ممنوعیت داده‌کاوی ارزهای مجازی از طریق اپلیکیشن روی آیفون

عصر بانک؛بر اساس راهنمای جدید آی او اس، بخش موسوم به 3.15، اپلیکیشن‌ها ‌از داده‌کاوی هر نوع ارز مجازی و ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین به‌صورت محلی منع شده و تنها داده‌کاوی از طریق کلود مجاز خواهد بود. 

 

بنابراین توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری حق ندارند از آیفون به‌عنوان پایه اصلی داده‌کاوی ارزهای مجازی استفاده کنند و چنین اپ‌هایی مسدود خواهند شد.

 

همچنان ارسال پست روی شبکه‌های اجتماعی از طریق اپ‌های واسط مرتبط با ارز مجازی نیز ممنوع است و پیغام‌های مالی صرفاً باید از مراجع قانونی مانند بانک‌ها روی اپلیکیشن‌ها انجام شود.

 

ارزهای مجازی برای داده‌کاوی معمولاً از سخت‌افزار پرقدرت برای محاسبات پیچیده ریاضی استفاده می‌کنند و در همین‌جا است که اپل واردشده و اجازه نمی‌دهد تا سخت‌افزار آیفون به‌عنوان حامل و "داده‌کاو" مورداستفاده قرار گیرد.

 

از سوی دیگر کیف‌های پول مجازی قادرند در اپ استور فعالیت داشته باشند، اما این کیف‌های پول باید مرتبط با سازمان قانونی و بانک باشند، در غیر این صورت فیلتر خواهند شد.

 

گفتنی است سیستم بلاک‌چین برای بیت کوین خلق شد تا بر اساس سیستم ذخیره‌سازی غیرمتمرکزِ داده، عمل کرده و هر نقل‌وانتقال مالی را به‌عنوان یک بلوک تعریف کرده و برای تائید برای سایر اعضاء بفرستد. سپس این بلوک جدید به سایر بلوک‌ها در یک زنجیره‌ای از داده‌های مالی افزوده‌شده و عملیات نقل‌وانتقال مالی نهایی می‌شود. بدین ترتیب، به‌جای ذخیره رکورد نقل‌وانتقال مالی به‌صورت متمرکز و احتمال سوءاستفاده از ای دیتا توسط هکرها، داده‌ها غیرمتمرکز شده و امکان هک آن‌ها به‌صورت دسته‌جمعی منتفی می‌شود.

 

/خبرآنلاین