• راههای خروج از رکود کدامند؟

  راههای خروج از رکود کدامند؟
  اگر رکود اقتصادی را توقف یا رشد منفی تولید ناخالص داخلی بدانیم، خروج از رکود اقتصادی به معنی رشد مثبت- هر چند با نرخ‌هایی پایین- و به عبارت دیگر افزایش تولید ناخالص داخلی در سال ۱۳۹۳ نسبت به سال قبل خواهد بود. خوشبختانه هم برآوردهای داخلی و هم برآورد سازمان‌های بین‌المللی مانند صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، حاکی از خوش‌بینی درخصوص رشد اقتصادی ایران در سال جاری است.
  ۱۳۹۳/۲/۲۸
 • قانون هدفمند کردن یارانه‌ها چیست؟

  قانون هدفمند کردن یارانه‌ها چیست؟
  قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مشتمل بر ۱۶ ماده و ۱۶ تبصره است و در دی سال ۱۳۸۸ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.
  ۱۳۹۳/۲/۱۴
 • «تخصیص دارایی» (asset allocation) چیست؟

  «تخصیص دارایی» (asset allocation) چیست؟
  کلیه بازارهای سرمایه‌گذاری دارای ریسک و به تناسب بازدهی متناسب با آن هستند؛ به عبارت دیگر، سرمایه‌گذاری بدون ریسک وجود ندارد. اما با توجه به این نکته که این بازارها تحت تاثیر عوامل یکسانی نبوده و ریسک متفاوتی دارند می‌توان با «تخصیص دارایی» (asset allocation) سرمایه‌گذاری مطمئن‌تری انجام داد.
  ۱۳۹۳/۲/۳
 • اقتصاد آزاد و اقتصاد بازارى چیست؟

  اقتصاد آزاد و اقتصاد بازارى چیست؟
  بسیاری از اقتصاددانان و تحلیل گران بازار بر این باورند تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور و توسعه فرهنگی ایجاد اقتصاد آزاد و بهره گیری از آن است. به همین دلیل مطالعه اقتصاد آزاد برای افرادی که در این حوزه وارد شده اند اهمیت دارد.
  ۱۳۹۳/۱/۱۴
 • تفریغ بودجه چیست؟

  تفریغ بودجه چیست؟
  تفریغ بودجه نشانگر درجهٔ تطبیق یا عدم تطابق عملیات انجام شده توسط دولت بر مبنای محاسبات پیش‌بینی‌شده است.
  ۱۳۹۳/۱/۴
 • نفت برنت چیست؟

  نفت برنت چیست؟
  نفت برنت (Brent Crude) دریای شمال، از اصطلاحاتی است که روزانه حداقل یک بار در هر یک از بخش‌های خبری بکار می‌رود. نفت برنت بزرگترین دسته از دسته‌بندی‌های نفت خام است.
  ۱۳۹۲/۱۲/۱۵
 • بودجه چیست؟ (+جزئیات بودجه)

  بودجه چیست؟ (+جزئیات بودجه)
  چون مفهوم بودجه از آغاز پیدایش اش تاکنون تغییر و تحول بسیار یافته است، از این روی، تعریف جامعی که در برگیرنده همه مفاهیم آن در دوره‌های گذشته و کنونی باشد، کار دشواری است.
  ۱۳۹۲/۱۱/۳۰
<< 3 4 5 6 

اطلاعات تصویری