر با ایران را راه اندازی نکرده‌اند زیرا دعواهای پشت صحنه آن هنوز به پایان نرسیده است و امکان استفاده از سوئیفت نمی دهند.

عصر بانک؛محسن رضایی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت:

 

سوئیفت یعنی همان کانال مبادلات ارزی، ظاهرا باز شده، ولی آبی که از آن عبور می کند قطره چکانی است، در واقع تبادلاتی که پیش از این با برخی از بانک ها از طرق مختلف مقدور بود اکنون از کانال رایج سوئیفت انجام می شود.

 

وی افزود: اما بانک های بزرگ بین المللی همکاری مجدد و فراگیر با ایران را راه اندازی نکرده‌اند زیرا دعواهای پشت صحنه آن هنوز به پایان نرسیده است و امکان استفاده از باز شدن سوئیفت نمی دهند.

 

رضایی گفت: یک علت آن نیز نگرانی بانک های جهانی از رفتار دوگانه آمریکایی ها و شبکه پیچیده تحریهای اعمالی اتحادیه اروپا و آمریکا است.

 

وی ادامه داد: اخیراً رئیس مجلس نمایندگان کنگره آمریکا گفته است که با ورود ایران به نظام بانکی و گردش دلار آمریکا مخالفت می کنیم.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: چندی پیش توماس شانون معاون جان کری در امور سیاسی و حقوقی در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا گفته بود مانع ورود ایران به سیستم بانکی آمریکا خواهیم شد.

 

رضایی تاکید کرد: اگر این تهدیدات عملی شود تحریم هایی که توسط برجام برداشته شد دوباره از طریق دیگری اعمال می شود. دولت و تیم مذاکره کننده باید برای مقابله با آن فکری کنند.

 

 

/تسنیم

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری