تعاونی ها بهترین راه حل برای عبور از اقتصاد سنتی به مدرن هستند

محمد علی سهمانی مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت : برای طی کردن مراحل توسعه یافتگی تا سال 1404 و جهت عبور از اقتصاد سنتی به اقتصاد مدرن تعاونیها یکی از بهترین راه حلها برای این تحول می باشند

عصر بانک؛دکترمحمد علی سهمانی مدیرعامل بانک توسعه تعاون  در همایش توسعه نقش آفرینی زنان تعاونگر در کارآفرینی و اشتغال  که درسالن تلاش برگزار شد با بیان این مطلب افزود : اهمیت نقش تعاون به عنوان یکی از بخش‌های مهم اقتصادی کشور بر کسی پوشیده نیست. این بخش به عنوان بسترساز توسعه اقتصادی، اجتماعی‌ و حتی سیاسی و فرهنگی باید بیشتر مورد توجه باشد.

 

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به اینکه درحال حاضر 88 درصد  تأمین مالی فعالان اقتصادی ازطریق سیستم بانکی انجام می پذیرد  افزود : امیدواریم با رفع تحریم ها ، ورود سرمایه گذاران خارجی و همچنین آزاد شدن پول های بلوکه شده  به سیستم اقتصادی  کشور  شاهد رشد و شکوفایی  بیشتری در اقتصاد  کشور باشیم.

 

سهمانی با تاکید بر اهمیت حضور زنان در عرصه های مختلف اجتماعی و اقتصادی کشور افزود : ارائه تسهیلات  به  شرکتهای  تعاونی  با محوریت  مشاغل خانگی و  زنان سرپرست خانوار  از جمله اولویتهای  بانک توسعه تعاون می باشد و  بانک از این تعاونیها و کارآفرینی  زنان  خصوصا به صورت تشکلهای  تعاونی زنان روستایی حمایت خواهد  کرد .

 

در آخر مدیرعامل بانک توسعه تعاون ازغرفه شرکت تعاونی های هنرمندان  کارآفرینی گلبهار مشهد و شبکه بانوان هنرمند ایران دیدار کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.