پست‌بانک باید به بانک توسعه روستایی تغییر نام دهد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: پست‌بانک باید به بانک توسعه روستایی تغییر نام دهد.

عصر بانک؛رضوی در اولین همایش ملی خدمات عمومی الزامی فناوری اطلاعات و ارتباطات در مناطق روستایی وزارت ارتباطات کنونی را از پیشگامان توسعه این قبیل خدمات دانست و اظهار کرد: علی‌رغم تمامی توجهاتی که به روستاها شده اما همچنان از روستانشینان غافل هستیم نه به این عنوان که خدمات به آنها کم شده، به شیوه هدفمندی از هزینه‌ها بهره‌برداری نکرده‌ایم. 

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اولین روستای دارای اینترنت کشور را مربوط استان گلستان دانست و گفت: امروزه نیاز روستاهای کشور به خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات همچون شهرها شده و توسعه توان روستایی در گرو توسعه اینترنت است زیرا با خدمات مبتنی بر فضای مجازی است که می‌توانیم کالاهای روستایی را از دست واسطه‌ها خارج کنیم. 

 

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم اینترنت پرسرعت را در روستاها توسعه دهیم گفت: با توجه به نگاه‌های سلبی که در این حوزه بوده، اکنون 25 سال از کره‌جنوبی عقب هستیم و باید در این راستا تلاش بیشتری کنیم.

 

او افزود: سال گذشته بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان کالای تولیدی در روستاهای همدان به فروش رفته که اگر متوسط فروش محصولات روستایی هر استان را این رقم در نظر بگیریم 31 استان داریم که رقم آن سنگین و قابل توجه می‌شود. 

 

رضوی با ارائه پیشنهادی گفت: پست‌بانک باید به خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات در روستاها مجهز شود و نامش به بانک توسعه روستایی تغییر یابد زیرا ارائه خدمات خوب با ضوابط کنونی بانک‌ها در مناطق روستایی غیرممکن است.

 

 

/تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.