• همه چیز درباره مفهوم سوئیچ ، سامانه کارت و پرداخت الکترونیکی

  همه چیز درباره مفهوم سوئیچ ، سامانه کارت و پرداخت الکترونیکی
  علاوه بر دو سوئیچ (شعبه مجازی) سامانه ای کامپیوتری در بانک ها به نام Host وجود دارد که اطلاعات مربوط به حساب های مشتریان بانک در آن قرار می گیرد.
  ۱۳۹۵/۹/۲۹
 • چرا "پول" کالا شد؟

  چرا
  پیچیده کردن مفهوم "پول" تا حدی افزایش یافته که آن را از وسیله مبادله به یک کالای مستقل تغییر ماهیت داده و باعث آشفتگی محتوایی زیادی شده است.
  ۱۳۹۵/۹/۲۲
 • عوامل موثر بر اثربخشی سیستم حسابداری مدیریت

  عوامل موثر بر اثربخشی سیستم حسابداری مدیریت
  حسابداری مدیریت به‌عنوان بخشی از سیستم‌ اطلاعات مدیریت (MIS) می‌تواند جایگاه ویژه و تعیین‌کننده‌ای در فرآیند تصمیم‌گیری مدیریت داشته باشد که این مهم در معدودی از شرکت‌های بزرگ مورد توجه قرار گرفته است.
  ۱۳۹۵/۹/۲۲
 • فیلم آموزشی / همه چیز درباره MasterPass مسترکارت

  عصربانک : مسترپس (MasterPass) خدمات کیف پول الکترونیکی است که توسط مسترکارت به مشتریان ارائه شده است.مسترپس با انواع کارت‌های اعتباری، بدهی و پیش پرداخت قابل استفاده بوده و همچنین از طریق کلیه دستگاه‌های ارتباطی (کامپیوتر، موبایل و تبلت) در همه جا به کار می‌رود.مسترپس امکان خرید آنلاین امن و ساده را با فناوری NFC که جنبه tap-and-pay دارد و متد پرداخت با کد QR فراهم کرده است.
  ۱۳۹۵/۹/۸
 • نقدینگی، پول و شبه پول ، پایه پولی و پول پر قدرت و ضریب فزاینده نقدینگی به زبان ساده

  نقدینگی، پول و شبه پول ، پایه پولی و پول پر قدرت و ضریب فزاینده نقدینگی به زبان ساده
  هرگونه افزایش در پایه پولی یا «پول پرقدرت» منجر به افزایش چند برابر آن (معادل ضریب فزاینده نقدینگی) در نقدینگی می‌شود.
  ۱۳۹۵/۹/۵
 • استاندارد امنیت داده های برنامه های پرداخت PCI PA –DSS

  استاندارد امنیت داده های برنامه های پرداخت PCI PA –DSS
  PCI DSS توسط همه نهادهای درگیر در پردازش کارت پرداخت از جمله پذیرندگان ،پردازنده ها،بانک های پذیرنده، صادرکنندگان و ارائه دهندگان خدمات و سایر نهادهای درگیر در ذخیره ،پردازش و یا انتقال اطلاعات دارنده کارت و یا داده های حساس احراز هویت کاربرد دارد.
  ۱۳۹۵/۹/۴
 • اینفوگرافیک / پرداخت کننده و دریافت کننده کارمزد خرید با کارتخوان

  ۱۳۹۵/۹/۳
 • مفهوم بهره مرکب با مثال ساده

  مفهوم بهره مرکب با مثال ساده
  آلبرت انیشتین گفته است که بهره مرکب بزرگ‌ترین کشف ریاضی برای همه زما‌ن‌ها خواهد بود. بر خلاف دیگر بحث‌های ریاضی، مثلثات و حساب دیفرانسیل و انتگرال که در دبیرستان آموخته می‌شود و همانجا هم باقی می‌ماند، بحث بهره مرکب با زندگی روزمره ما عجین شده است.
  ۱۳۹۵/۸/۲۸
 • فیلم آموزشی / اثر آموزش مسائل بانکداری بدون شعب به مشتریان بانکی

  عصربانک : مشتریان بانک و پرداخت دارای سوالات زیادی درباره محصولات مدرن بانک و پرداخت هستند که به دلایل مختلف مثل ترس،عادتهای قبلی ،عدم احساس نیاز و ... بدنبال جواب سوالاتشان نیستند و این باعث عدم استفاده از خدمات مدرن بانک و پرداخت می شود. با آموزش صحیح علاوه بر اینکه میزان استفاده از محصولات بانک و پرداخت بیشتر می شود ، میزان رضایت کاربر یا مشتری نیز افزایش می یابد.
  ۱۳۹۵/۸/۲۷
 • تجربه خرید با NFC کیف پول گوگل (گوگل Wallet)

  عصربانک : گوگل Wallet، تلفن هوشمند را به کیف پول تبدیل می کند. گوگل انتظار دارد مردم به جای استفاده از کارت های اعتباری از Google Wallet استفاده کنند. با این سرویس می توانید اطلاعات کارت های اعتباری خود را در تلفن هوشمند ذخیره کرده و از تلفن خود برای پرداخت استفاده کنید. Google Wallet با فناوری NFC کار می کند.
  ۱۳۹۵/۸/۲۵
 • تاریخچه ساخت کارت بانکی؛ چرا کارت بانکی بوجود آمد!؟

  تاریخچه ساخت کارت بانکی؛ چرا کارت بانکی بوجود آمد!؟
  برداشت و واریز وجه اشخاص بخش اعظم تراکنش های شعب و هزینه های عملیاتی بانکها را شامل می شد و این دلیل ساخت کارت بانکی بود.
  ۱۳۹۵/۸/۲۲
 • اینفوگرافیک / انتقال تصویر چک ( چکاوک ) چگونه کار میکند؟

  این سامانه کلیه وظایف اتاق کلر را انجام داده و بجای انتقال لاشه چک،تصویر چک را بین بانکها منتقل کرده و پس از رسیدگی از سوی بانکها نتیجه را به بانک واگذارنده اعلام نماید
  ۱۳۹۵/۸/۲۰
 • فیلم آموزشی / پلتفرم باز پرداخت Omni-channel برای تجمیع روشهای پرداخت

  عصربانک : نروژ یکی از پیشروهای پرداخت نوین دنیاست و از بهترین و جدید ترین روشهای پرداخت در دنیا استفاده میکند.اما چالش پرداخت این کشور افزایش زیاد روشهای پرداخت مثل اپلیکیشن ها و روشهای پرداخت بدون ارتباط و از راه دور است که باعث سردرگمی مشتری و فروشنده می شود. نروژ برای حل این چالش، پلتفرم پرداخت باز Omni-channel طراحی کرده که همه روشهای پرداخت را در خود جا می دهد و مورد قبول همه است.
  ۱۳۹۵/۸/۲۰
 • فیلم آموزشی / همه چیز درباره مفهوم پرداخت آنلاین

  عصربانک: به منظور ارائه خدمات نوین بانکداری الکترونیک و کاهش مراجعات حضوری و انجام خدمات بانکداری الکترونیک سامانه درگاه پرداخت اینترنتی به کار می آید. در این سامانه امکان پرداخت هزینه های کالا یا خدمات در بستر اینترنت برای مشتریان با کارتهای بانکی فراهم می گردد و پذیرندگان دارای درگاه می توانند از طریق سایت رسمی خود عملیات فروش اینترنتی را به انجام رسانند.
  ۱۳۹۵/۸/۱۷
 • مدل های متنوع استفاده از فناوری NFC در پرداخت های خرد و غیرخرد

  مدل های متنوع استفاده از فناوری NFC در پرداخت های خرد و غیرخرد
  سیستم پرداخت سیار مبتنی بر فناوری NFC، میتواند تأثیر بسیار زیادی روی مدل کسب وکار مؤسسه مالی در این حوزه داشته باشد. به عنوان مثال، روش استفاده از سیم کارت گوشی وابستگی زیادی به اپراتور تلفن همراه دارد، در صورتی که روشهای استفاده از برچسب، کارت حافظه و روش نرم افزاری می توانند به صورت کاملا مستقل از اپراتور پیاده سازی شوند.
  ۱۳۹۵/۸/۱۴
 • فیلم آموزشی / پرداخت موبایلی مبتنی بر QR Code

  عصربانک : از کدهای QR می توان در قسمت های مختلف سیستم پرداخت به عنوان اطلاعات کاربری، اطلاعات کارت یا از طریق برنامه های کاربردی خاصی در برخی پرداخت ها، به ویژه پرداخت خرد استفاده کرد. امروزه برنامه های کاربردی پرداخت مبتنی بر کدهای QR در سراسر جهان وجود دارد.
  ۱۳۹۵/۸/۱۱
 • سیستم های پرداخت سیار و ۳ روش استفاده از NFC

  سیستم های پرداخت سیار و ۳ روش استفاده از NFC
  ویژگیهای فنّاوری NFC، آن را برای پرداخت های خرد و در مکان های شلوغ و با نرخ تراکنش بالا بسیار مناسب ساخته است.
  ۱۳۹۵/۸/۱۰
 • چهار چالش مهم بانکها و شرکتهای پرداخت که با زنجیره بلوک رفع می شود

  چهار چالش مهم بانکها و شرکتهای پرداخت که با زنجیره بلوک رفع می شود
  پتانسیل زنجیره بلوک (Block Chain) بی نهایت است اما فناوری هنوز به بلوغ نرسیده است.
  ۱۳۹۵/۸/۶
 • همه چیز درباره استاندارد امنیت داده PCI DSS) Data Security Standards)

  همه چیز درباره استاندارد امنیت داده PCI DSS) Data Security Standards)
  این استاندارد در ۶ اصل مشخص ،۱۲ الزام را برای هر کسب و کاری ،اعم از فروشندگان،شرکت های ارائه دهنده خدمات کارت و بانک ها که اطلاعات دارندگان کارت های پرداخت را ذخیره ،پردازش و یا منتقل می کنند ،در نظر گرفته است.
  ۱۳۹۵/۸/۲
 • مشارکت فیزیکالی با دیجیتالی

  فیلم آموزشی / آیا شعب سنتی نقشی در بانکداری آینده دارند؟

  عصربانک : بر اساس آمار بین ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ ، ۳هزار شعبه در آمریکا تعطیل شده/ دیجیتالیزه شدن بانکها، باعث افزایش شتاب در تغییر شعب می شود و نه محدودیت شعب / مشتریان نیز به بانکداری و تراکنش آنلاین گرایش پیدا کرده اند ، اما بسیاری از مشتریان هنوز هم خدمات حضوری بانک را ترجیح میدهند! / نمیتوان درباره آینده شعب پیش بینی قطعی کرد، اما مطمیناً شعب کمتر و بانکداری دیجیتالی تر می شود و به نوعی مشارکت فیزیکالی با دیجیتالی!
  ۱۳۹۵/۷/۲۹
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>

آخرین اخبار
اطلاعات تصویری