سیر نزولی قیمت طلا و سکه

به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر، کاهش قیمت جهانی طلا در هفته گذشته باعث شد شاهد سیر نزولی قیمت طلا و سکه در داخل کشور باشیم و این قیمت‌ها تا روز دوشنبه تقریبا بدون تغییر ادامه خواهد داشت.

عصر بانک؛محمدکشتی آرای اظهار کرد:در هفته‌های گذشته به دلیل بحران اقتصادی چین، کاهش ارزش یوآن و مسائل اقتصادی چین، ارزش سهام آسیا دچار تغییر شد.

 

وی ادامه داد: از اواسط هفته گذشته با بالا‌رفتن ارزش سهام در آمریکا و افزایش ارزش دلار در مقابل ارزهای عمده و مثبت بودن بسیاری از شاخص‌های اقتصادی، قیمت طلا مجددا در روزهای پایانی هفته گذشته سیر نزولی پیدا کرده و با 27 دلار کاهش قیمت به 1134 دلار رسید.

 

وی در عین حال بیان کرد: قیمت جهانی طلا در بازار کشورمان تغییراتی ایجاد کرد و در حالی که قیمت سکه اوایل هفته گذشته 940 هزار تومان بود در پایان هفته گذشته و تا روز پنج‌شنبه با حدود 28 هزار تومان کاهش به 912 هزار تومان رسید.

 

کشتی آرای گفت: امروز(شنبه) با آغاز داد‌وستد در بازار داخلی هر قطعه سکه به 914 هزار و 500 تومان، نیم سکه 470 هزار تومان، ربع سکه 260 هزار تومان و سکه‌های یک گرمی 170 هزار تومان به فروش می‌رسد و این نشان می‌دهد کاهش قیمت جهانی باعث سیر نزولی قیمت طلا و سکه در داخل کشور نیز شده است.

 

رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: این قیمت‌ها تا روز دوشنبه که آغاز داد‌وستد در بازار‌های جهانی است به همین منوال است.

 

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.