• توسعه بازار بدهی با فناوری بلاک‌چین

  توسعه بازار بدهی با فناوری بلاک‌چین
  بلاک‌چین زیرمجموعه‌ای از فناوری دفترکل توزیع شده (Distributed Ledger) است.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
 • همه چیز درباره بانک خیریه یا چریتی‌بانک

  همه چیز درباره بانک خیریه یا چریتی‌بانک
  بنیاد کمک به موسسات خیریه بریتانیا یا CAF ۲ که در سال ۱۹۷۴ تاسیس شد را می‌توان یک نهاد عمومی غیردولتی به‌حساب آورد که برای کمک به تحقق اهداف خود، بانک تاسیس کرده است. این بنیاد به خیریه‌های بریتانیا و بین‌المللی و همچنین حامیان این خیریه‌ها نیز کمک می‌کند، آنچه را که به‌عنوان هدف در سر می‌پرورانند، به حقیقت نزدیک کنند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
 • تجربه یک کیف پول موبایلی موفق مبتنی بر رمیتنس در سنگاپور

  تجربه یک کیف پول موبایلی موفق مبتنی بر رمیتنس در سنگاپور
  در سنگاپور یک چهارم خانواده‌ها ماهانه بیشتر از ۹.۷۵۰ دلار آمریکا درآمدزایی می‌کنند و این کشور سومین کشور جهان در تولید ناخالص داخلی محسوب می‌شود.
  ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
 • بانکداری دیجیتالی "داده محور" در مقابل بانکداری ایرانی "دارایی محور"

  بانکداری دیجیتالی
  در بانکداری سنتی اگر وثیقه مناسب داشته باشید ظرف چند روز می‌توانید وام چند صد میلیارد تومانی بگیرید؛ اما اگر وثیقه و ضامن نداشته باشید حتی ۱۰ میلیون تومان هم به شما وام نمی‌دهند. اما در بانکداری دیجیتال، اعتبار مشتری براساس تحلیل داده‌های مالی و غیرمالی تعیین می‌شود و بانک برای اعتماد به مشتری به داده‌های او اتکا می‌کند نه فقط دارایی‌های او.
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
 • تجربه کشورها در حذف صفرها از اسکناس

  تجربه کشورها در حذف صفرها از اسکناس
  بانک مرکزی پیش‌نویس لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی را تقدیم هیات دولت کرد. به نظر می‌رسد پس از گذشت بیش از یک دهه از بحث حذف صفر از پول ملی، اکنون این اقدام بیش از هر زمانی به واقعیت نزدیک‌تر شده است.
  ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
 • سود ماه‌شمار چگونه محاسبه می‌شود؟

  سود ماه‌شمار چگونه محاسبه می‌شود؟
  مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر تغییر پرداخت سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت از روزشمار به ماه‌شمار، در میزان سود پرداختی به صاحبان حساب تغییراتی صورت می‌گیرد.
  ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
 • پول بانک‌ها چه‌طور خلق می‌شود؟

  پول بانک‌ها چه‌طور خلق می‌شود؟
  بانک‌ها، از بنگاه‌های اقتصادی مهمی به‌حساب می‌آیند که امروزه نقش بی‌بدیلی در ساختار اقتصادی جوامع مختلف ایفا می‌کنند. این موضوع باعث شده که شناخت ماهیت بانک‌ها و فرایند خلق پول توسط آن‌ها و همچنین نقد دیدگاه‌های رایج و دلالت‌های مربوطه در این خصوص اهمیت زیادی داشته باشد.
  ۱۳۹۷/۱۰/۷
 • مهاجرت مشتریان بانکی و پرداخت از Multi-Channel به Omni-Channel

  مهاجرت مشتریان بانکی و پرداخت از Multi-Channel به Omni-Channel
  دو سال قبل، چه کسی انتظار این را داشت که مشتریان بتوانند با صدای بلندگو در آشپزخانه امور بانکی شان را انجام دهند یا به اپلیکیشن واتس اپ به عنوان کانالی برای بانکداری تکیه کنند؟
  ۱۳۹۷/۱۰/۴
 • بلاک‌چین به زبان ساده یعنی چه؟

  بلاک‌چین به زبان ساده یعنی چه؟
  این گزارش به مرور و بررسی تعاریف و کاربردهای فناوری بلاک‌چین به زبان ساده می پردازد.
  ۱۳۹۷/۱۰/۳
 • حسابداری پول‌ رمزگذاری شده

  حسابداری پول‌ رمزگذاری شده
  یکی از موضوعات بحث‌برانگیز کنونی در حوزه اقتصاد، بانکداری، کسب و کار و به‌تبع آن حسابداری، پول‌ رمزگذاری شده و حسابداری آن است که اخیرا نیز در کشور ما از سوی مقامات دولتی (وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بانک مرکزی) و نیز دارندگان کسب‌وکار به‌شدت مورد توجه قرار گرفته است. در این نوشتار قصد دارم به این موضوع مهم بپردازم.
  ۱۳۹۷/۹/۲۸
 • کلاه‌برداری‌ها و حملات مرتبط با خودپرداز: تعاریف، تاریخچه، آمارها و راهکارها

  کلاه‌برداری‌ها و حملات مرتبط با خودپرداز: تعاریف، تاریخچه، آمارها و راهکارها
  کلاه یا کلاه‎خود؛ مسئله این است!
  ۱۳۹۷/۹/۲۴
 • از دردسر پول خُرد در نظام‌ پرداخت تا پرداخت‌بان و پرداخت‌یارها

  از دردسر پول خُرد در نظام‌ پرداخت تا پرداخت‌بان و پرداخت‌یارها
  تهیه پول خُرد بویژه در سال های اخیر که بسیاری از اسکناس ها و مسکوکات خرد از چرخه تبادلات مالی اشخاص کنار گذاشته شده اند، یکی از دردسرهای بانک مرکزی و مردم بوده که هر ساله هزینه های زیادی را برای تهیه به شبکه پولی کشور تحمیل می کند.
  ۱۳۹۷/۹/۱۷
 • فناوری بلاک‌چین در مقابل سوئیفت؛ آغازی بر سقوط یک سلطه

  فناوری بلاک‌چین در مقابل سوئیفت؛ آغازی بر سقوط یک سلطه
  علی رغم مقاومت کشورهای سلطه طلب، اما کشمکش در جامعه بین الملل بین سوئیفت و فناوری بلاک چین برای شکستن امپراطوری سوئیفت آغاز شده است.
  ۱۳۹۷/۹/۱۳
 • از به‌کارگیری آزمایشی تا استفاده انبوه؛

  کارت هوشمند بیومتریک چیست؟

   کارت هوشمند بیومتریک چیست؟
  کارت‌های هوشمند پرداخت به باطری نیاز ندارند زیرا می‌توان آنها را با میدانی که به‌وسیله پایانه کارت‌خوان ایجادشده شارژ کرد.
  ۱۳۹۷/۹/۱۲
 • همه چیز درباره رمزهای پویا یا همان OTP

  همه چیز درباره رمزهای پویا یا همان OTP
  بانک مرکزی تا ابتدای خردادماه سال آینده به بانک ها و موسسه های اعتباری مهلت داده که رمزهای پویا را جایگزین رمزهای ثابت کنونی در کارت های بانکی مشتریان کنند تا به این ترتیب کلاهبرداری های اینترنتی از حساب افراد به صفر میل کند.
  ۱۳۹۷/۹/۱۱
 • روش پرداخت ذخیره کارت در پرونده چیست؟

  روش پرداخت ذخیره کارت در پرونده چیست؟
  بسیاری از روش‌های پرداخت در حوزه تجارت دیجیتال به جمع‌آوری و انباشت اطلاعات کارت پرداخت برای استفاده‌های بعدی وابسته هستند. این روند جمع آوری اطلاعات کارت پرداخت، کارت در پرونده (card-on-file) نامیده می‌شود.
  ۱۳۹۷/۹/۷
 • همه چیز درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی

  همه چیز درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی
  مدیران و مقامات بانک‌های مرکزی جهان بحث درباره ایده ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC را آغاز کرده‌اند و اکنون حتی کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول، آشکارا درباره فواید و زیان‌های تحقق این ایده صحبت می‌کند. تردیدی وجود ندارد که جهان به ارزهای دیجیتال نیازمند است.
  ۱۳۹۷/۹/۵
 • انواع ریسک در بانکداری و روش‌های مدیریت آن

  انواع ریسک در بانکداری و روش‌های مدیریت آن
  در سالیان اخیر، بحث ریسک و مدیریت آن در تعابیر مالی و بانکی همواره مورد توجه قرار گرفته است. ریسک در هر حیطه‌ای قابلیت مطرح شدن دارد. یکی از مهم‌ترین این حیطه‌ها بانک‌ها هستند، زیرا بانک‌ها از یک سو سپرده‌های مردم را جمع‌آوری کرده و از سوی دیگر با استفاده از این منابع به انجام عملیات بانکی اقدام می‌کنند.
  ۱۳۹۷/۸/۵
 • فیلم/ تاریخچه کارت اعتباری مدرن و تولد ویزا

  فیلم/ تاریخچه کارت اعتباری مدرن و تولد ویزا
  بانک آمریکا اولین طرح کارت اعتباری دارای مجوز بین‌المللی را تحت نام BankAmericard آغاز کرد. این برنامه پس از به‌کارگیری و رشد سریع و گسترده، در سراسر جهان توسعه یافت و درنهایت Visa نام گرفت.
  ۱۳۹۷/۷/۱۹
 • اختصاصی عصربانک

  همه چیز درباره LC یا اعتبار اسنادی به کمک فلوچارت ( +دانلود UCP۶۰۰ )

  همه چیز درباره LC یا اعتبار اسنادی به کمک فلوچارت ( +دانلود UCP۶۰۰ )
  LC یا اعتبار اسنادی مخفف Letter Of Credit بوده که به معنای سندی است که توسط موسسات مالی همچون بانک صادر و در معاملاتی که نیاز به تبادل پول دارند مورد استفاده قرار می گیرد.
  ۱۳۹۷/۷/۷
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>

اطلاعات تصویری