• اینفوگرافیک / انتقال تصویر چک ( چکاوک ) چگونه کار میکند؟

  این سامانه کلیه وظایف اتاق کلر را انجام داده و بجای انتقال لاشه چک،تصویر چک را بین بانکها منتقل کرده و پس از رسیدگی از سوی بانکها نتیجه را به بانک واگذارنده اعلام نماید
  ۱۳۹۵/۸/۲۰
 • فیلم آموزشی / پلتفرم باز پرداخت Omni-channel برای تجمیع روشهای پرداخت

  عصربانک : نروژ یکی از پیشروهای پرداخت نوین دنیاست و از بهترین و جدید ترین روشهای پرداخت در دنیا استفاده میکند.اما چالش پرداخت این کشور افزایش زیاد روشهای پرداخت مثل اپلیکیشن ها و روشهای پرداخت بدون ارتباط و از راه دور است که باعث سردرگمی مشتری و فروشنده می شود. نروژ برای حل این چالش، پلتفرم پرداخت باز Omni-channel طراحی کرده که همه روشهای پرداخت را در خود جا می دهد و مورد قبول همه است.
  ۱۳۹۵/۸/۲۰
 • فیلم آموزشی / همه چیز درباره مفهوم پرداخت آنلاین

  عصربانک: به منظور ارائه خدمات نوین بانکداری الکترونیک و کاهش مراجعات حضوری و انجام خدمات بانکداری الکترونیک سامانه درگاه پرداخت اینترنتی به کار می آید. در این سامانه امکان پرداخت هزینه های کالا یا خدمات در بستر اینترنت برای مشتریان با کارتهای بانکی فراهم می گردد و پذیرندگان دارای درگاه می توانند از طریق سایت رسمی خود عملیات فروش اینترنتی را به انجام رسانند.
  ۱۳۹۵/۸/۱۷
 • مدل های متنوع استفاده از فناوری NFC در پرداخت های خرد و غیرخرد

  مدل های متنوع استفاده از فناوری NFC در پرداخت های خرد و غیرخرد
  سیستم پرداخت سیار مبتنی بر فناوری NFC، میتواند تأثیر بسیار زیادی روی مدل کسب وکار مؤسسه مالی در این حوزه داشته باشد. به عنوان مثال، روش استفاده از سیم کارت گوشی وابستگی زیادی به اپراتور تلفن همراه دارد، در صورتی که روشهای استفاده از برچسب، کارت حافظه و روش نرم افزاری می توانند به صورت کاملا مستقل از اپراتور پیاده سازی شوند.
  ۱۳۹۵/۸/۱۴
 • فیلم آموزشی / پرداخت موبایلی مبتنی بر QR Code

  عصربانک : از کدهای QR می توان در قسمت های مختلف سیستم پرداخت به عنوان اطلاعات کاربری، اطلاعات کارت یا از طریق برنامه های کاربردی خاصی در برخی پرداخت ها، به ویژه پرداخت خرد استفاده کرد. امروزه برنامه های کاربردی پرداخت مبتنی بر کدهای QR در سراسر جهان وجود دارد.
  ۱۳۹۵/۸/۱۱
 • سیستم های پرداخت سیار و ۳ روش استفاده از NFC

  سیستم های پرداخت سیار و ۳ روش استفاده از NFC
  ویژگیهای فنّاوری NFC، آن را برای پرداخت های خرد و در مکان های شلوغ و با نرخ تراکنش بالا بسیار مناسب ساخته است.
  ۱۳۹۵/۸/۱۰
 • چهار چالش مهم بانکها و شرکتهای پرداخت که با زنجیره بلوک رفع می شود

  چهار چالش مهم بانکها و شرکتهای پرداخت که با زنجیره بلوک رفع می شود
  پتانسیل زنجیره بلوک (Block Chain) بی نهایت است اما فناوری هنوز به بلوغ نرسیده است.
  ۱۳۹۵/۸/۶
 • همه چیز درباره استاندارد امنیت داده PCI DSS) Data Security Standards)

  همه چیز درباره استاندارد امنیت داده PCI DSS) Data Security Standards)
  این استاندارد در ۶ اصل مشخص ،۱۲ الزام را برای هر کسب و کاری ،اعم از فروشندگان،شرکت های ارائه دهنده خدمات کارت و بانک ها که اطلاعات دارندگان کارت های پرداخت را ذخیره ،پردازش و یا منتقل می کنند ،در نظر گرفته است.
  ۱۳۹۵/۸/۲
 • مشارکت فیزیکالی با دیجیتالی

  فیلم آموزشی / آیا شعب سنتی نقشی در بانکداری آینده دارند؟

  عصربانک : بر اساس آمار بین ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ ، ۳هزار شعبه در آمریکا تعطیل شده/ دیجیتالیزه شدن بانکها، باعث افزایش شتاب در تغییر شعب می شود و نه محدودیت شعب / مشتریان نیز به بانکداری و تراکنش آنلاین گرایش پیدا کرده اند ، اما بسیاری از مشتریان هنوز هم خدمات حضوری بانک را ترجیح میدهند! / نمیتوان درباره آینده شعب پیش بینی قطعی کرد، اما مطمیناً شعب کمتر و بانکداری دیجیتالی تر می شود و به نوعی مشارکت فیزیکالی با دیجیتالی!
  ۱۳۹۵/۷/۲۹
 • فیلم آموزشی / چگونگی ساخت یک اکوسیستم پرداخت دیجیتالی

  گروه تحقیقات عصربانک: برای ایجاد یک اکوسیستم پرداخت دیجیتالی نیاز به دولت به عنوان نهاد قانون گذاری ، موسسات مالی برای ایجاد حساب های الکترونیکی ، شرکتهای پرداخت الکترونیک برای ایجاد کانال ارتباطی بین موسسات مالی و مشتریان ، شرکتهای ارتباطی برای انتقال تراکنش بین دستگاههای پرداخت و افراد حقیقی و حقوقی به عنوان استفاده کنندگان نهایی از خدمات پرداخت الکترونیکی است.
  ۱۳۹۵/۷/۲۲
 • آشنایی با خوددریافت (Cash Acceptor) و ماژول Recycler Banknote

  آشنایی با خوددریافت (Cash Acceptor) و ماژول Recycler Banknote
  بانکها جزو اولین استفاده کنندگان از ابــزار الکترونیکــی در کســب و کار خود هســتند. آغــاز بانکداری الکترونیکی را برابر بــا آغاز عملیات انتقال الکترونیکی پول میدانند .
  ۱۳۹۵/۷/۱۸
 • مدل عملیاتی کارت اعتباری و مزایا و معایب آن در ایران

  مدل عملیاتی کارت اعتباری و مزایا و معایب آن در ایران
  در ایران از یک طرف نظــام بانکی برای تأمین مالــی تولیدکننده به جای مصرف کننده تحت فشار است و از سوی دیگر، فروشندگان به دلیل عدم توان نقدی خریداران به سمت فروش نسیه رفته اند و مجبور هستند برای این کار از بانکها تسهیلات دریافت کنند.
  ۱۳۹۵/۷/۱۶
 • فیلم آموزشی / API بانکی چیست و چه کاربردی دارد؟

  عصربانک : API به معنی رابط کاربردی برنامه نویسی یا Application Programming Interface است.یک API رابط پیاده سازی توسط نرم افزار است که به دیگر برنامه ها اجازه می دهد با آن ارتباط داشته باشند.API ها قسمت هایی از کدهای نوشته شده به وسیله برنامه نویسان هستند که دقت زیادی بر روی آن ها انجام می گیرد تا به دیگر برنامه های دیگر اجازه بدهند تا بتوانند به برنامه مورد نظر وصل شود و با آن تعامل داشته باشد.
  ۱۳۹۵/۷/۱۶
 • رابطه بین رضایت و وفاداری مشتری و سودآوری بانک

  رابطه بین رضایت و وفاداری مشتری و سودآوری بانک
  در محیط رقابتی، پیچیده و پویای نظام بانکداری ، کوچکترین تفاوت در ارائه خدمات منجر به اتفاقات بزرگ در این صنعت می شود.
  ۱۳۹۵/۷/۱۵
 • فیلم آموزشی / همه چیز درباره پرداخت موبایلی و کارتی NFC

  مهم ترین کاربرد NFC، پرداخت پول از طریق گوشی های هوشمند است. برای این منظور، کاربر اطلاعات مربوط به کارت اعتباری خود را در گوشی ذخیره می کند و در زمان خرید، گوشی را به دستگاه NFC خوان نزدیک می کند تا پرداخت انجام شود. بیشتر معاملات نیاز به تصدیق ندارند ولی در برخی موارد ممکن است فروشندگان در خواست تایید هویت کنند.
  ۱۳۹۵/۷/۱۲
 • همه چیز درباره استاندارد بین المللی PCI SSC که باید شرکتهای PSP ها بدانند

  همه چیز درباره استاندارد بین المللی PCI SSC که باید شرکتهای PSP ها بدانند
  این استاندارد شامل مجموعه ای از الزامات امنیتی برای حفظ و نگهداری اطلاعات کارت است . اعضای پذیرندگان و PSPها بایستی قوانین آن را رعایت نمایند
  ۱۳۹۵/۷/۸
 • فیلم آموزشی / نحوه کارکرد کارت اعتباری

  عصربانک : کارت اعتباری ( Credit card) نوعی کارت پرداخت است که یک حد اعتبار به دارنده کارت اختصاص می دهد.
  ۱۳۹۵/۷/۲
 • ۴ عامل کلیدی خرید سهام

  ۴ عامل کلیدی خرید سهام
  ممکن است ساعت‌ها، روزها، هفته‌ها و یا گاهی اوقات ماه‌ها طول بکشد، تا این اطمینان حاصل شود و احتمالات نشان دهد که زمان کسب سود فرا رسیده است.
  ۱۳۹۵/۶/۲۹
 • فیلم آموزشی / کارتهای میکروچیپ و استاندارد EMV چه تفاوتی با کارتهای مغناطیسی دارند ؟

  عصربانک : فناوری استفاده از میکروچیپ در کارت های بانکی برای اولین بار در سال ۱۹۸۴ توسط بانک های فرانسوی با هدف کاهش تقلب شروع شد. با آغاز دهه نود میلادی کشورهای اروپایی یکی پس از دیگری به این روند پیوستند تا اینکه در سال ۱۹۹۴ به شکلی متحد و مدون با مشارکت Europay، MasterCard و Visa این استاندارد به کشورهای اروپایی ابلاغ شد.
  ۱۳۹۵/۶/۲۹
 • اینفوگرافیگ / نقش شرکت های پرداخت (PSP)، شاپرک و شتاب در یک تراکنش موفق خرید

  آیا تا به حال به این فکر کرده بودین که با انجام یک تراکنش موفق خرید با ابزارهای مختلف پذیرش شامل دستگاه‌های کارتخوان فروشگاهی، ابزار پرداخت اینترنتی، ابزار پرداخت موبایلی، و کیوسک پرداخت چه اتفاقی می افتد؟
  ۱۳۹۵/۶/۲۸
<< 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>

اطلاعات تصویری