• لغزش پول در آستانه ورود به بانک‌ها

  لغزش پول در آستانه ورود به بانک‌ها
  در حالی از حجم سپرده‌گذاری مردم در بانک‌ها کاسته شده که در این بین بازارهای موازی از جمله ارز و سکه که در رقابت با بانک‌ها قرار داشتند، می‌توانند یکی از دلایل تاثیرگذار در کاهش سرعت سپرده‌گذاری در شبکه بانکی باشند؛ موضوعی که البته کارشناسان آن را از سال گذشته پیش‌بینی کرده و روند سپرده‌گذاری در ماه‌ها قبل نیز موئد آن بود.
  ۲ ساعت قبل
 • کاهش نرخ طلا در سایه تنظیم بازار ارز

  کاهش نرخ طلا در سایه تنظیم بازار ارز
  محمدولی، لازمه کاهش نرخ طلا را تنظیم بازار ارز دانست و گفت: دولت باید نیاز ارزی شرکت ها را همزمان با پایان سال میلادی تامین کند.
  ۲ ساعت قبل
 • قیمت وام مسکن + محاسبات

  قیمت وام مسکن + محاسبات
  قیمت اوراق تسهیلات مسکن در هفته‌های اخیر چندان تغییری نداشته است که شاید بتوان یکی از عوامل این موضوع را رشد قیمت مسکن دانست، چراکه با افزایش قیمت مسکن، وام مسکن تغییری نداشته و با توجه به قیمت‌های بالا از وام مسکن به راحتی نمی‌توان به عنوان کمک هزینه خرید استفاده کرد.
  ۱۳۹۷/۷/۲۶
 • افزایش چشمگیر خسارت گرفتن مردم از بیمه‌ها؛ دو سوم خسارت‌ها مربوط به درمان و تصادف است!

  افزایش چشمگیر خسارت گرفتن مردم از بیمه‌ها؛ دو سوم خسارت‌ها مربوط به درمان و تصادف است!
  رئیس کل بیمه مرکزی با تشریح عملکرد صنعت بیمه در نیمه اول سال جاری گفت: بیمه‌های خصوصی باید با قدرت بیشتری به میدان آمده و ریسک‌ها را در اختیار بگیرند.
  ۱۳۹۷/۷/۲۵
 • اثرات منفی نوسان‌های نرخ ارز بر اقتصاد

  اثرات منفی نوسان‌های نرخ ارز بر اقتصاد
  عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است که نوسان‌های شدید نرخ ارز چه صعودی باشد یا نزولی، اثرات منفی بر اقتصاد دارد.
  ۱۳۹۷/۷/۲۵
 • صندوق خطرپذیر جدید به فرابوس می‌آید

  صندوق خطرپذیر جدید به فرابوس می‌آید
  به زودی ششمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در فرابورس ایران پذیره‌نویسی می‌شود که حداکثر میزان پذیره‌نویسی عمومی ۱۰ درصد واحدهای صندوق و معادل یک میلیارد تومان است.
  ۱۳۹۷/۷/۲۵
 • بازار ارز آبان‌ماه به کدام سو می‌رود؟

  بازار ارز آبان‌ماه به کدام سو می‌رود؟
  بازار ارز پس از اجرای تحریم های ۱۳ آبان به کدام سو حرکت خواهد کرد؟ رشد مداوم قیمت؟ قفل شدن معاملات و فریز قیمت‌ها؟ تداوم روند کنونی و حرکت بر کانال ۱۲ تا ۱۴ هزار تومان ؟ این ها سئوالاتی است که این روزها بسیاری از مردم می‌پرسند.
  ۱۳۹۷/۷/۲۴
 • گام مهم بانک مرکزی برای کاهش ریسک معاملات مبتنی بر چک

  گام مهم بانک مرکزی برای کاهش ریسک معاملات مبتنی بر چک
  امکان‌پذیر‌شدن استعلام پیامکی سوابق چک برگشتی برای عموم مردم، گام مهم بانک مرکزی در راستای کاهش ریسک معاملات چکی و پیشگیری از صدور چک های بی‌محل است.
  ۱۳۹۷/۷/۲۴
 • بدهی‌هایی که ۵ برابر نقدینگی آورد!

  بدهی‌هایی که ۵ برابر نقدینگی آورد!
  در شرایطی نقدینگی روند صعودی گرفته که برای جذب آن راهکاری مبتنی بر تولید ثروت در پیش گرفته نشده و معضلاتی در اقتصاد به بار آورده که به گفته یک کارشناس، دلیل اصلی آن بدهی بانک‌ها و دولت به بانک مرکزی است، چراکه به ازای هر اندازه بدهی، حجم نقدینگی چهار تا پنج برابر می‌شود.
  ۱۳۹۷/۷/۲۳
 • تلاش برای مقاومت در برابر تحریم ها با فناوری بلاک‌چین

  تلاش برای مقاومت در برابر تحریم ها با فناوری بلاک‌چین
  ارزهای دیجیتال می توانند راهی را پیش روی ایران و روسیه برای دوری از مبادلات با دلار آمریکا قرار دهند و جایگزینی برای سیستم پرداخت بین بانکی سوئیفت باشند.
  ۱۳۹۷/۷/۲۳
 • وام پساخرید برای مسکن

  وام پساخرید برای مسکن
  بررسی آخرین وضعیت بازار تسهیلات ملکی از محدود‌تر شدن دایره انتخاب متقاضیان استفاده از این تسهیلات برای خرید مسکن حکایت دارد.
  ۱۳۹۷/۷/۲۳
 • وضعیت ترازنامه مالی کدام کشورها بهتر است؟

  وضعیت ترازنامه مالی کدام کشورها بهتر است؟
  صندوق بین‌المللی پول در گزارشی، نروژ را دارای سالم‌ترین ترازنامه مالی جهان معرفی کرد.
  ۱۳۹۷/۷/۲۳
 • تصویب FATF سرمایه‌گذاران خارجی را به کشور جذب می‌کند

  تصویب FATF سرمایه‌گذاران خارجی را به کشور جذب می‌کند
  یک استاد اقتصاد معتقد است: لازمه ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور، خروج از لیست سیاه FATF است.
  ۱۳۹۷/۷/۲۲
 • پیش‌بینی افزایش ۲۷ درصدی نقدینگی

  پیش‌بینی افزایش ۲۷ درصدی نقدینگی
  درحالیکه علت اصلی مشکلات اقتصادی، افزایش نقدینگی و سرگردانی آن مطرح می‌شود، همچنان میزان آن رو به صعود است و به ۱۶۴۶ هزار میلیارد تومان رسیده است که یک کارشناس اقتصادی پیش‌بینی کرد این رقم در سال آینده با ۲۷ درصد رشد به حدود ۲۲۰۰ هزار میلیارد تومان برسد.
  ۱۳۹۷/۷/۲۲
 • روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد؛

  استعلام پیامکی سوابق چک برگشتی امکان پذیر شد

  استعلام پیامکی سوابق چک برگشتی امکان پذیر شد
  هموطنان گرامی از این پس می توانند با ارسال شناسه استعلام ۱۶ رقمی مندرج در چک های صیادی به سامانه استعلام پیامکی بانک مرکزی، از وضعیت اعتباری صادرکننده چک مطلع شوند.
  ۱۳۹۷/۷/۲۲
 • چند نکته ضروری درباره FATF

  چند نکته ضروری درباره FATF
  لوایح چهارگانه «اف‌ای‌تی‌اف» در شرایطی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و در پروسه بررسی نهایی از سوی نهادهای دیگر قرار دارد که فرصت جمهوری اسلامی ایران برای تکمیل شرایط مورد نظر «اف‌ای‌تی‌اف» رو به اتمام است و این نهاد مشورتی بین‌المللی از فردا (۲۳ مهرماه) در نشستی چند روزه این موضوع را مورد بررسی قرار خواهد داد.
  ۱۳۹۷/۷/۲۲
 • علت رشد قیمت مسکن چیست؟

  علت رشد قیمت مسکن چیست؟
  یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه علت اصلی رشد قیمت مسکن، افزایش نرخ ارز نبوده بلکه زمین عامل اصلی بوده است، گفت: در حال حاضر حدود ۴۰ درصد قیمت مسکن به نرخ ارز مربوط می شود و ۶۰ درصد دیگر به دستمزد وابسته است.
  ۱۳۹۷/۷/۲۱
 • امارات درصدد جایگزینی سکه‌های دیجیتالی با عرضه سهام

  امارات درصدد جایگزینی سکه‌های دیجیتالی با عرضه سهام
  امارات متحده عربی قصد دارد با تسهیل سیاست‌گذاری درباره ارزهای دیجیتالی و سکه مجازی رمزنگاری شده در این کشور، به جذب سرمایه‌های بیش‌تر کمک کند.
  ۱۳۹۷/۷/۲۱
 • سهم عوامل داخلی در تلاطم بازار ارز و سکه چیست؟

  سهم عوامل داخلی در تلاطم بازار ارز و سکه چیست؟
  بازار ارز در ایران چندین دهه است که با شوک‌ها و فشار تحریم‌های مختلف مواجه است و درنتیجه‌ی این شوک‌ها نرخ ارز نیز نوسان می‌کند و دولت های مختلف هم هر کدام به روش خودشان به دنبال کنترل آن بوده اند.
  ۱۳۹۷/۷/۲۱
 • تصویب fatf وجه بین‌المللی فعالین اقتصادی را تقویت می‌کند

  تصویب fatf وجه بین‌المللی فعالین اقتصادی را تقویت می‌کند
  رئیس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه گفت: سرمایه گذاران ترک بیان کردند با وجود راه اندازی پنجره واحد توسط وزارت صنعت اما همچنان برای هر کاری باید به دنبال مجوز از نهادهای مختلف باشند حتی برای ما مثال زدند که در یک سرمایه گذاری مشترک با شرکت ایرانی سه ماه است منتظر اخذ مجوز برای احداث ماشین آلات هستند.
  ۱۳۹۷/۷/۲۱
1 2 3 4 5 6 >>

اطلاعات تصویری