• مهندس یادگیری ماشینی پررونق‌ترین شغل در جهان

  مهندس یادگیری ماشینی پررونق‌ترین شغل در جهان
  شبکه اجتماعی لینکدین اطلاعاتی را در مورد مشاغلی که طی چند سال اخیر بیشترین رشد را تجربه کرده‌اند منتشر کرد و بر اساس آن مشخص شد مهارت‌های مرتبط با حوزه فناوری و داده از جمله بخش‌هایی بودند که میزان اشتغال‌زایی در آنها سریع‌ترین رشد را داشته است و به خصوص آن دسته از افرادی که در عرصه مرتبط با داده‌ها فعالیت می‌کنند بیشتر از بقیه این رشد را پیش روی خود دیده‌اند.
  ۱۳۹۶/۱۰/۳
 • مردی که با پنج راه‌حل ثروتمند شد

  مردی که با پنج راه‌حل ثروتمند شد
  او ثروتمندترین مرد جهان است؛ عده ای ستایشش می کنند و عده ای رفتارهای اقتصادی اش را مورد انتقاد قرار می دهند و گروهی دیگر از او نفرت دارند. با این حال احتماال عده زیادی نمی دانند که چطور کارلوس اسلیم ثروتمندترین مرد جهان شده است.
  ۱۳۹۶/۹/۳۰
 • یافتن مخاطبان برای کسب‌وکار آنلاین

  یافتن مخاطبان برای کسب‌وکار آنلاین
  راه انداختن یک کسب‌وکار آنلاین در روزگار کنونی، اقدام خردمندانه‌ای است. فناوری‌های عصر ارتباطات امکان ایجاد ارتباط با طیف گسترده‌ای از مخاطبان و مشتریان بالقوه را فراهم می‌کند. به همین دلیل است که حتی بسیاری از شرکت‌های قدیمی و ریشه‌دار بازار هم فعالیت‌های آنلاین خود را جدی گرفته و بخشی از بودجه سالانه خود را به سمت اداره وب‌سایت‌ها و سایر ابزارهای آنلاین خود هدایت می‌کنند. با این حال، بازاریابی در فضای آنلاین، تنها به معنای آن نیست که یک وب‌سایت ساخته و منتظر بازدیدکنندگان و مشتریان بمانیم.
  ۱۳۹۶/۹/۲۹
 • چگونه می‌توان غرور کاذب مدیریتی را از بین برد؟

  چگونه می‌توان غرور کاذب مدیریتی را از بین برد؟
  اینکه می‌بینیم مدیران ارشد اجرایی از غرور کاذب رنج می‌برند، اغلب آزاردهنده است. منظور از غرور کاذب اعتماد به نفس بیش از حد است که می‌تواند آنها و سازمان‌هایی را که آنها هدایت می‌کنند، نابود کند. قدرت وسیع آنها منجر به این می‌شود که هم احتمالا از غرور کاذب رنج ببرند و هم احتمال بیشتری دارد که در موقعیتی باشند که صدمات بزرگی به سازمان وارد کنند.
  ۱۳۹۶/۹/۲۹
 • مردی که دو سال از حیاتی‌ترین عمرش را در بانک مرکزی گذراند

  مردی که دو سال از حیاتی‌ترین عمرش را در بانک مرکزی گذراند
  حسنعلی مهران در سال‌های ۱۳۵۴ تا ۱۳۵۶ به عنوان رئیس کل بانک مرکزی ایران مشغول به کار بود. او بعداً به عنوان وزیر اقتصاد و دارایی نیز در دوره پهلوی فعالیت کرد اما آنچه باعث شهرتش شد، همان دو سال فعالیت در بانک مرکزی و نوشتنِ کتابی در این‌باره است.
  ۱۳۹۶/۹/۲۷
 • ۷ اشتباه کوچک افراد باهوش که مانع رسیدن آن‌ها به موفقیت می‌شوند

  ۷ اشتباه کوچک افراد باهوش که مانع رسیدن آن‌ها به موفقیت می‌شوند
  افراد باهوش هم اصولاً اشتباهات احمقانه‌ای می‌کنند که مانع پیشرفتشان‌ می‌شود. این افراد هرقدر هم که باهوش باشند تا زمانی که مرتکب این ۷ اشتباه ساده شوند، پیشرفت نخواهند کرد.
  ۱۳۹۶/۹/۲۷
 • تجربه مشتریان و وفادارسازی در حوزه B۲B

  تجربه مشتریان و وفادارسازی در حوزه B۲B
  مشتریان حوزه سازمانی، یا همان B۲B مشتریان خاص هر سازمانی را تشکیل می‌دهند. عموما سازمان‌هایی که می‌توانند موفق به ارائه خدمات یا فروش محصولات به حوزه B۲B شده و وارد این عرصه شوند، می‌توانند حجم کم ولی پر سودی از مشتریان را نیز برای خود داشته باشند.
  ۱۳۹۶/۹/۲۶
 • ۲۰۳۰؛ سال تحول مشاغل و مهارت‌ها

  ۲۰۳۰؛ سال تحول مشاغل و مهارت‌ها
  در سال‌های آینده شاهد تحولاتی احتمالی در برخی مشاغل خواهیم بود که اثرات مهمی برای مهارت‌ها و دستمزد نیروی کار به دنبال دارد.
  ۱۳۹۶/۹/۲۵
 • میلیونرهای چینی چگونه فکر می‌کنند؟

  میلیونرهای چینی چگونه فکر می‌کنند؟
  چینی ها رازهای بسیاری برای موفقیت در کسب و کار دارند؛اما برای شروع هر کسب و کاری پنج نکته مهم را در نظر می گیرند.
  ۱۳۹۶/۹/۲۳
 • حرف هایی که افراد باهوش هرگز به زبان نمی آورند

  حرف هایی که افراد باهوش هرگز به زبان نمی آورند
  افرادی که هوش احساسی بالایی دارند، می دانند که بعضی از جملات، قدرت ویژه ای دارند. این جملات حتی اگر واقعیت هم داشته باشند، باز هم جلوه بدی را از شما به نمایش می گذارند.
  ۱۳۹۶/۹/۲۳
 • پنج حقیقتی که منابع انسانی از شما پنهان می‌کند

  پنج حقیقتی که منابع انسانی از شما پنهان می‌کند
  وقتی میان مدیران و کارکنان یک دیوار نامرئی وجود داشته باشد، پیشرفت و سودآوری ممکن نخواهد بود و این یعنی فرهنگ سازمان شما بیمار است.
  ۱۳۹۶/۹/۲۱
 • ۱۰نشانە مهم برای اینکه بفهمید کارمندتان آمادە مدیر شدن است

  ۱۰نشانە مهم برای اینکه بفهمید کارمندتان آمادە مدیر شدن است
  همیشه این شانس وجود دارد که چند نفری در تیم کاری شما باشند که علی رغم داشتن توان رهبری هنوز به پست های مدیریتی دست پیدا نکرده اند.
  ۱۳۹۶/۹/۱۸
 • کسب‌وکارهایی که ارزش بالایی داشتند و در سال ۲۰۱۷ تعطیل شدند

  استارت‌آپ‌هایی که به در بسته خوردند

  استارت‌آپ‌هایی که به در بسته خوردند
  تخلیه‌کردن اتاق‌هایی که روزی پر از کارمندان باشوق و وسایل پر سر و صدا و میزهای پینگ‌پنگ بودند و همچنین نوشتن متن‌های غم‌انگیز خداحافظی روی وب‌سایت رسمی شرکت، از غم‌انگیزترین لحظات پایان فعالیت یک استارت‌آپ محسوب می‌شوند.
  ۱۳۹۶/۹/۱۸
 • اشتباهات رایج که کسب و کارتان را نابود می‌کند

  اشتباهات رایج که کسب و کارتان را نابود می‌کند
  تحقیقات نشان ‌می‌دهند، ۸۳ درصد کسب و کارها در ۵ سال اول دوره استارتاپ‌شان با شکست مواجه می‌­شوند. یکی از دلایلش می‌تواند این باشد که تنها به یک بنیان‌گذار اکتفا می‌کنند.
  ۱۳۹۶/۹/۱۵
 • ۱۲ رفتار غیرحرفه‌ای که از متقاضیان کار سر می‌زند

  ۱۲ رفتار غیرحرفه‌ای که از متقاضیان کار سر می‌زند
  بعضی از متقاضیان یاد گرفته‌اند بگویند: «من سخت‌کوشم» یا «من خیلی زود یاد می‌گیرم». نیازی نیست برای دریافت یک شغل، خودتان را کوچک کنید یا التماس کنید. هیچ رویکردی نمی‌تواند تا این حد اعتماد کارفرما نسبت به شما را از بین ببرد.
  ۱۳۹۶/۹/۱۴
 • مزایای شغلی کارمندان در شرکت‌های بزرگ

  مزایای شغلی کارمندان در شرکت‌های بزرگ
  در ابتدای سال ۲۰۱۷، محققان در انجمن مدیریت منابع انسانی (SHRM) نظرسنجی سالانه خود را در رابطه با مزایای شغلی برگزار و نتایج آن را به‌صورت یک گزارش منتشر کردند. در این گزارش چند موضوع اصلی مورد بررسی قرار گرفت: گرایشات کلی، بررسی اهمیت مزایای شغلی، چگونگی استفاده از مزایا به‌عنوان اهرمی برای جذب و حفظ استعدادها و مروری بر ارزش تک‌تک مزایا از دیدگاه کارکنان.
  ۱۳۹۶/۹/۱۳
 • چهار راز برای اجرایی کردن ایده

  چهار راز برای اجرایی کردن ایده
  در مقاله‌ای که توسط مجله فوربس منتشر شد، دیوید راک و جفری اسوارتز نشان می‌دهند که وقتی یک ایده جدید ظهور می‌کند، بی‌شکل، بی‌نظم و ضعیف است بنابراین به خاطر سپردن آن نسبت به هر چیز آشنایی دشوارتر است. آنها توضیح می‌دهند که یک تجربه جذاب (مانند یکoff-site) راهی فوق‌العاده برای گردآوری ایده‌ها و ارتباطات جدید در مغز است.
  ۱۳۹۶/۹/۱۳
 • چطور از یک کارمند ساده به یک مدیر موفق تبدیل شویم؟

  چطور از یک کارمند ساده به یک مدیر موفق تبدیل شویم؟
  شاید برای خیلی از ما که کار را در یک سطح ابتدایی آغاز می‌کنیم، تصور اینکه روزی یک مدیر موفق باشیم، غیر ممکن باشد. خیلی از مدیران مطرح جهان کار خود را با امور ساده در گرایش خود آغاز کردند و سپس با برنامه ریزی و تلاش در کسب و کار خود پیشرفت کردند.
  ۱۳۹۶/۹/۱۳
 • بر نقاط قوت کارکنان‌تان تمرکز کنید نه نقاط ضعف‌شان

  بر نقاط قوت کارکنان‌تان تمرکز کنید نه نقاط ضعف‌شان
  توصیه مدیران بزرگ به مدیران تازه‌کار در این مورد این است: «بر نقاط قوت هر کدام از افرادتان متمرکز شوید و بکوشید نقاط ضعف آنها را مدیریت کنید، البته نه اینکه سعی کنید نقاط ضعف آنها را به کلی برطرف‌سازید، چرا که شما نباید به دنبال افراد کامل و بی‌نقص باشید، بلکه می‌توانید به آنها کمک کنید تا از استعدادهای خود نهایت بهره‌برداری را انجام دهند.
  ۱۳۹۶/۹/۱۲
 • آیا شما یک میکرومدیر هستید؟

  آیا شما یک میکرومدیر هستید؟
  مطمئنا هیچ کس دوست ندارد جزئیات کارش هم مدیریت شود. چرا که باعث ناامیدی و تضعیف روحیه و انگیزه می‌شود. با این حال، بعضی از مدیران نمی‌توانند از انجام دادن این کار خودداری کنند. کار کردن با رئیسی که مرتب شما را کنترل می‌کند و به شما اعتماد ندارد، سخت است، ولی تصور کنید اگر خود شما کسی باشید که در حال «میکرو مدیریت» یا مدیریت ذره‌بینی باشید، آن وقت چه؟
  ۱۳۹۶/۹/۱۱
<< 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >>

  اطلاعات تصویری