چشم انداز مثبت صندوق بین المللی پول از لغو تحریم های ایران

صندوق بین المللی پول اعلام کرد لغو تحریم های غرب علیه ایران می تواند چشم انداز روشن تری را برای اقتصاد جهانی در پی داشته باشد.

عصر بانک؛صندوق بین المللی پول اعلام کرد لغو تحریم های اقتصادی علیه ایران می تواند به روشن تر شدن چشم انداز رشد اقتصاد جهانی منجر شود.

 

بنا به این گزارش که توسط بخش خاورمیانه صندوق بین المللی پول در دوبی منتشر شده است لغو تحریم ها چشم انداز توسعه اقتصادی ایران را به میزان قابل توجهی بهبود خواهد بخشید.

 

گزارش صندوق بین المللی پول تأکید می کند در صورت اجرای اصلاحات اقتصادی در کنار لغو تحریم ها، این احتمال وجود دارد که ایران در میان مدت به متوسط رشد اقتصادی 4 درصدی دست یابد.

 

بنا به اعلام این سازمان مالی بین المللی،‌ اگر چه لغو تحریم ها علیه ایران به افزایش تولید و صادرات نفت این کشور و در نتیجه تشدید مازاد عرضه در بازار خواهد شد اما همین امر می تواند محرک اقتصاد جهانی باشد.

 

این سازمان از سوی دیگر لغو تحریم های علیه ایران را زمینه ساز بهبود شرایط سرمایه گذاری و تجارت با ایران عنوان کرد.

 

بنا به این گزارش شرکای ایران نیز از این فرصت بهره خواهند برد و بدین ترتیب لغو تحریم ها تأثیر مثبت خود را بر اقتصاد جهانی نمایان خواهد کرد.

 

بر اساس پیش بینی صندوق بین المللی پول، هند، اروپا، چین، ترکیه و امارات به عنوان شرکای قدیمی ایران و همچنین کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز نیز با توسعه مبادلات با ایران از این شرایط نفع خواهند برد.

 

 

/فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.