• بازار رهن ثانویه به زبان ساده

  بازار رهن ثانویه به زبان ساده
  رهن ثانویه چیست و چه کاربردی دارد؟ حتی بسیاری از ذی نفعان حوزه مسکن در اظهارات خود، اوراق رهن ثانویه را چیزی شبیه به اوراق حق تقدم که هم اکنون برای پرداخت تسهیلات مسکن استفاده می‌شود، پنداشته بودند.
  ۱۳۹۵/۲/۱۴
 • «U-turn» چیست؟ / راه‌حل رفع تحریم «U-turn»

  «U-turn» چیست؟ / راه‌حل رفع تحریم «U-turn»
  تا پیش از سال ۲۰۰۸ بانک‌های ایرانی به واسطه بانک‌های خارجی (غیرآمریکایی) از چرخه دلار استفاده می‌کردند. این نوع همکاری در نظام بانکی با عنوان «U-turn» شناخته می‌شود.
  ۱۳۹۵/۲/۱۱
 • نرخ "حق الوکاله" بانکی چیست؟

  نرخ
  حق الوکاله مبلغی است که بانک ها در چارچوب بانکداری اسلامی و بدون ربا در قبال بکارگیری منابع سپرده‌گذاران از آنان دریافت می کنند.
  ۱۳۹۵/۲/۳
 • علت افزایش یا کاهش نرخ تورم چیست ؟

  علت افزایش یا کاهش نرخ تورم چیست ؟
  همه اقتصاد خوانده ها و یا دانشجویان اقتصاد شاید بیش از هر قانون و اصل اقتصادى یک نمودار را همواره در ذهن خود دارند و آن نمودار معروف «عرضه و تقاضا» و محل تلاقى این دو نمودار و کشف قیمت از این تلاقى است .
  ۱۳۹۵/۱/۲۹
 • بانکداری شرکتی چیست و مدیر حساب کیست؟ (+خدمات و وظایف)

  بانکداری شرکتی چیست و مدیر حساب کیست؟ (+خدمات و وظایف)
  بانکداری شرکتی عبارتست از مجموعه خدمات بانکی طراحی شده جهت برآوردن نیازهای ویژه مشتریان شرکتی با توجه به شرایط و مسائل خاص هر کسب و کار.
  ۱۳۹۵/۱/۲۴
 • ارزش پول ملی چگونه بالا و پایین می رود؟

  ارزش پول ملی چگونه بالا و پایین می رود؟
  ارزش پول ملي دو معني دارد. يكي از منظر مسائل داخلي و ارزش دارایي‌هاي بانك مركزي است (پشتوانه پول‌هاي چاپ شده) و ديگري از جهت نرخ برابري با پول‌هاي خارجي (ارز).
  ۱۳۹۵/۱/۱۷
 • صندوق­ سرمایه­ گذاری مشترک چیست؟

  صندوق­ سرمایه­ گذاری مشترک چیست؟
  صندوق سرمایه‌گذاری مشترک نهادی است که با جمع‌آوری سرمایه‌های خرد در مجموعه‌ای از اوراق بهادار و سپرده‌های بانکی سرمایه‌گذاری می‌نماید.
  ۱۳۹۵/۱/۱۱
 • صندوق های سرمایه گذاری در جهان

  صندوق های سرمایه گذاری در جهان
  صندوق سرمایه گذاری چیزی نیست جز مجموعه ای از سهام، اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار. در واقع می توان آن را به صورت شرکتی در نظر گرفت که با جمع آوری پول افراد مختلف منابعی گردآوری کرده و این منابع را در سبدی از اوراق بهادار مختلف سرمایه گذاری می کند؛
  ۱۳۹۵/۱/۱۱
 • انواع روشهای مدیریت ریسک نوسانات نرخ ارز

  انواع روشهای مدیریت ریسک نوسانات نرخ ارز
  نااطمینانی از میزان نوسانات نرخ ارز برای هر بنگاه اقتصادی یکی از دغدغه‌های آنها است؛ چراکه می‌تواند جریان مالی فعالیت‌شان را تحت‌تاثیر قرار دهد. مدیریت ریسک نوسانات نرخ ارز با توجه به نوسانات شدید آن در سال‌های اخیر یکی از از وظایف مدیران مالی بنگاه‌ها به شمار رفته است.
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۸
 • کاربردهای تلفن همراه در تحقیقات بازاریابی

  کاربردهای تلفن همراه در تحقیقات بازاریابی
  استفاده از این فناوری در سامانه‌های تحقیقات بازار دیجیتال می‌تواند ضمن کاهش هزینه‌ها و تسهیل امور، به ارتقای سرعت و صحت تحقیقات بازاریابی کمک کند.
  ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
 • اختصاصی عصربانک

  همه چیز درباره LC یا اعتبار اسنادی به کمک فلوچارت ( +دانلود UCP۶۰۰ )

  همه چیز درباره LC یا اعتبار اسنادی به کمک فلوچارت ( +دانلود UCP۶۰۰ )
  LC یا اعتبار اسنادی مخفف Letter Of Credit بوده که به معنای سندی است که توسط موسسات مالی همچون بانک صادر و در معاملاتی که نیاز به تبادل پول دارند مورد استفاده قرار می گیرد.
  ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
 • مقایسه VTM با دیگر کانالهای ارائه خدمات بانکی

  مقایسه VTM با دیگر کانالهای ارائه خدمات بانکی
  دسـتگاه VTM یـا شـعبه مجـازی امـکان انجـام بسـیاری از خدمـات بانکـی را بـدون نیـاز بـه حضـور فیزیکـی در شـعب بانکهـا و بـه صـورت ۷ در ۲۴ فراهـم مـی کنـد.
  ۱۳۹۴/۱۲/۸
 • خطر دام پونزی برای بانکهای ایران/ شارلاتانتاریسم مالی چیست؟

  خطر دام پونزی برای بانکهای ایران/ شارلاتانتاریسم مالی چیست؟
  پونزی گیم یا بازی پونزی در اصطلاح علم اقتصاد به نوعی عملکرد مالی افراد یا شرکت هاگفته می شودکه عبارت است ازگرفتن وامهای بهره دار بزرگتربرای پس دادن وامهای بهره دارکوچکتر قبلی و استمرار این روند است که پونزی گیم را شکل می دهد.
  ۱۳۹۴/۱۲/۵
 • با مزایای امضای دیجیتال آشنا شوید

  با مزایای امضای دیجیتال آشنا شوید
  معمولا امضاهای دیجیتالی با امضاهای الکترونیکی اشتباه گرفته می‌شوند، در حالی که امضاهای الکترونیکی صرفا عبارتند از کپی‌های اسکن شده از یک امضای دستی؛ در برخی کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا، امضاهای الکترونیکی اعتبار قانونی دارند.
  ۱۳۹۴/۱۲/۲
 • نحوه محاسبه میزان مستمری بازنشستگی

  نحوه محاسبه میزان مستمری بازنشستگی
  سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که میزان محاسبه مستمری بازنشستگی براساس میانگین دو سال پایان خدمت فرد است که البته باید حق بیمه نیز به طور کامل پرداخت شده باشد.
  ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
 • همه چیز درباره کارت اعتباری و تفاوتش با کارت اعتباری مرابحه

  همه چیز درباره کارت اعتباری و تفاوتش با کارت اعتباری مرابحه
  کارت اعتباری از ابزار بسیار موثر اقتصادی ، امنیتی و بانکی بوده ، فراگیر شدن آن موجب سهولت در روابط تجاری و کاهش قابل توجه بار مالی ناشی از فرسودگی اسکناس و تقلیل خطرات پول خواهد بود .
  ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
 • همه چیز درباره فاینانس ، ریفاینانس و یوزانس و تفاوتشان

  همه چیز درباره فاینانس ، ریفاینانس و یوزانس و تفاوتشان
  حتماً وقتی حرف از پروژ‌ه‌های بزرگ عمرانی به میان می‌آید، نامشان را شنیده‌اید. در ادامه سه نوع از اصلی‌ترین روش های ارائه تسهیلات برای اجرای طرح‌های کلان یک کشور را معرفی میکنیم.
  ۱۳۹۴/۱۱/۲۵
 • ۶ ویژگی یک بنگاه ورشکسته طبق قانون در ایران

  ۶ ویژگی یک بنگاه ورشکسته طبق قانون در ایران
  این روزها بنگاه‌های بسیاری اعم از صندوق‌ها و موسسات مالی اعتباری دچار ورشکستگی پنهان شده‌اند و اما ویژگی‌های اصلی یک بنگاه ورشکسته کدام است؟
  ۱۳۹۴/۱۱/۲۲
 • USSD چگونه کار میکند؟ / تفاوت USSD و SMS

  USSD چگونه کار میکند؟ / تفاوت USSD و SMS
  شاپرک در مهر ماه و به دنبال ممیزی های خدمات پرداخت الکترونیکی، محدودیت های جدیدی را برای ارائه خدمات USSD اعمال و اعلام کرد. این محدودیت ها شامل قطع کامل دو سرویس خرید و مانده گیری توسط کدهای USSD و تعیین سقف ریالی برای پرداخت قبض ها وخرید شارژ تلفن همراه است.
  ۱۳۹۴/۱۱/۲۲
 • همه چیز درباره رابطه شاپرک ، بانکها و شرکتهای PSP

  همه چیز درباره رابطه شاپرک ، بانکها و شرکتهای PSP
  گسترش و ترویج پرداخت الکترونیکی مستلزم نصب، راه اندازی، آموزش و نگهداری پایانه‌های فروش (POS) به صورت گسترده در محل‌های فروش کالا و خدمات و همچنین راه اندازی امکانات نرم‌افزاری برای پرداخت از طریق اینترنت و موبایل است.
  ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
<< 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>

اطلاعات تصویری