• بیمه پول چیست؟

  بیمه پول چیست؟
  در صورت بروز خسارت بیمه گذار می بایست طی نامه ای مراتب را به شرکت بیمه اعلام و درخواست بازدید کند.
  ۱۳۹۳/۱۱/۲۲
 • سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه (سنهاب) چیست؟

  سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه (سنهاب) چیست؟
  سنهاب، در ابتدا به منظور بهبود وضعیت آمار و اطلاعات شرکتهای بیمه و سهولت دسترسی اطلاعات عملکردی صنعت برای ارائه به دستگاه های نظارتی و وزارت امور اقتصادی و دارایی تعریف شد.
  ۱۳۹۳/۱۱/۱۸
 • اختصاصی عصربانک

  بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست ؟ (Universal Life )

  بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست ؟ (Universal Life )
  این بیمه نامه ترکیبی از یک بیمه عمر و یک اندوخته سرمایه ‌گذاری می‌باشد که علاوه بر ارائه پوشش برای خطر فوت و برخی پوششهای اضافی، درآمدهایی را با تضمین یک نرخ سود سرمایه‌گذاری مشخص در زمان حیات نصیب بیمه‌گذار می‌کند و در ایران به صورت یک بیمه با مدت معین ارائه می‌شود.
  ۱۳۹۳/۱۱/۲
 • بازاریابی بیمه چیست؟ (+اقدامات لازم)

  بازاریابی بیمه چیست؟ (+اقدامات لازم)
  بازاریابی علم وعمل پاسخگویی به نیازها و نیازمندان است.پیش نیاز پاسخگویی آگاهی و شناخت بازار، رفتارها و معیارهای روز خریداران و نیز عوامل تاثیرگذار بر نظام بازار یابی است .
  ۱۳۹۳/۹/۴
 • اختصاصی عصربانک

  "بیمه تکافل" چیست؟

  «تکافل» نه یک رشته‌ بیمه‌ای، بلکه یک نظام بیمه اسلامی است و در عمل به عنوان روشی مبتنی بر ضمانت مشترک اعضای یک گروه در برابر ضرر و زیان‌های احتمالی وارد بر هر یک از آنها مطرح می‌شود.
  ۱۳۹۳/۸/۱۲
 • مدیریت ریسک‌های اعتبار تجاری

  مدیریت ریسک‌های اعتبار تجاری
  جایگاه شرکت‌های بیمه در توسعه و رشد فعالیت بنگاه‌های اقتصادی در کاهش مخاطرات احتمالی برهمگان مشخص و واضح است؛ زیرا اطمینان به وجود یک حامی مطمئن در مواقع خطر علاوه‌بر ایجاد امنیت روانی، ضمن حفظ دارایی‌های بنگاه اقتصادی و جلوگیری از بلوکه شدن بخشی از سرمایه در گردش آن، نسبت به حفظ دارایی‌های در معرض خطر اقدام می‌کند.
  ۱۳۹۳/۸/۱
 • آنالیز بیمه‌گذار و تعیین نرخ حق بیمه اتومبیل

  آنالیز بیمه‌گذار و تعیین نرخ حق بیمه اتومبیل
  یکی از مرسوم‌ترین گزارش‌های مورد استفاده در شرکت‌های بیمه، خصوصا در شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه اتومبیل گزارش بررسی سوابق بیمه‌گذار است.
  ۱۳۹۳/۷/۳
 • بیمه مهندسی تمام خطر پیمانکاران چیست؟

  بیمه مهندسی تمام خطر پیمانکاران چیست؟
  این بیمه نامه خسارتهای فیزیکی غیرقابل پیش بینی ناشی از حادثه که در حین اجرای عملیات نصب، مونتاژ یا دمونتاژ انواع ماشین آلات و تجهیزات و نیز نصب هرگونه سازه با اسکلت فلزی در کارگاههای کوچک و بزرگ صنعتی، کارخانجات، صنایع خودروسازی، شیمیایی، فولاد، غذایی، چوب و کاغذ، چرم، کاشی سازی، صنایع وابسته به کشاورزی همچنین سیستمهای مخابراتی، ابزارهای دقیق آزمایشگاهی، نیروگاهها، پتروشیمی، پالایشگاهها، پروژه‌های انتقال گاز یا نفت و نیز خطوط انتقال نیرو روی می دهد را تحت پوشش قرار میدهد.
  ۱۳۹۳/۷/۲
 • بیمه باربری ترانزیت چیست؟

  بیمه باربری ترانزیت چیست؟
  در بیمه باربری ترانزیت مبدأ و مقصد خارج از ایران می باشد، بطوریکه ایران در مسیر حمل قرارگیرد.
  ۱۳۹۳/۶/۲۸
 • مدل‌های تامین مالی بیمه چیست؟

  مدل‌های تامین مالی بیمه چیست؟
  می‌توان گفت به تعداد کشورهای جهان، نظام‌های بیمه‌ای وجود دارد.
  ۱۳۹۳/۵/۲۲
 • اصطلاحات صنعت بیمه

  اصطلاحات صنعت بیمه
  عصر بانک : در صنعت بیمه اصطلاحاتی وجود دارد که آشنایی با آنها برای هر فردی مهم و ضروری است، به دلیل اینکه هر فردی در جامعه به نحوی از انواع و اقسام بیمه ها استفاده می کند به همین دلیل ما در ادامه به معرفی بعضی از مهمترین اصطلاحات بیمه ای پرداخته ایم:
  ۱۳۹۳/۵/۲۰
 • بیمه تمام خطر نصب چیست؟ (+تعیین حق بیمه)

  بیمه تمام خطر نصب چیست؟ (+تعیین حق بیمه)
  هدف اصلی بیمه تمام خطر نصب، ارائه تأمین جامع و کافی در مقابل تمام خطرات مربوط به نصب ماشین‌آلات و تجهیزات و همچنین نصب هرگونه سازه با اسکلت فلزی می‌باشد.
  ۱۳۹۳/۵/۱۹
 • بیمه نامه شخص ثالث چیست؟ (+ مفقود شدن اصل بیمه نامه)

  بیمه نامه شخص ثالث چیست؟ (+ مفقود شدن اصل بیمه نامه)
  بیمه شخصی ثالث از بیمه نامه های است که در زندگی ما نقش زیادی دارد و سوالات زیادی بخصوص در مورد مفقود شدن این بیمه نامه وجود دارد.
  ۱۳۹۳/۵/۳
 • بیمه نامه چتر پوششی چیست؟ (Umbrella insurance policy)

  بیمه نامه چتر پوششی چیست؟ (Umbrella insurance policy)
  بیمه نامه های چتر پوششی عموما دارای ارزش های میلیون دلاری هستند از یک میلیون دلار تا ده میلیون دلار. حق بیمه نامه های میلیون دلاری بین ۱۵۰ دلار تا ۲۵۰ دلار در سال است.
  ۱۳۹۳/۴/۲۵
 • بیمه عمر و تشکیل سرمایه چیست؟

  بیمه عمر و تشکیل سرمایه چیست؟
  طرح ممتاز و منحصر به فرد بیمه عمر و تشکیل سرمایه که براساس مدل شناخته شده جهانی Flexible Universal Life طراحی گردیده، در سراسر جهان یکی از پرطرفدارترین بیمه‌های عمر می‌باشد.
  ۱۳۹۳/۴/۱۲
 • تعریف بیمه و انواع آن

  تعریف بیمه و انواع آن
  بیمه ، اشخاصی را که متحمل لطمه ، زیان یا حادثه ناخواسته ای شده اند قادر می سازد که پیامدهای این وقایع ناگوار را جبران کنند.
  ۱۳۹۳/۴/۷
 • بیمه اتکایی چیست؟

  بیمه اتکایی چیست؟
  شرکت های بیمه بخشی از تعهدات بیمه ای مازاد بر ظرفیت مالی و فنی خود را مجدداً نزد شرکت یا شرکت های بیمه دیگر بیمه می نمایند.
  ۱۳۹۳/۳/۲۶
 • بیمه مسئولیت چیست؟(+ انواع آن)

  بیمه مسئولیت چیست؟(+ انواع آن)
  بر اساس‌ قانون‌ مسئولیت‌ مدنی‌ ایران‌، کلیه‌افراد جامعه‌ اعم‌ ازاشخاص‌ حقیقی‌ وحقوقی‌ در قبال‌ زیان‌ و صدمات‌ وارده‌ به‌ دیگران‌ مسئول‌ می‌ باشند و نسبت‌ به‌جبران‌ آن‌ باید اقدام‌ نمایند بیمه‌ مسئولیت‌ مدنی‌ متداول‌ بر پایه‌ مسئولیت‌شبه‌ جرمی‌ یا شبه‌ عمدی‌ است‌ که‌ عامل‌ زیان‌ از روی‌ بی‌ احتیاطی‌ و غفلت‌ ،موجب‌ ضرر و زیان‌ جانی‌ و مالی‌ به‌ شخص‌ دیگری‌ می‌ شود احراز مسئولیت‌ افراد نیزتوسط‌ مراجع‌ قضائی‌ تعیین‌ میگردد.
  ۱۳۹۳/۳/۲۳
 • قانون اعداد بزرگ و پیش‌بینی حق بیمه‌ها

  قانون اعداد بزرگ و پیش‌بینی حق بیمه‌ها
  اکثریت شرکت‌های بیمه یا بیمه‌گران وقتی میزان خسارت پرداختی آنها از میزان انتظاری آن بیشتر می‌شود، نمی‌خواهند یا نمی‌توانند مبلغی اضافه بر قرارداد بیمه از بیمه‌گذاران خود دریافت کنند.
  ۱۳۹۳/۳/۳
 • بیمه مهندسی چیست؟! (+انواع بیمه مهندسی)

  بیمه مهندسی چیست؟! (+انواع بیمه مهندسی)
  بیمه های مهندسی یک نوع فعالیت بیمه در رشته بیمه های بازرگانی است که اولین بار در انگلستان شروع شد. حدود اواسط قرن نوزدهم استفاده از دیگهای بخار در بخش صنعت در انگلستان باعث بروز انفجارهایی گردید که صدمات و خسارتهای جانی و مالی شدیدی را به اشخاص وارد آورد.
  ۱۳۹۳/۲/۲۶
<< 1 2 3 >>

اطلاعات تصویری