• فنر قیمت ارز چگونه رها شد ؛ پشت پرده های دلار ۷ هزار تومانی

  فنر قیمت ارز چگونه رها شد ؛ پشت پرده های دلار ۷ هزار تومانی
  بعد از نوسان بازار ارز دولت برای کنترل اوضاع و حذف سوداگری، عرضه و توزیع دلار را کانالیزه و قیمت رسمی را ۴۲۰۰ اعلام کرد اما در صحنه عمل دلار ۴۲۰۰ تومانی نتوانست جلوی رشد قیمت ها را در بازار بگیرد.
  ۱۳۹۷/۳/۳۱
 • کاهش هزینه‌های بیمه شخص ثالث در بیمه ایران

  کاهش هزینه‌های بیمه شخص ثالث در بیمه ایران
  به گفته یک مقام آگاه، مطابق با اعلام بیمه مرکزی به بیمه ایران، میزان هزینه‌های مربوط به بیمه شخص ثالث کاهش پیدا می‌کند.
  ۱۳۹۷/۳/۳۱
 • کمپین «نه به خرید» قیمت‌ها را در بازار خودرو پایین می‌آورد؟

  کمپین «نه به خرید» قیمت‌ها را در بازار خودرو پایین می‌آورد؟
  اقت یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است: تا زمانی که فاصله معناداری در قیمت کارخانه و بازار وجود دارد، خروج سفته‌گری غیرممکن است. به عبارتی، تمام فروشندگان اعم از واردکننده و تولیدکننده باید مجاز به عرضه در حاشیه بازار باشند و ‌دستورالعمل‌های قیمت‌گذاری تمامی کالاها جز کالاهای اساسی باید ملغی شود.
  ۱۳۹۷/۳/۳۰
 • تعیین سقف پرداخت برای دفترچه‌های بیمه ممنوع است

  تعیین سقف پرداخت برای دفترچه‌های بیمه ممنوع است
  معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: تعیین سقف پرداخت برای دفترچه‌های بیمه و بیمارستان ها ممنوع است و چون تقابل میان پزشکان و بیماران را ایجاد می کند.
  ۱۳۹۷/۳/۳۰
 • ارسال دلار با پیک موتوری!

  ارسال دلار با پیک موتوری!
  اعلام می‌شود با دلالان ارز به طور جدی برخورد می شود، با این وجود این افراد به راحتی به فعالیت می‌پردازند و نبض بازار ارز را در دست دارند.
  ۱۳۹۷/۳/۲۹
 • «اف.ای.تی.اف» راه مقابله با تحریم را تسهیل می کند

  «اف.ای.تی.اف» راه مقابله با تحریم را تسهیل می کند
  نماینده ایران در بانک جهانی گفت:اگر به اروپایی‌ها فشار می‌آوریم که باید کانال مطمئنی ایجاد و از مناسبات مالی (در برابر تحریم) محافظت و این روابط را برقرار کنند، باید بدانیم روابط مانند بازی فوتبال دو طرف دارد که نیازمند اجرای مقررات بین المللی همچون اف.ای.تی.اف است.
  ۱۳۹۷/۳/۲۹
 • دو اشکال تبدیل «آژانس‌ها» به «صرافی»

  دو اشکال تبدیل «آژانس‌ها» به «صرافی»
  صاحب‌نظران معتقدند پیش از هر چیز، ریشه مشکلات ارزی موجود در حوزه گردشگری به سیاست اشتباه دولت درخصوص نرخ‌گذاری دستوری قیمت ارز بازمی‌گردد که با اصرار بر فروش ارز تنها با قیمت دولتی در سطح کشور، باعث شده مردم، گردشگران و فعالان کسب‌وکارها دسترسی محدودی به ارز مورد نیاز خود داشته باشند.
  ۱۳۹۷/۳/۲۹
 • ابهامات محدود شدن واردات با دلار ۴۲۰۰ تومانی و ورود نرخ سوم

  ابهامات محدود شدن واردات با دلار ۴۲۰۰ تومانی و ورود نرخ سوم
  اخیرا خبرها و شنیده‌ها از برخی مسئولان از این حکایت دارد که سیستم ارزی و نحوه اختصاص ارز به واردکنندگان در آستانه تحول قرار گرفته است. از جمله محدود شدن کالاهای وارداتی مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی و همچنین احتمال ورود نرخی جدید برای تامین نیازهای ارزی. اما هیچ یک از این موارد به طور رسمی از سوی دستگاه‌های ذیربط تایید و اعلام نشده است.
  ۱۳۹۷/۳/۲۸
 • کمپین "نخریدن" و تاثیر آن بر بازار طلا

  کمپین
  رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر اعلام کرد که سیاست‌های دولت در بازار طلا و ارز نتیجه نداده و نوسانات موجود گواه آن است و اگر به جای امنیتی کردن بازار ارز پاسخگوی تقاضای مردم بودند و سیستم عرضه و تقاضا را بر اساس نیاز، تنظیم می‌شد، شاهد این وضعیت نبودیم اما ایجاد کمپین برای نخریدن طلا هم نمی‌تواند بازار را کنترل کند، چراکه ناشی از عوامل دیگری است.
  ۱۳۹۷/۳/۲۸
 • علت رشد یک‌باره‌ی قیمت‌ها در بورس تهران

  علت رشد یک‌باره‌ی قیمت‌ها در بورس تهران
  یک کارشناس بازار سرمایه می‌گوید، تصمیم دولت و بانک مرکزی مبنی‌بر انجام معاملات روی گواهی‌های ثبت سفارش برای معاملات ارزی و به‌وجود آمدن نرخ سوم ارز بعد از نرخ ارز نیما و نرخ ارز آزاد، به افزایش قیمت دلار دامن زده و این موضوع باعث رشد شاخص بازار سرمایه شده است.
  ۱۳۹۷/۳/۲۸
 • زیر و بم کمپین تحریم خرید

  زیر و بم کمپین تحریم خرید
  از روز گذشته هشتگی در فضای مجازی از سوی برخی چهره‌های مشهور و مردم عادی با مضمون «نه به خرید» داغ شد. اگرچه موج‌های اعتراضی این‌چنینی نویدگر «مطالبه‌گری اجتماعی» است، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که از زاویه اقتصاد، دامنه اثرگذاری چنین کمپین‌هایی منوط به دو ملاحظه «زمانی» و «ساختاری» است.
  ۱۳۹۷/۳/۲۸
 • خودروهای هوشمند؛ بازار جدید بیمه‌گذاران

  خودروهای هوشمند؛ بازار جدید بیمه‌گذاران
  یکی از این فرصت‌ها، بیمه سایبری برای محافظت از خودروهای هوشمند بدون راننده در برابر هک شدن است.
  ۱۳۹۷/۳/۲۸
 • معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد تغییر کرد

  معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد تغییر کرد
  امیر باقری به سمت معاون بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد منصوب شد.
  ۱۳۹۷/۳/۲۸
 • بیمه بیکاری چه کسانی قطع می‌شود؟

  بیمه بیکاری چه کسانی قطع می‌شود؟
  تسنیم به نقل از رئیس گروه بیمه بیکاری امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گزارش داد: مقرری بیکاری افرادی که روی خودروهای مسافربری‌شهری یا در آژانس‌ها و.. کار می‌کنند را قطع می‌کنیم. یعنی همان کسانی که روی سوخت یارانه دولتی می‌گیرند.
  ۱۳۹۷/۳/۲۷
 • رئیس بانک مرکزی احمدی‌نژاد:

  اشتباهمان، افزایش میزان نقدینگی ۲۰ درصدی در هر سال بود

  اشتباهمان، افزایش میزان نقدینگی ۲۰ درصدی در هر سال بود
  مظاهری رئیس کل اسبق بانک مرکزی در دوره احمدی نژاد به تسنیم گفت: وظیفه بانک مرکزی این است که باید نگران نوسانات و تحولات بازار باشد و آن ها را رصد کند و هر اتفاق غیرطبیعی و غیرمنتظره ای را برایش پیشگیری کند و در غیر اینصورت برایش درمانی را بدست بیاورد.
  ۱۳۹۷/۳/۲۷
 • بورس تهران شاهد صف‌های میلیونی خرید

  بورس تهران شاهد صف‌های میلیونی خرید
  در حال حاضر بازیگران بازار سرمایه شاهد رشد بی‌سابقه نماگر اصلی بازار تا کانال ۱۰۲ هزار واحدی هستند به طوری که در بیشتر گروه‌ها صف‌های پایدار خرید به وجود آمده و قیمت سهم ها لحظه به لحظه در حال افزایش است.
  ۱۳۹۷/۳/۲۷
 • چطور می‌توان جلوی رشد قیمت‌ها در بازارها ایستاد؟

  چطور می‌توان جلوی رشد قیمت‌ها در بازارها ایستاد؟
  برخی تحلیلگران اقتصادی معتقدند در شرایط کنونی اقتصاد کشور نیازمند اخذ سیاست‌های جدید توسط دولت است و دولت چاره‌ای جز ایجاد اصلاحات اساسی در اقتصاد ندارد؛ سیاست‌گذار باید خطاهای گذشته را اصلاح کرده و تعدیل تدریجی قیمت‌ها را به سرکوب قیمتی ترجیح دهد تا بازارها از شر جهش قیمتی آزاد شود.
  ۱۳۹۷/۳/۲۴
 • حقوق بازنشستگان کشوری از این ماه بیشتر شد

  حقوق بازنشستگان کشوری از این ماه بیشتر شد
  پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس برای حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، گسترش تعاونی‌های کوچک و اختصاص ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به طرح اشتغال روستایی از مهمترین عناوین خبری این هفته در حوزه کار و تعاون بود.
  ۱۳۹۷/۳/۲۴
 • طرح جدید بانک مرکزی/ بجای سکه اوراق سکه بگیرید

  طرح جدید بانک مرکزی/ بجای سکه اوراق سکه بگیرید
  دبیرکل بانک مرکزی گفت: سرمایه‌گذاران در طرح پیش‌فروش سکه میتوانند در صورت تمایل رسید پیش‌خرید خود را به اوراق سکه طلا (با سررسید متناظر) که از ویژگی‌های امنیتی لازم برخوردار بوده و قابلیت خرید و فروش در بورس دارند تبدیل کنند.
  ۱۳۹۷/۳/۲۴
 • سکه بخریم یا نخریم؟

  سکه بخریم یا نخریم؟
  رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان طلا و جواهر آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه را اعلام و توصیه کرد که با توجه به ملتهب بودن بازار و حبابی بودن قیمت‌ سکه نباید در بازار ملتهب خرید کرد که منجر به ضرر شود. همچنین طی روزهای آینده پیش‌بینی می‌شود قیمت‌ها کاهشی شود.
  ۱۳۹۷/۳/۲۳
1 2 3 4 5 6 >>

اطلاعات تصویری