همکاری بانکی تهران و لندن بهترین موقعیت برای اقتصاد کشورمان

یک کارشناس امور اقتصادی گفت: دوران پساتحریم بهترین موقعیت برای پیوستن به سیستم بانکی جهانی است.

عصر بانک؛عباسعلی ابونوری، کارشناس اقتصادی با اشاره به تأثیر همکاری بانکی بین تهران و لندن گفت: با برداشته شدن تحریم‌ها باید شاهد باز شدن فضای اقتصادی کشور باشیم، زیرا ایران وارد تجارت جهانی می‌شود.

 

وی با تأکید بر اثرات مثبت و منفی همکاری بانکی ایران و انگلیس اظهار داشت: با ورود سرمایه‌گذاری خارجی به فراهم کردن تسهیلات برای این سرمایه‌گذاران همکاری بانکی ایران و دیگر کشورهای سرمایه‌گذار نیازمند همکاری مستقیم و افتتاح دوجانبه بانکی خواهیم بود. این در حالی است که منابع خارجی از این طریق زودتر و راحت‌تر وارد اقتصاد کشورمان می‌شود.

 

کارشناس مسائل اقتصادی در ادامه تصریح کرد: اثرات مخرب بانک‌های خارجی به صورت مستقیم بر اقتصاد اثرگذار نخواهد بود و مهم است که سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌های زیربنایی صرف شود که این اقدام اثرات منفی بانک‌های خارجی در داخل را به صورت خودکار خنثی می‌کند.

 

کارشناس مسائل امور بانکی تأثیرات تحریم‌ها را به صورت نسبی بر اقتصاد کشور تحلیل کرد و گفت: بر اثر تحریم‌ها شاهد قطع ارتباط سیستم بانکی کشورمان با سیستم‌های بانکی بین‌المللی بودیم و دوران پساتحریم بهترین زمان برای برقراری ارتباط با سیستم بانکی دنیا است و بانک مرکزی قابلیت همکاری بین‌المللی را دارد.

 

ابونوری در خصوص همکاری بورس تهران و لندن نیز بیان داشت: وضعیت بورس کشور به مسائل اقتصادی و رکودی کشور ارتباط مستقیم دارد و زمانی که با بورس دنیا تعامل پیدا کنیم، نباید انتظار بهبود سریع بورس را داشته باشیم، بلکه در درازمدت اثرگذار خواهد بود.

 

وی اثر ارتباط بورس تهران با دیگر کشورها را در بلندمدت بر اقتصاد ایران دانست و تصریح کرد: خارج شدن از رکود اقتصادی لازمه ارتباط بین‌المللی در خصوص امور بانکی و بورس است.

 

 

/باشگاه خبرنگاران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.