رونمایی از زمان رونق بازار مسکن

رئیس اتاق تعاون ایران گفت: با توجه به رفع تحریم‌ها، پیش بینی می‌شود سال 95 سال رونق بازار مسکن در کشور باشد.

عصر بانک؛بهمن عبداللهی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در محل نمایشگاه بین المللی تهران اظهار داشت: استقبال شرکت‌های خارجی و داخلی پس از رفع تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران و بازدید مردم از غرفه‌های نمایشگاه صنعت ساختمان نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است.

 

وی افزود: نمایشگاه امسال در زمینی به مساحت 53 هزار مترمربع برپا شده است در حالی که تقاضای شرکت‌ها برای 115 هزار مترمربع بود. در صورتی که شرایط مهیا شود نمایشگاه صنعت ساختمان در سال‌های آتی در محلی که بدین منظور در نزدیکی بهشت زهرا(س) در نظر گرفته شده برپا می شود که مساحت آن حدود 200 هزار مترمربع است .

 

عبداللهی با بیان اینکه حجم ترافیک برای رسیدن به نمایشگاه باعث شده خیابان‌های اطراف نمایشگاه با ترافیک سنگینی مواجه شود، متذکر شد: از 15 نمایشگاه صنعت ساختمان که تاکنون در کشور برگزار شده، 10 نمایشگاه توسط اتاق تعاون ایران برپا شده است.

 

این مقام ارشد اتاق تعاون ایران تعداد شرکت‌های غربی شرکت‌کننده در نمایشگاه امسال را 180 شرکت عنوان کرد و گفت: 25کشور خارجی در این نمایشگاه حضور دارند و در کل 890 شرکت داخلی و خارجی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان حضور یافته‌اند.

 

وی رشد شرکت‌ها در نمایشگاه یاد شده را 47.5 درصد عنوان کرد و گفت: بسیاری از شرکت‌های خارجی که در این نمایشگاه حضور دارند، به‌دلیل رفع تحریم‌ها از بازار ایران استفاده کنند.

 

عبداللهی اظهار داشت: با توجه به اینکه سالانه یک تا 1.5 میلیون مترمربع مسکن در کشور ساخته می شود، برای ساخت مسکن می توان حدود 2 میلیون شغل در کشور ایجاد شود.

 

رئیس اتاق تعاون ایران فعالیت تعاونی ها در ساخت مسکن را قابل قبول دانست و گفت: ممکن است برخی کاستی ها وجود داشته باشد اما در جمع عملکرد این بخش قابل قبول است.

 

وی توضیح داد: هم‌اکنون به‌دلیل تولید متنوع صنایع ساختمانی در کشور، کیفیت تولیدات این نوع صنعت در کشور ارتقاء یافته و پیشرفت خوبی از این محل ایجاد شده است.

 

عبداللهی از برگزاری نمایشگاه بین المللی تولیدات تعاونی ها در آنتالیای ترکیه خبر داد و گفت: اتاق تعاون جمهوری اسلامی ایران هم در این نمایشگاه که آبان ماه امسال برگزار می شود، حضور خواهد داشت.

 

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه توانمندی های تولیدی تعاونی ها در هفته تعاون در شهریور ماه امسال خبر داد.

 

 

/تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.