شفیع‌زاده: بانک دی موتور محرک کتابخوانی در کشور می‌شود

بانک دی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از انتشارات کتب نفیس اسلامی و ایرانی با کتابخانه ملی ایران تفاهمنامه همکاری امضا کرد.

عصر بانک؛ به گزارش اداره کل روابط عمومی بانک دی دکتر احمد شفیع‌زاده ـ مدیرعامل بانک دی ـ در نشستی خبری ضمن تشریح فعالیت‌ها و برنامه‌های بانک دی در زمینه ترویج کتابخوانی در کشور با تاکید بر اهمیت مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ای اقتصادی اظهار کرد: یکی از مفاهیمی که طی سال‌های اخیر در ادبیات مدیریتی سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی قرار گرفته و حائز اهمیت است، مسئولیت‌های اجتماعی بنگاه‌هاست.

 

وی گفت: بانک دی خود را متعهد می داند که در کنار فعالیت های اقتصادی به مسئولیت های اجتماعی خویش توجه کند و در همین راستا در خصوص ورزش و سلامت تاکنون اقداماتی خوبی انجام داده است و این بار نیز بر اساس مطالعات وسعیی که برای سند راهبردی بانک انجام داده است تا در مسیر تعالی با افق بلندتری پرواز کند توجه به عرصه فرهنگی به خصوص کتابخوانی را در دستور کار داده است.

شفیع‌زاده با اشاره به اینکه " کتاب خوانی پایه توسعه علمی است" گفت: کتاب ابزار مهمی برای توسعه علم است و پذیرفتن مسئولیت اجتماعی در این حوزه می تواند بسیار ارزشمند باشد. امیدواریم بتوانیم با حمایت در این حوزه اقتصاد کتاب و دانش را در این حوزه فعال و بتوانیم موتور محرک این جریان در کشور باشیم.

مدیرعامل بانک دی با ابراز اینکه نمی‌توان از دولت انتظار توسعه همه حوزه‌ها را داشت، عنوان کرد: توسعه اجتماعی و فرهنگی محقق نمی‌شود مگر با مشارکت همگانی. در واقع با حرکت بنگاه‌های اقتصادی به سمت توسعه فرهنگی می‌توانیم منتظر اتفاق‌های خوبی باشیم.

شفیع‌زاده ادامه داد: در صورت ورود بنگاه‌های اقتصادی به حوزه فرهنگی می‌توان امید به رشد و توسعه این بخش داشت. بانک دی نیز در این راستا گام نهاده و تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا در کنار سایر مسئولیت‌های اقتصادی که بر عهده دارد در حد توان اقدامات شایسته‌ای در این زمینه انجام دهد.

مدیر عامل بانک دی اعلام کرد: این بانک با درک صحیح از این واقعیت و رهنمود مقام معظم رهبری به منظور، ضرورت حمایت و تقویت این بخش، توجه خود را به نهضت کتابخوانی معطوف کرده است و دست همکاری با سازمان اسناد و کتابخانه ملی داد و آمادگی خود را برای حمایت از این بخش در حد توان خود را اعلام کرد، که آقای صالحی، مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی هم دست ما را به گرمی فشردند و زمینه همکاری در جهت اعتلای فرهنگی در کشور را برای ما فراهم کردند که امیدوارم با امضای این تفاهم نامه و همکاری صمیمانه با این سازمان بتوانیم اقدامات موثری در این خصوص انجام دهیم و بتوانیم گام های بلندی در این بخش برداریم.

در ادامه این مراسم سیدرضا صالحی امیری ـ رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ـ با اظهار تاسف از پایین بودن سرانه مطالعه در کشور گفت: متاسفانه پایین بودن میزان مطالعه معضلی است که امروزه با آن دست و پنجه نرم می کنیم. این در حالی است که همواره شاهد توصیه‌های مقام معظم رهبری درخصوص تلاش برای ارتقای سطح کتابخوانی هستیم و باید این موضوع مجدانه در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: خوشبختانه بانک دی با پذیرش مسئولیت فرهنگی در این عرصه پیشقدم و آغازگر حرکتی شده است که مقام معظم رهبری همواره بر آن تاکید دارند.

صالحی امیری با توجه دادن به این نکته که همواره هزینه های بسیاری صرف حوزه سلامت می شود و لازم است که حوزه فرهنگی هم مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: متاسفانه در زمینه فرهنگی و به ویژه کتابخوانی تلاش چندانی صورت نگرفته است. از این رو پیشگام شدن بانک دی در این راستا را می توان اقدامی بسیار ارزشمند و کمک شایانی در جهت تحقق اهداف فرهنگی دولت دانست.

در این تفاهم‌نامه که در محل کتابخانه ملی این تفاهم‌نامه به امضای طرفین رسید، حمایت مالی و معنوی از جریان کتابخوانی و همکاری با سازمان اسناد و کتابخانه ملی، حمایت مالی از برگزاری رویدادهای مشترک با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و مشارکت در انتشار نفایس مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین همکاری کتابخانه ملی با بانک دی برای اجرای کمپین‌های تبلیغاتی و اطلاع رسانی و برگزاری رویدادهای مشترک نیز از بندهای دیگر این تفاهم‌نامه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.