• سود هر سکه‌ ۳میلیون تومان شد!

  سود هر سکه‌ ۳میلیون تومان شد!
  همزمان با توزیع سکه‌های پیش فروش شش ماهه، قیمت سکه در بازار تا چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیش رفته که در این حالت سود هر قطعه سکه به حدود سه میلیون تومان می‌رسد.
  ۱۳۹۷/۶/۱۲
 • مردوخی: تغییر در اقتصاد سلیقه‌ای نیست

  مردوخی: تغییر در اقتصاد سلیقه‌ای نیست
  یک اقتصاددان معتقد است: برای تغییر در وضعیت اقتصادی نیازمند برنامه مدیریت تغییر هستیم و در این صورت می‌توان به بهبود اوضاع امیدوار بود.
  ۱۳۹۷/۶/۱۲
 • سرپیچی بانک‌ها از قانون/دیوار بلند نظام بانکی؛ مانع عدالت مالیاتی

  سرپیچی بانک‌ها از قانون/دیوار بلند نظام بانکی؛ مانع عدالت مالیاتی
  در حالی برخی از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری از ارائه اطلاعات به سازمان امور مالیاتی سرباز می زنند که این سرپیچی راه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی را مسدود کرده است.
  ۱۳۹۷/۶/۱۱
 • دلار بیش از ۷۰۰۰ تومان ممنوع!

  دلار بیش از ۷۰۰۰ تومان ممنوع!
  در پی افزایش فاصله نرخ دلار در بازار آزاد و ثانویه با قیمت منطقی آن، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر گفت: اقتصاد ایران طی شش ماهه اخیر تاوان سنگینی پرداخته و دچار افسارگسیختگی ارزی شده که ناشی از سرکوب ارزی و بی‌تدبیری مدیران بوده است. درحالیکه نرخ معقول دلار نباید از ۷۰۰۰ تومان عبور کند.
  ۱۳۹۷/۶/۱۱
 • واکنش دلار به ناموس‌پرستی رئیس بانک مرکزی !

  واکنش دلار به ناموس‌پرستی رئیس بانک مرکزی !
  در حاشیه اظهار نظر همتی، رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر اینکه «ذخایر ارزی بانک مرکزی، ناموس این بانک است» ستون طنز شهرونگ اینگونه واکنش نشان داد.
  ۱۳۹۷/۶/۱۱
 • بهره بانکی در آرژانتین ۶۰ درصد شد

  بهره بانکی در آرژانتین ۶۰ درصد شد
  تلاش‌ بانک مرکزی آرژانتین برای تثبیت ارزش ارز ملی این کشور از جمله رساندن نرخ بهره بانکی به ۶۰ درصد هم جواب نداد و پزو در برابر دلار کاهش قابل توجه ارزش را تجربه کرد.
  ۱۳۹۷/۶/۱۰
 • رشد اقتصاد ایران منفی می‌شود؟

  رشد اقتصاد ایران منفی می‌شود؟
  مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی پیش بینی کرد با توجه به تغییرات رخ داده در عرصه اقتصاد ایران، رشد اقتصادی با احتساب نفت در سال جاری منفی خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۶/۱۰
 • ۴۰ روز تا پایان مهلت اف‌ای‌تی‌اف به ایران/ احتمال تحریم‌های چین و روسیه و... علیه ایران بالاتر رفت

  ۴۰ روز تا پایان مهلت اف‌ای‌تی‌اف به ایران/ احتمال تحریم‌های چین و روسیه و... علیه ایران بالاتر رفت
  ایسنا به نقل از میدل ایست مانیتور نوشت: کارگروه ویژه اقدام مالی، سازمانی بین دولتی است که در سال ۱۹۸۹ میلادی توسط کشورهای عضو گروه ۷ (آمریکا، انگلیس، ژاپن، کانادا، فرانسه، آلمان و ایتالیا) برای مبارزه با پولشویی تشکیل شد. امروزه هدف این کشور، متقاعد کردن کشورها به پایبندی به قوانین ضد پولشویی و حمایت مالی از تروریسم است.
  ۱۳۹۷/۶/۱۰
 • سرمایه گذاری در بورس در شرایط فعلی قماربازی است

  سرمایه گذاری در بورس در شرایط فعلی قماربازی است
  یک کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به نوسانات حاکم در بازار بورس ایران و ناآگاهی مردم به تکنیک های آن، از بورس در شرایط فعلی به عنوان قماربازی یاد و تصریح کرد: مردم ترجیح می ‎ دهند بجای ریسک پذیری در چنین بازارهایی به سمت خرید و فروش کالاهای غیر تجارت مانند مسکن و زمین روی آورده و بازارهای موازی را انتخاب می‌کنند.
  ۱۳۹۷/۶/۱۰
 • مابه‌التفاوت ارزی باز هم قیمت‌ها را افزایش می‌دهد

  مابه‌التفاوت ارزی باز هم قیمت‌ها را افزایش می‌دهد
  اگر تا پیش از این داستان قاچاق محسوب شدن ارز آزاد و ترخیص نشدن کالاهای‌ آی‌تی از گمرک موجب کمبود کالاهای آی‌تی و افزایش قیمت شده بود، اکنون موضوع پرداخت مابه‌التفاوت ارز دولتی با بازار ثانویه، نگرانی‌های دوباره‌ی کمبود کالا و افزایش قیمت‌ها را ایجاد کرده است.
  ۱۳۹۷/۶/۸
 • ارز مسافرتی چند؟

  ارز مسافرتی چند؟
  مسافران برای تهیه ارز دیگر روی ارز ارزان‌قیمت حساب نکنند. این روزها و در سیاست جدید بانک مرکزی ارزهای خدماتی با نرخ هم تراز بازار آزاد ارائه می‌شود و برای امروز تا ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت خورده است.
  ۱۳۹۷/۶/۷
 • شرکت های بیمه مشتریان را اعتبارسنجی کنند

  شرکت های بیمه مشتریان را اعتبارسنجی کنند
  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران خواستار اجرای آزمایشی طرح اعتبارسنجی مشتریان صنعت بیمه در شرکت های بیمه شد تا بیمه نامه مشتریان پرریسک و بدسابقه با نرخ های بالاتری صادر شود.
  ۱۳۹۷/۶/۷
 • بازار ارز پاتوق "نوسان‌گیران" شد

  بازار ارز پاتوق
  بازار ارز روز پر رفت و آمد و پرتقاضایی را شروع کرد و همچنان ادامه دارد. در حالی قیمت‌ها افزایشی شده و کانال‌های جدیدی را ثبت کرد که اکنون این نوسان‌گیران ارز هستند که حواسشان جمع بازار ارز است.
  ۱۳۹۷/۶/۶
 • مسئولان به جای آمار و ارقام، خرید بروند تا گرانی را لمس کنند

  مسئولان به جای آمار و ارقام، خرید بروند تا گرانی را لمس کنند
  در پی برکناری وزیر امور اقتصادی و دارایی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تصریح کرد:تعویض وزرا و حتی رئیس‌جمهور هم راهگشا نیست، چون اقتصاد کشور بیمار است؛ اقتصادی که بر مبنای یارانه است و فقط با چاپ اسکناس تورم بر سر مردم آوار می‌کند که اقشار زیادی را به زیر خط متوسط برده است. این درحالی است که مسئولان فقط به آمار و ارقام بسنده کرده‌اند که باید خودشان خرید بروند تا گرانی که بیداد می‌کند را لمس کنند.
  ۱۳۹۷/۶/۶
 • خرید خانه از راه دور بدون مراجعه فیزیکی به بنگاه، بانک و محل ملک

  خرید خانه از راه دور بدون مراجعه فیزیکی به بنگاه، بانک و محل ملک
  یک مطالعه دانشگاهی درباره خدمات قابل ارائه از سوی استارت‌آپ‌ها در حوزه مسکن و ساختمان، ضمن معرفی امکانات نسل سوم واسطه‌های ملکی در جهان، فرصت‌های ورود کسب‌وکارهای نوپا و فناوری‌محور را به این حوزه معرفی کرد.
  ۱۳۹۷/۶/۶
 • نقدینگی ۱۶۰۰ هزار میلیارد تومانی قابل کنترل است؟

  نقدینگی ۱۶۰۰ هزار میلیارد تومانی قابل کنترل است؟
  تجربه نشان داده که جریان نقدینگی با مصوبه و قانون و دستورالعمل قابل هدایت نیست. گسستی که این بار بین رشد نقدینگی و تورم مشاهده می‌شود، ناشی از بیماری هلندی نیست و این کاهش شدید سرعت گردش پول در اقتصاد ایران است که ظاهر شدن اثر تورمی را به تعویق انداخته است.
  ۱۳۹۷/۶/۵
 • شاغلان کسب‌وکارهای اینترنتی بیمه می‌شوند

  شاغلان کسب‌وکارهای اینترنتی بیمه می‌شوند
  دبیر اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی گفت: با تفاهم این اتحادیه و سازمان تأمین اجتماعی شاغلان در کسب‌وکارهای مجازی می‌توانند خود را بیمه کنند.
  ۱۳۹۷/۶/۵
 • امکان معجزه پولی

  امکان معجزه پولی
  بانک مرکزی می‌تواند نرخ بهره را حتی بدون تغییر در عرضه پول کنترل کند؛ زیرا با تعیین نرخ سیاستی عملا قدرت اثرگذاری بر تقاضای پول را به‌دست آورده است.
  ۱۳۹۷/۶/۵
 • وزیر بعدی امور اقتصادی و دارایی کیست؟

  وزیر بعدی امور اقتصادی و دارایی کیست؟
  با رای منفی نمایندگان به تداوم وزارت مسعود کرباسیان در قامت وزیر امور اقتصادی و دارایی، گمانه زنی در خصوص جانشین وی آغاز شده است .
  ۱۳۹۷/۶/۴
 • روند صعودی دلار به زودی متوقف خواهد شد

  روند صعودی دلار به زودی متوقف خواهد شد
  در شرایطی که ارزش دلار در هفته گذشته بیشترین کاهش هفتگی خود از فروردین ماه را تجربه کرد، کارشناسان معقدند که در حال نزدیک شدن به پایان روزهای صعودی دلار هستیم.
  ۱۳۹۷/۶/۴
<< 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>

اطلاعات تصویری