0
0

تضمین ۷/ ۹۹ درصد سپرده‌های مردم

۸:۳۳ - ۱۳۹۵/۶/۲۰کد خبر: 97162
معاون صندوق ضمانت سپرده‌ها با اشاره به رشد موجودی این صندوق به ۷۰۰ میلیارد تومان، گفت: سپرده‌های مردم در هر بانک تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تضمین شده است.

عصر بانک؛مرتضی ستاک در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به تشکیل صندوق ضمانت سپرده‌ها براساس ماده 95 قانون برنامه پنجم توسعه اظهار کرد: این صندوق یک نهاد عمومی غیردولتی با هدف تضمین بازپرداخت سپرده‌های سپرده‌گذاران در بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک‌ها تشکیل شده است.

 

وی با بیان اینکه صندوق ضمانت سپرده‌ها از محل حق عضویت‌ها اداره می‌شود، افزود: به موجب قانون همه بانک‌ها و موسسات اعتباری ملزم به عضویت در این صندوق هستند و میزان حق عضویت‌ها مطابق ماده 95 به پیشنهاد بانک مرکزی و پس از تصویب در هیات وزیران اخذ می‌شود. معاون عملیاتی صندوق ضمانت سپرده‌ها با اشاره به اینکه اساسنامه صندوق چندبار اصلاح شده و در 31 اردیبهشت ماه ابلاغ شده است، گفت: آیین‌نامه میزان و نحوه دریافت حق عضویت در صندوق ضمانت سپرده‌ها تدوین شد که ‌آخرین ویرایش آن به سال 94 برمی‌گردد. وی تصریح کرد: با همین سقف 100 میلیون تومان، 7/ 99 درصد از تعداد سپرده‌گذاران پوشش داده می‌شود و عرف جهانی این صندوق‌ها نیز هم تضمین سپرده‌های سپرده‌گذاران خرد است. وی اضافه کرد: صندوق ضمانت سپرده‌ها در مواقع ورشکستگی به سرعت در کوتاه‌ترین زمان با سقف 100 میلیون تومان برای هر سپرده پرداخت خواهد کرد تا التهاب بازار فروبنشیند.

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری