0
0

اعلام ورشکستگی به راه فرار برای بدهکاران بانکی تبدیل شده است

۱۹:۵۰ - ۱۳۹۵/۲/۲۱کد خبر: 89293
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به کاهش چشمگیر مطالبات معوق، گفت: متأسفانه امروز قبح این کار شکسته شده و به راهی برای فرار از پرداخت بدهی تبدیل شده است.

عصر بانک؛  به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، اسحاق جهانگیری در جلسه‌ ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه گزارش‌ها نشان می‌دهد مطالبات غیرجاری بانک ها کاهش چشمگیری داشته است و جا دارد از دست اندرکاران کمیته فرادستگاهی پیگیری مطالبات غیرجاری بانک‌ها قدردانی شود،اظهارداشت: گزارش بانک مرکزی درباره اعلام ورشکستگی برخی از بدهکاران کلان بانکی نشان می‌دهد این افراد تلاش می‌کنند با این روش از پرداخت بدهی های خود سرباز زنند.

 

وی افزود: زمانی در کشور اعلام ورشکستگی برای بنگاه های اقتصادی ننگ و عار محسوب می شد و فعالان اقتصادی حاضر نبودند به اعلام ورشکستگی تن دهند، اما متأسفانه امروز قبح این کار شکسته شده و به راهی برای فرار از پرداخت بدهی تبدیل شده است.

 

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اقدامات بدهکاران کلان بانکی برای فرار از پرداخت بدهی در اعلام ورشکستگی، گفت: باید نسبت به این موضوع حساسیت ویژه داشته باشیم و در این میان انتظار می رود قوه قضاییه نیز تمرکز جدی به موضوع معطوف کند،چرا که این بدهکاران با دریافت احکامی از برخی محاکم قضایی، از پرداخت بدهی های خود امتناع می ورزند.

 

در این نشست همچنین سید محمود احمدی، دبیرکل بانک مرکزی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و تلاش های صورت گرفته در کمیته فرا دستگاهی رسیدگی به مطالبات غیرجاری بانک ها گفت: « اعلام ورشکستگی از سوی برخی از بدهکاران بانکی» و «کارشناسی غیرواقعی وثایق بانکی» دو چالش اصلی پیش روی وصول مطالبات غیرجاری بانک‌هاست.

 

احمدی تصریح کرد: بر این اساس بانک مرکزی به صورت دقیق و‌ جزء به جزء  اقدام به بررسی پرونده‌های مطالبات معوق در کمیته رسیدگی به مطالبات غیرجاری بانک ها کرده و خوشبختانه  اقدامات انجام شده نشان دهنده  وصول بدهی ها و کاهش مطالبات معوق بانکی است.

 

وی همچنین پیشنهادات و راهکارهایی را در جهت حل چالش های پیش رو برای وصول مطالبات معوق مطرح کرد که پس از بحث و تبادل نظر، تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری