• همه چیز درباره سیستم جامع بانکداری متمرکز «بنکو»

  همه چیز درباره سیستم جامع بانکداری متمرکز «بنکو»
  سیستم جامع بانکداری متمرکز «بنکو» به عنوان نسل سوم سیستمهای بانکداری شرکت توسن تولید و از سال ۱۳۸۸ به بازار بانکی کشور عرضه شده است.
  ۱۳۹۵/۲/۲۸
 • بانکداری اخلاقی و اخلاق در بانکداری

  بانکداری اخلاقی و اخلاق در بانکداری
  بانک‌ها در کنار وظایف اصلی خود مانند تخصیص منابع به فعالیت های اقتصادی، اجرای سیاست‌های پولی، ارزی و طراحی و اجرای نظام پرداخت‌ها در اقتصاد که در جهت حفظ ثبات اقتصادی و اجتماعی است، در مواردی همچون تحقق توزیع عادلانه درآمد، کاهش فقر و شکاف طبقاتی، قانون‌گذاری و فعالیت‌های بنگاه‌های اقتصادی در بخش مالی و واقعی اقتصاد نیز نقش حائز اهمیتی دارند.
  ۱۳۹۵/۲/۲۷
 • تاثیر نرخ بهره بر بازار بورس

  تاثیر نرخ بهره بر بازار بورس
  تاثیر نرخ بهره بر بازار بورس معکوس است.
  ۱۳۹۵/۲/۲۲
 • فرمول / ضریب یا نسبت خسارت در صنعت بیمه چیست؟

  فرمول / ضریب یا نسبت خسارت در صنعت بیمه چیست؟
  چند سالی است بیمه مرکزی به‌صورت ماهانه و یا فصلی آمار عملکرد بیمه‌ها را منتشر می‌کند. در این آمار، عملکرد شرکت‌های از نظر تعداد صدور بیمه‌نامه و خسارت پرداختی، حق بیمه صادره و خسارت پرداختی و نسبت خسارت بررسی می‌شود.
  ۱۳۹۵/۲/۱۹
 • چه کسانی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟

  چه کسانی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟
  دو گروه مشمول بیمه بیکاری هستند، یکی کارکنان رسمی‌ که غیر ارادی بیکار می‌شوند و دیگر قراردادی‌هایی که قراردادشان به پایان رسیده است. مشمولان بیمه بیکاری برای دریافت حق بیمه بیکاری چه کار کنند؟
  ۱۳۹۵/۲/۱۸
 • مرکز کنترل و نظارت اعتبارات(مکنا) چیست؟

   مرکز کنترل و نظارت اعتبارات(مکنا) چیست؟
  مکنا سامانه ای به منظور کنترل، پیگیری و صدور کارت های اعتباری کشور است.
  ۱۳۹۵/۲/۱۴
 • بازار رهن ثانویه به زبان ساده

  بازار رهن ثانویه به زبان ساده
  رهن ثانویه چیست و چه کاربردی دارد؟ حتی بسیاری از ذی نفعان حوزه مسکن در اظهارات خود، اوراق رهن ثانویه را چیزی شبیه به اوراق حق تقدم که هم اکنون برای پرداخت تسهیلات مسکن استفاده می‌شود، پنداشته بودند.
  ۱۳۹۵/۲/۱۴
 • «U-turn» چیست؟ / راه‌حل رفع تحریم «U-turn»

  «U-turn» چیست؟ / راه‌حل رفع تحریم «U-turn»
  تا پیش از سال ۲۰۰۸ بانک‌های ایرانی به واسطه بانک‌های خارجی (غیرآمریکایی) از چرخه دلار استفاده می‌کردند. این نوع همکاری در نظام بانکی با عنوان «U-turn» شناخته می‌شود.
  ۱۳۹۵/۲/۱۱
 • نرخ "حق الوکاله" بانکی چیست؟

  نرخ
  حق الوکاله مبلغی است که بانک ها در چارچوب بانکداری اسلامی و بدون ربا در قبال بکارگیری منابع سپرده‌گذاران از آنان دریافت می کنند.
  ۱۳۹۵/۲/۳
 • علت افزایش یا کاهش نرخ تورم چیست ؟

  علت افزایش یا کاهش نرخ تورم چیست ؟
  همه اقتصاد خوانده ها و یا دانشجویان اقتصاد شاید بیش از هر قانون و اصل اقتصادى یک نمودار را همواره در ذهن خود دارند و آن نمودار معروف «عرضه و تقاضا» و محل تلاقى این دو نمودار و کشف قیمت از این تلاقى است .
  ۱۳۹۵/۱/۲۹
 • بانکداری شرکتی چیست و مدیر حساب کیست؟ (+خدمات و وظایف)

  بانکداری شرکتی چیست و مدیر حساب کیست؟ (+خدمات و وظایف)
  بانکداری شرکتی عبارتست از مجموعه خدمات بانکی طراحی شده جهت برآوردن نیازهای ویژه مشتریان شرکتی با توجه به شرایط و مسائل خاص هر کسب و کار.
  ۱۳۹۵/۱/۲۴
 • ارزش پول ملی چگونه بالا و پایین می رود؟

  ارزش پول ملی چگونه بالا و پایین می رود؟
  ارزش پول ملي دو معني دارد. يكي از منظر مسائل داخلي و ارزش دارایي‌هاي بانك مركزي است (پشتوانه پول‌هاي چاپ شده) و ديگري از جهت نرخ برابري با پول‌هاي خارجي (ارز).
  ۱۳۹۵/۱/۱۷
 • صندوق­ سرمایه­ گذاری مشترک چیست؟

  صندوق­ سرمایه­ گذاری مشترک چیست؟
  صندوق سرمایه‌گذاری مشترک نهادی است که با جمع‌آوری سرمایه‌های خرد در مجموعه‌ای از اوراق بهادار و سپرده‌های بانکی سرمایه‌گذاری می‌نماید.
  ۱۳۹۵/۱/۱۱
 • صندوق های سرمایه گذاری در جهان

  صندوق های سرمایه گذاری در جهان
  صندوق سرمایه گذاری چیزی نیست جز مجموعه ای از سهام، اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار. در واقع می توان آن را به صورت شرکتی در نظر گرفت که با جمع آوری پول افراد مختلف منابعی گردآوری کرده و این منابع را در سبدی از اوراق بهادار مختلف سرمایه گذاری می کند؛
  ۱۳۹۵/۱/۱۱
 • انواع روشهای مدیریت ریسک نوسانات نرخ ارز

  انواع روشهای مدیریت ریسک نوسانات نرخ ارز
  نااطمینانی از میزان نوسانات نرخ ارز برای هر بنگاه اقتصادی یکی از دغدغه‌های آنها است؛ چراکه می‌تواند جریان مالی فعالیت‌شان را تحت‌تاثیر قرار دهد. مدیریت ریسک نوسانات نرخ ارز با توجه به نوسانات شدید آن در سال‌های اخیر یکی از از وظایف مدیران مالی بنگاه‌ها به شمار رفته است.
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۸
 • کاربردهای تلفن همراه در تحقیقات بازاریابی

  کاربردهای تلفن همراه در تحقیقات بازاریابی
  استفاده از این فناوری در سامانه‌های تحقیقات بازار دیجیتال می‌تواند ضمن کاهش هزینه‌ها و تسهیل امور، به ارتقای سرعت و صحت تحقیقات بازاریابی کمک کند.
  ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
 • اختصاصی عصربانک

  همه چیز درباره LC یا اعتبار اسنادی به کمک فلوچارت ( +دانلود UCP۶۰۰ )

  همه چیز درباره LC یا اعتبار اسنادی به کمک فلوچارت ( +دانلود UCP۶۰۰ )
  LC یا اعتبار اسنادی مخفف Letter Of Credit بوده که به معنای سندی است که توسط موسسات مالی همچون بانک صادر و در معاملاتی که نیاز به تبادل پول دارند مورد استفاده قرار می گیرد.
  ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
 • مقایسه VTM با دیگر کانالهای ارائه خدمات بانکی

  مقایسه VTM با دیگر کانالهای ارائه خدمات بانکی
  دسـتگاه VTM یـا شـعبه مجـازی امـکان انجـام بسـیاری از خدمـات بانکـی را بـدون نیـاز بـه حضـور فیزیکـی در شـعب بانکهـا و بـه صـورت ۷ در ۲۴ فراهـم مـی کنـد.
  ۱۳۹۴/۱۲/۸
 • خطر دام پونزی برای بانکهای ایران/ شارلاتانتاریسم مالی چیست؟

  خطر دام پونزی برای بانکهای ایران/ شارلاتانتاریسم مالی چیست؟
  پونزی گیم یا بازی پونزی در اصطلاح علم اقتصاد به نوعی عملکرد مالی افراد یا شرکت هاگفته می شودکه عبارت است ازگرفتن وامهای بهره دار بزرگتربرای پس دادن وامهای بهره دارکوچکتر قبلی و استمرار این روند است که پونزی گیم را شکل می دهد.
  ۱۳۹۴/۱۲/۵
 • با مزایای امضای دیجیتال آشنا شوید

  با مزایای امضای دیجیتال آشنا شوید
  معمولا امضاهای دیجیتالی با امضاهای الکترونیکی اشتباه گرفته می‌شوند، در حالی که امضاهای الکترونیکی صرفا عبارتند از کپی‌های اسکن شده از یک امضای دستی؛ در برخی کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا، امضاهای الکترونیکی اعتبار قانونی دارند.
  ۱۳۹۴/۱۲/۲
<< 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>

اطلاعات تصویری