• ردپای بانکها در گرانی مسکن

  ردپای بانکها در گرانی مسکن
  قیمت مسکن ۹۱ درصد جهش کرده و این در حالی است که ساخت و ساز به عنوان عامل کاهنده قیمت‌ها در شرایط رکودی به سر می‌برد؛ بنا به گفته‌ی سازندگان، بانک‌ها نیز به دلایل نامعلوم، همکاری لازم را در پرداخت تسهیلات ساخت انجام نمی‌دهند.
  ۵ ساعت قبل
 • قدرتمندترین ارزهای جهان کدام‌اند؟

  قدرتمندترین ارزهای جهان کدام‌اند؟
  نشریه فارین پالیسی دینار کویت را قدرتمندترین ارز جهان معرفی کرد.
  ۶ ساعت قبل
 • راه‎حل‌ استارت‎آپی برای چالش‌های اقتصادی

  راه‎حل‌ استارت‎آپی برای چالش‌های اقتصادی
  زمانی در شرکت‌ها، Trapped Value وجود دارد که یک فرصت اقتصادی قابل‌رویت است، اما ماهیت شرکت به واسطه اتکای بیش از حد به مدل‌ها و قابلیت‌های کسب وکار سنتی، برای دستیابی به این فرصت دچار آسیب می‌شود. ایده مدل‌های کسب‌وکار سنتی نیز می‌تواند مربوط به موسسات عمومی و دولتی باشد، جایی که در آن یک تلنگر یا تغییر مستلزم کاهش سختگیری است.
  ۱۲ ساعت قبل
 • نقدینگی بانک‌ها صرف ساخت مال‌ها و برج‌های عاج می‌شود!

  نقدینگی بانک‌ها صرف ساخت مال‌ها و برج‌های عاج می‌شود!
  رئیس مجمع کارآفرینان ایران از رشد نقدینگی کشور نسبت به ۱۰ سال گذشته خبر داد و گفت: با وجود آن که بسیاری از کشورها رشد نقدینگی را تجربه کردند اما به دلیل آن که نقدینگی‌هایشان را در بخشهای مولد و اشتغال هزینه کردند هیچگاه با تورم فزاینده و افسارگسیخته مواجه نشدند.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
 • ارزش‌گذاری‌های غیر واقعی جان استارتاپ‌ها را گرفت

  ارزش‌گذاری‌های غیر واقعی جان استارتاپ‌ها را گرفت
  "زیان‌ده هستند ... چون ایده خلاق و نویی ندارند برای رشد به تزریق منابع مالی وابسته‌اند... ارزش‌گذاری‌های غیر واقعی سبب شده سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر هم به آن‌ها اعتماد نکنند... در نهایت ادغام می‌شوند یا اعلام ورشکستگی می‌کنند"، این‌ جملات خلاصه وضعیت اکوسیستم استارتاپی ایران در سال‌های اخیر است.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
 • یک حقوقدان: تصویب لوایح چهارگانه به نفع ایران است

  یک حقوقدان: تصویب لوایح چهارگانه به نفع ایران است
  یک عضو کانون وکلا گفت: تصویب لوایح چهارگانه به نفع ایران است و اگر این اتفاق نیفتد وضع برای ایران بدتر می‌شود و به لحاظ سیاسی نیز منزوی‌تر خواهیم شد.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
 • پذیرش بانک گردشگری در فرابورس لغو شد

  پذیرش بانک گردشگری در فرابورس لغو شد
  پس از گذشت شش سال و ۷ ماه از حضور نماد معاملاتی بانک گردشگری در بازار دوم فرابورس، هیات پذیرش از لغو این نماد معاملاتی از بازار مذکور و انتقال به بازار پایه خبر داده است.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
 • تازه کارها از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعالیت کنند

  تازه کارها از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعالیت کنند
  یک تحلیلگر بازار سرمایه گفت: در حال حاضر برای خرید سهم، با توجه به بحث تحریم‌ها، شرکت‌هایی که فروش داخلی دارند یا عمده فروش‌شان در داخل کشور است، ریسک کمتری دارند. به دلیل این که حتی اگر نرخ دلار در سال ۹۸ رشد هم داشته باشد، اما چون تحریم‌ها در حال سخت‌تر شدن است، شرکت‌های صادرات‌محور مجبور هستند از طریق واسطه‌ها کالای خود را صادر کنند و سود اصلی نصیب واسطه‌ها می‌شود نه شرکت تولید کننده.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
 • علت تورم و گرانی از نگاه رییس اسبق بانک مرکزی

  علت تورم و گرانی از نگاه رییس اسبق بانک مرکزی
  رییس کل اسبق بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی باید هییت مدیره بانک ها را با ابزارهایی که در اختیار دارد موظف کند نقدینگی را که از طریق سپرده گذاری مردم به دست می آورند در گردش فعالیت های اقتصادی و رشد تولید ناخالص سرمایه گذاری کنند.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
 • جایگاه تجارت الکترونیک در اقتصاد ایران

  جایگاه تجارت الکترونیک در اقتصاد ایران
  تجارت الکترونیکی یکی از پیشروترین حوزه‌های خدماتی در عرصه اقتصاد جهانی و همین طور اقتصاد ملی محسوب می‌شود و رشد روزافزون این نوع تجارت بر تمام جنبه‌های اقتصادی، مالی و مراودات بین‌الملل سایه انداخته است. در این راستا کارشناسان معتقدند در شرایط فعلی اقتصاد جهانی و تغییر مناسبات آن تحت تاثیر مولفه‌های تجارت الکترونیک، سیاست‌گذار در ایران باید زمینه‌های توسعه و افزایش سهم این نوع از تجارت را در اقتصاد و توسعه زیرساخت‌های آن فراهم کند.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
 • اتفاق عجیب در بازار سکه/ بازار ارز و سکه در انتظار تعیین‌تکلیف پالرمو

  اتفاق عجیب در بازار سکه/ بازار ارز و سکه در انتظار تعیین‌تکلیف پالرمو
  در حالی که طبق سنت همیشگی معاملات در بازار طلا و سکه همواره از ساعت یازده آغاز می شود، امروز به رغم نزدیک شدن به میانه روز، معاملات هنوز سر نگرفته است.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
 • هشدار کارشناسی نسبت به گسترش رکود تورمی

  هشدار کارشناسی نسبت به گسترش رکود تورمی
  کسادی بازار فعالیت‌های مولد از سویی و از سوی دیگر بروز تورم در اقتصاد باعث ایجاد شرایط رکود تورمی شده‌ است؛ امری که یک اقتصاددان با پیش‌بینی گسترش این پدیده به سایر بازارها در سال آینده، علت آن را وابستگی به منابع نفتی ارزیابی کرد، چون این منابع درآمدی باعث می‌شود مدیران به جای برنامه‌ریزی اقتصادی بیشتر به پول‌پاشی مشغول شوند.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
 • ایران از لیست پر ریسک‌ها خارج می‌شود؟

  ایران از لیست پر ریسک‌ها خارج می‌شود؟
  طولانی شدن فرایند تصویب لوایح مرتبط با fatf حکایت از سخت بودن تصمیم‌گیری قطعی در این باره است؛ امری که یک اقتصاددان علت آن را در حوزه‌های مربوط به مسائل حقوقی و امنیتی کشور جستجو کرد و گفت که "اگر این لوایح (پالرمو و cft ) را تصویب کنیم احتمال این‌که از لیست کشورهای پر ریسک هم خارج نشویم، وجود دارد.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
 • سامانه تشخیص سوء استفاده‌کنندگان از ارز دولتی چه مزایایی دارد؟

  سامانه تشخیص سوء استفاده‌کنندگان از ارز دولتی چه مزایایی دارد؟
  قرار است از طریق سامانه «رفع تعهد ارزی» نوعی غربالگری در میان گیرندگان ارز دولتی صورت گیرد و تنها به کسانی که به تعهدات خود مبنی‌ بر واردات کالا به تناسب ارز دریافتی خود پایبند بوده‌اند، ارز دولتی پرداخت شود. اما این سامانه چه مزایایی دارد؟
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
 • نمودار/ رشد نقطه به نقطه اسکناس و مسکوک

  نمودار/ رشد نقطه به نقطه اسکناس و مسکوک
  بررسی آمارهای پولی و بانکی حاکی از آن است که در دو ماه پایانی پاییز، رشد نقطه‌به‌نقطه اسکناس و مسکوک روند با ثباتی را ثبت کرده و در آذرماه رشد ماهانه آن منفی شده است. این روند نشان می‌دهد که به‌رغم افزایش رشد در نیمه نخست سال‌جاری، این روند در دو ماه اخیر متوقف شده است. پیش‌بینی می‌شود با توجه به ثبات بازارها در دو ماه دی و بهمن این روند در دو ماه نخست سال‌جاری نیز تداوم داشته باشد.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
 • چه کسی از تحریم‌های ونزوئلا سود می‌برد؟

  چه کسی از تحریم‌های ونزوئلا سود می‌برد؟
  کارشناسان غربی می‌گویند تحریم‌های دولت ترامپ علیه ونزوئلا، تلاش‌هایش برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران را پیچیده خواهد کرد و واشنگتن برای اجتناب از جهش قیمت، احتمالاً ناچار خواهد شد معافیت برخی از خریداران نفت ایران را تمدید کند.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
 • یک‌شنبه آینده، نشست اف‌ای‌تی‌اف در پاریس/ از ایران دعوت نشد

  یک‌شنبه آینده، نشست اف‌ای‌تی‌اف در پاریس/ از ایران دعوت نشد
  نشست دوره‌ای FATF روز یکشنبه آینده ۲۸ بهمن برگزار می‌شود و در آن وضعیت پیوستن ایران به بحث گذارده می شود.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
 • بورس در برابر پول کوتاه آمد

  بورس در برابر پول کوتاه آمد
  معامله‌گران بازار سهام در این روزها شاهد سنگینی کفه عرضه نسبت به تقاضا هستند. با نزدیک شدن به هفته‌های پایانی سال، کمبود نقدینگی در بازار سهام مشهود است و امروز بانکی‌ها باز هم تاثیر کاهنده بر شاخص‌های بازار داشتند.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
 • ونزوئلا به دنبال رهایی از دلار

  ونزوئلا به دنبال رهایی از دلار
  وزیر نفت ونزوئلا گفت این کشور به دنبال حذف دلار از مبادلات خود با هند، روسیه و چین است.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
 • هزینه وام مسکن برای اقشار مختلف

  هزینه وام مسکن برای اقشار مختلف
  با اینکه قیمت مسکن نسبت به بهمن ماه سال گذشته دو برابر شده، وام مسکن نسبت به آن زمان تغییری نکرده و زوج‌ها بسته به مکان سکونت بریا دریافت وام مسکن به علاوه وام جعاله باید از ۱۰ تا ۱۴ میلیون تومان هزینه کنند که این مبلغ نسبت به هفته قبل ثابت مانده اما نسبت به بهمن سال گذشته کاهش یافته است.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
1 2 3 4 5 6 >>

اطلاعات تصویری